Jabłonowo, Belfast

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mfraczek
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 05-2004
    • 98

    jestem pozytywnie zaskoczony. piwo za 2,46 zł (Auchan) zupełnie przyzwoite, na pewno wypijalne, nawet smaczne momentami. ładnie wygląda w szklance, plus za elegancką oprawę puchy (akurat szkła nie widziałem na półce)
    fratschke

    Comment

    • Kwadri
      Major Piwnych Rewolucji
      • 10-2009
      • 1216

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrunatny, pod światło ciemnorubinowy. [4]
      Piana: Kremowa, drobnopęcherzykowa, ale z trwałością słabo. Po kilku minutach została drobna obręcz. [3.5]
      Zapach: Słodki, karmelowy, dość intensywny. W tle lekko maślany (tylko na początku). [4]
      Smak: Początkowo mocno kwaskowe, później miesza się z lekko paloną goryczką, której posmak zostaje i staje się kawowy. W tle można też wyczuć minimalną karmelową słodycz. Wydaje się trochę mało treściwe, ale ogólnie smaczne. [4]
      Wysycenie: Drobniutkie, ale nie brakuje. [4.5]
      Opakowanie: Nowa etykieta po faceliftingu bardzo mi się podoba. Ładny dedykowany kapsel. Nawet w wersji puszkowej bardzo ładnie się prezentuje. Brak tylko podanego ekstraktu. [4.5]
      Uwagi: Dobre ciemne piwo. Można do niego wracać. Nie mam wątpliwości, że nowa odsłona bardziej mi smakuje.

      Moja ocena: [4]
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • kishar
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 10-2003
        • 1691

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Barwa bardzo ładna ciemna. [4]
        Piana: Po nalaniu przez krótką chwile nawet potężna o ciemnej barwie, ale szybko opada choć trzeba przyznać, że mizerne resztki pozostają do końca. [3.5]
        Zapach: Zapach słabo wyczuwalny słodowo-karmelowy. [3.5]
        Smak: W smaku całkiem przyjemne, dominuje słód z pewnym posmakiem goryczki i karmelu, czegoś temu piwo brakuje, większej głębi smaku. [3.5]
        Wysycenie: Wydaje się ok. [4]
        Opakowanie: Zdecydowanie bardzo dobrze zaprojektowane, mi się podoba. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • szukajek
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 08-2010
          • 19

          Za niecałe 3 zł to może być (puszkowe)
          w smaku całkiem całkiem
          Pozostawia ciekawy posmak, czegoś nieokreślonego
          ładnie pachnie
          Kolor oczywisty czerń
          Piana mi się nie wytworzyła, ale może to dlatego ze lałem zimne po ściance
          A na puszce jest emblemat konieczny który podobno zmienia kolor na niebieski
          nie zauważywszy
          Nie piłem tego 8% Belfast więc nie mam porównania

          puszkowe opakowanie inne niż wszystkie w dotyku jedwabiste
          Ładnie opisana pucha, ale po co w tym piwie witamina C?? i te przeciwutleniacze
          to mi pachnie chemią co mnie nie przekonuje

          Comment

          • Piwosz306
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 10-2007
            • 214

            Mi to piwo bardzo przypadło do gustu. W smaku jest rzeczywiście lekko "maślane", takie aksamitne. Nie wyczuwa się tu alkoholu (a ma jednak 6,5%), czuć nuty kawowe, nie jest w ogóle słodkie, i to mi się podoba. Nie wiem dlaczego ktoś pisał, że do stouta temu piwu daleko. Piłem trochę stoutów w życiu, i ten jest jak najbardziej do nich podobny. Pyszne piwo. Czy gdzieś w Warszawie jest lane z beczki?

            Comment

            • kosher
              Major Piwnych Rewolucji
              🥛🥛🥛🥛
              • 04-2005
              • 2308

              W Karczmie róg Srebrnej i Towarowej lub w Cafe-Bar Paragraf naprzeciwko sądów.

              Comment

              • Feti
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 10-2010
                • 801

                Widziałem Belfast za 4.49. CZy to jest normalna cena? Przyznam się, że nigdy nie piłem tego piwa, ale ze względu na producenta jakoś wolę wybrać tańsze Irlandzkie z Kormorana i tu można wypisać cało litanię ciemnych piw.

                Comment

                • leona
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti
                  Widziałem Belfast za 4.49. CZy to jest normalna cena? Przyznam się, że nigdy nie piłem tego piwa, ale ze względu na producenta jakoś wolę wybrać tańsze Irlandzkie z Kormorana i tu można wypisać cało litanię ciemnych piw.
                  W cerfurach cena między 2,39 a 3,20.

                  Comment

                  • Feti
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 10-2010
                    • 801

                    To niezła marża Prawie 100% pewnie.

                    Comment

                    • Piwosz306
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 10-2007
                      • 214

                      W hurtowni z Piaseczna kosztuje 3,70 brutto więc nie 100%, ono po prostu jest bardzo drogie

                      Comment

                      • zgroza
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 03-2008
                        • 3605

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobrązowoczerwone, odpowiedni [4]
                        Piana: umiarkowanie gęsta, beżowa, dość trwała [3.5]
                        Zapach: palono-karmelowy, dość intensywny [4]
                        Smak: Dominuje przyjemna paloność, umiarkowana słodkość, lekka, przyjemna alkoholowa ostrość, może trochę mało bogaty [3.5]
                        Wysycenie: Trochę więcej by nie zaszkodziło [2.5]
                        Opakowanie: Może zbytnia inspiracja klasykiem, ale nadal przyjemne dla oka. [3.5]
                        Uwagi: Przyjmuję, że to jest ciemny lager, a nie prawdziwy stout. Mam rację? W sumie smakowało, bez złych posmaków, nie za słodkie, średnia krajowa spokojnie osiągnięta, nie odrzuca.

                        Moja ocena: [3.65]
                        Last edited by zgroza; 12-01-2011, 19:36.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • TomX
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 09-2004
                          • 1035

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306
                          W hurtowni z Piaseczna kosztuje 3,70 brutto więc nie 100%, ono po prostu jest bardzo drogie
                          Nie jest takie drogie. To w tej hurtowni jest drogo. W końcu "prawie Warszawa:P". Ja je kupuję za 3,20 w Carrefour, jeszcze niedawno było chyba po 2,89.

                          Comment

                          • darek99
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 04-2002
                            • 2147

                            Jeszcze tydzień temu kupowałem w Carrefour po 2.88 zł .
                            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                            Epikur z Samos.

                            Comment

                            • trzcina_pt
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 05-2007
                              • 32

                              kupowałem ostatnio za 2,67 zł w Auchanie Wola Park.Więc jak się chce można sprzedawać te piwo po ludzkiej cenie.Najdrożej widziałem je za 4,40 na Rudnickiego

                              Comment

                              • sinus54
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 02-2010
                                • 27

                                ceny belfastu

                                ja kupilem ostatnio w auchan piaseczno za chyba 3,28 ( dokladnie nie pamietam, ale ten poziom). widac ze ceny sa od sasa do lasa! raz tanio raz drogo
                                ale za 3,28 kupic dobre piwo bez chemii to chyba sukces.

                                W ogole to uwazam ze zeby zrobic dobre piwo ( jogurt, kiełbasę czy cokolwiek) nie wystarczy miec checi i recepture - potrzebna jest nowoczesna infrastruktura, czystosc, rezimy itp. Dlatego Belfast z badz co badz sporego i nowego jablonowa jest smaczny a piwa ze starych, pokomunistycznych zakladow gdzie na kazdym rogu plesn, szczury i rdza czesto nadaje sie tylko do wylania.
                                Tak samo piwa z nowego Kormorana są pyszne!

                                Ja juz sie poznalem, ze nie wszystkie te "wynalazki" z malych browarow po 5 zeta/but sa warte kupienia. Nie trzeba isc za moda tylko za smakiem

                                Ufff - a mialo byc tylko o dziwacznych cenach belfasta w rożnych sklepach...

                                Comment

                                Przetwarzanie...