Jabłonowo, Belfast

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pery77
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 03-2011
    • 142

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
    "Za 3 zeta" będziesz miał Lecha albo Żywca - marki "premium", a Jabłonowo Belfastem celuje w wyższą półkę, w piwa "dla koneserów".
    Nie krytykuje piwa tylko jego cene w kauflandzie bo wiem że w innych marketach można je dostać taniej nawet o ok 2 złna butelce. A za 3 zł mozna dostac kilka ciekawych piw i wcale nie są to ścieki typu warka ,lech czy żywiec. Po ok 3 zł kupuje np. piwa z Fortuny ,Ciechana czy Czarnkowa ...

    Comment

    • MINIAKos
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 02-2010
      • 151

      Na pewno za niecałe 3 złote jest w puszce w Auchan W Kauflandzie masz butelke.

      Comment

      • Paco
        Porucznik Browarny Tester
        • 12-2007
        • 265

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny rubin [4.5]
        Piana: Po nalaniu obfita, drobno bąbelkowa o ładnym kremowym zabarwieniu. Niestety bardzo szybko zanika nie zostawiając po sobie nawet śladów na szkle. [3]
        Zapach: Owocowo- alkoholowy, bardzo przyjemny i słodki. [4]
        Smak: Lekko kawowy i delikatnie słodowy, słabo wyczuwalna goryczka. W przeciwieństwie do doznań zapachowych, w smaku alkohol nie jest w ogóle wyczuwalny. [4]
        Wysycenie: Według mnie idealne, daje o sobie znać nawet pod koniec degustacji delikatnie szczypiąc w język. [4.5]
        Opakowanie: Etykieta bardzo ładna i przyjemna dla oka, kapsel jeszcze ładniejszy. Niestety nie wszystkie informacje zostały podane na etykiecie. [4.5]
        Uwagi: Piwo zostało wypite 10 dni po terminie przydatności

        Moja ocena: [3.975]
        Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
        zbieram ELBING
        wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

        Comment

        • fxone10
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 08-2011
          • 32

          Belfast - zdrada na rzecz Anglii za 3.29 pln bez kaucji

          Kolor: ciemny, rubinowy kolor (nie czarny ani brązowy), bardzo klarowne [4.5]
          Piana: ciasna, gruba czapa na 2 palce, biała, delikatnie opalizująca; jednak zmniejsza się po 5 minutach do trwałej białej obwódki. [4.0]
          Zapach: świeży słód jęczmienny i jeszcze raz to samo [4.0]
          Smak: karmelowo- słodowy; cierpkie z dobrego nachmielenia, lekki smak Goldingsów, chyba jednak jakiś jego klon (Styrian?). Dymny lekki posmak. Duży minus za kwas askorbinowy. [3.5]
          Wysycenie: średnie czyli wg stylu do ostatniego łyka, przyjemne małe bąbelki [4.0]
          Opakowanie: Bez znaczenia. Ale przynajmniej nawiązanie w nazwie do konkretnego stylu [4.0]
          Uwagi: Jeśli idzie o styl to jest problem. Irish Stout to to nie jest - zbyt mało palonego słodu - brak posmaków kawowo-czekoladowych, nietrwała, biała piana i rubinowy kolor czyni go bardziej przedstawicielem mocnego English Brown Ale. Ktoś stanął w porcie w północnej Anglii w kierunku Irlandii, ale się tam zatrzymał. Może i słusznie.
          Ocena liczona systemem "narciarskim": najwyższe oceny obcinam, średnia z pozostałych.

          Moja ocena: [4.0] za piwo [3.0] za styl

          Comment

          • fxone10
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 08-2011
            • 32

            mała poprawka

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fxone10
            Ocena liczona systemem "narciarskim": najwyższe oceny obcinam, średnia z pozostałych.

            Moja ocena: [4.0] za piwo [3.0] za styl liczone odgórnie
            "najwyższe" - miałem na myśli najwyższą i najniższą średnie zaokrąglam w przedziale 0.5, żeby nie bawić się w tysięczne czy setne.

            Comment

            • bob1969
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 02-2008
              • 170

              Skąd wy te ceny bierzecie? W moim Kałflandzie zapłaciłem za butelkę [ŻGB] 2,59 zł.
              Całkiem przyjmne ciemne piwo. W obliczu niedoborów ciemniaków w mojej okolicy powiem, że bardzo dobre.

              Comment

              • Martyn_GL
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 07-2010
                • 7

                0.o W moim Kauflandzie Belfast kosztuje prawie 5 zł, 4,79 jeśli dobrze pamiętam, a puszkowy w Netto 3,99. Swoją drogą, za 2,59 może bym się zastanowił, ale jeśli kosztuje tyle samo, albo i więcej niż porter z Żywca, Witnicy albo Corneliusa, to dziękuję bardzo, Belfast mi nie podszedł, wydawał mi się w smaku płaski i nijaki, można by powiedzieć "eurostout". ;P

                Comment

                • Whitehaven
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 05-2009
                  • 25

                  Spore zaskoczenie. Natknąłem się na niego zupełnie przypadkiem - uzupełniając mój tygodniowy zapas amberowskich Naturów w Netto. Cena 3,99 zł dość wysoka, jednak przełamałem się widząc na puszce napis "stout". Jedynym stoutem dostępnym w moim kochanym mieście był do tej pory Guinness z ceną podchodzącą powoli w Almie pod 8 zł

                  Wrażenia po degustacji? Cóż piwo naprawdę smaczne -lekka słodycz, niewyczuwalny alkohol, solidna piana - jednak to zdecydowanie nie jest stout... Cenowo zbliżony jest do amberowskiego koźlaka i wydaje mi się także mieć podobny smak (aczkolwiek koźlaka piłem ostatnio ze trzy miesiące temu i mogę się w tym względzie mylić). Ogólnie pewnie kupię od czasu do czasu w Netto (o ile cena nie podskoczy - za 4,5 zł mozna już kupić Black Bossa) jako uzupełnienie "Naturów".

                  Comment

                  • kogoot
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 05-2009
                    • 47

                    Słodkawe, mało goryczki ale ogólnie pije się dobrze mi podeszło myslalem ze będzie bardziej stoutowe ale nic z tego!
                    daje mu 3.5

                    Comment

                    • wasyll
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 09-2008
                      • 1823

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jak dla mnie zdecydowanie za jasny, pod światło wydaje się być barwy ciemno miedzianej. [3]
                      Piana: Piana bardzo ładna, drobna, kremowa, gęsta, beżowa, Pozostaje kożuszek do samego końca. Mogłaby utrzymać się trochę dłużej. [4]
                      Zapach: Zdecydowanie dominują nuty palonego słodu, wydaje się być 'cięzki'. Mimo to pod koniec wszystko się ulatnia i ciężko jest powiedzieć cokolwiek na ten temat. [3.5]
                      Smak: Trochę jestem zaskoczony, bo w smaku dobija się delikatna, aczkowliek wyraźna słodycz, nie podoba mi się to. Poza tym bez zarzutów. [3.5]
                      Wysycenie: Delikatne, nie rpzeszkadza mi, jest ok. [5]
                      Opakowanie: Etykieta i kapsel w tej samej tonacji, butelka bezzwrotna. [4]
                      Uwagi: Zakupione w Tesco w Świebodzicach.

                      Moja ocena: [3.625]
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • Browar-Besko
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 06-2011
                        • 317

                        Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                        Smak kawowo-słodowy z nutą orzechów włoskich. Piana średnia, zbyt szybko opada. Piękny rubinowo-wiśniowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                        Cena 4,60 zł.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Browar-Besko
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 06-2011
                          • 317

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: piękny rubinowo-wiśniowy [4.5]
                          Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
                          Zapach: kawowo-cykoriowy [4]
                          Smak: kawowo-słodowy z nutą orzechów włoskich [3.5]
                          Wysycenie: trochę za duże [4]
                          Opakowanie: takie sobie, na etykiecie napisy tylko po angielsku, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, brak podanej temperatury spożycia [3.5]
                          Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                          Moja ocena: [3.75]

                          Comment

                          • Koninck
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 03-2009
                            • 180

                            Owo piwo zawsze znajduje się w moim zestawie zakupowym. aż do dzisiaj kiedy z przykrością musiałem wylać całą zawartość butelki, bo zamiast piwa skonsumowałem dwa łyki, coś na smak octu,....na jakiś czas sobie odpuszczę...ciekawe czy tylko to mnie trafiło ?....
                            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                            Comment

                            • Ray89
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 08-2012
                              • 34

                              Ja kupiłem na początku listopada skwaśniałego Belfasta z datą 21.03. 2013 (13.45).

                              Comment

                              • Blister
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 03-2012
                                • 8

                                Potwierdzam. Kupiony tydzień temu w Tesco. Kompletnie kwaśne, nadaje się tylko do zlewu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...