Jabłonowo, Belfast

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwoszstolat
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 07-2013
    • 32

    Miał być Cornelius a zakupiłem Belfasta. Nie mój klimat , nie dopatrzenie z mojej strony ale smakuje mi , piwo odfajkowane i jak będą chęci to jak najbardziej można zakupić.Czuć goryczkę i karmel nawet fajne dla kubków smakowych te połączenie, alkohol czuć na końcu ale jest to sympatyczne uczucie. Na pewno nie jest to piwo z cyklu "zakupione zapomniane".

    Comment

    • VanPurRz
      Major Piwnych Rewolucji
      • 09-2008
      • 4229

      Dzień po terminie i to przeleżakowanie mu służy. Piwo naprawdę było super, pełne, kawowe i ciekawe
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • CyboRKg
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 04-2010
        • 594

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
        Dzień po terminie i to przeleżakowanie mu służy. Piwo naprawdę było super, pełne, kawowe i ciekawe
        Normalnie - wpis roku! ))) Przelezakowanie! LOL )))
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • VanPurRz
          Major Piwnych Rewolucji
          • 09-2008
          • 4229

          Che che wiedziałem, że ktoś się przyczepi do jednego dnia Nigdy nie piłem Belfasta blisko terminu i okazuje się, ze to błąd bo piwo w okolicahc końca terminu jest znacznie lepsze od świeższego.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 11-2009
            • 6312

            Mojemu jeszcze miesiąc został ale piję...

            Bez jakichś specjalnych smaczków... karmel, inka...
            Za to w zapachu... suszone grzybki....
            Gaz... słaby... taka też i piana...

            Na plus... brak kwasu i brak nadmiaru słodkiego....

            Jak to mówił poeta?... nie moja bajka....

            Comment

            • Aanruvo
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 11-2012
              • 66

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mahoniowa czerń, pod światło widać rubinowe przebłyski. Kolor jakiego można oczekiwać dla tego gatunku piwa. [5]
              Piana: Jasnobrązowa, beżowa (?), długo się utrzymuje. W trakcie ubywania trunku oblepia ściany szkła, a kilkumilimetrowa warstwa utrzymuje się do samego końca. [5]
              Zapach: Czuć przede wszystkim słodowość i paloność. W dalszym planie wyczułem ciepłe nuty karmelowe oraz kawowe. [3.5]
              Smak: Tutaj również dominuje słodowość oraz paloność, natomiast po kilku sekundach od wzięcia łyku pojawia się gorycz. Wyczułem również bardzo delikatną kwaskowość, która dosyć niekorzystnie wpływa na całość. Alkohol jest też zbytnio wyeksponowany w tym piwie. [3]
              Wysycenie: Średnie, wolałbym nieco wyższe. [3]
              Opakowanie: Zwykłe opakowanie, nic ciekawego. Zawiera podstawowe informacje, ale nic poza tym. [3]
              Uwagi: Według mnie piwo do jednokrotnego spróbowania. Może gdyby było tańsze to piłbym częściej. A tak wolę dopłacić 1.50 zł i kupić Dobry Wieczór Pinty

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • gramak
                Porucznik Browarny Tester
                • 08-2012
                • 267

                Dla mnie główną wadą tego piwa jest jego nieprzewidywalność. Są warki dobre i fatalne. Zawsze kupując Belfasta gra się w rosyjską piwną ruletkę. Warka 06.02.14 jest ok. Można kupować
                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                Comment

                • fermentator
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 11-2013
                  • 36

                  wytrawny - plus, wodnisty - minus, niezbalansowana nieprzyjemna, "dzika" goryczka - minus. nędzna etykieta
                  http://piwoicydr.wordpress.com/

                  Comment

                  • yoxik
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 10-2012
                    • 427

                    Browar Jabłonowo Belfast stout

                    Piana ładna gęsta . kolor ciemny z prześwitami. w aromacie karmel i owoce suszone przyjemny. Smak słodycz, karmel owoce suszone, paloności mało, alkohol ukryty. Mało stout-owe to piwo bardziej koźlak-owe ale dobre pije się przyjemnie.
                    Attached Files
                    Last edited by yoxik; 13-12-2013, 21:37.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemne, rubinowe - patrząc pod światło. [4.5]
                      Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa opadła szybko, pozostawiając drobną warstewkę. [4]
                      Zapach: Słodowy - delikatny z minimalną ilością goryczki [3.5]
                      Smak: Intensywne słody palone, trochę karmelu, gorzkiej czekolady, nieduża ilość goryczki. Wyczuwalny alkohol. [4]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                      Opakowanie: Estetyczne, skromne, bardzo przejrzyste. [4]
                      Uwagi: Degustowane piwo ma białą - kremową etykietę i możliwe że ma nieco inny skład

                      Moja ocena: [3.85]

                      Comment

                      • palaj
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 12-2013
                        • 36

                        Kolor:Ciemny brąz
                        Piana:Na początku obfita i gęsta,pózniej jej niewiele ale pięknie oblepia kufel i tak ma być.
                        Zapach:Słody palone,delikatne drożdże
                        Smak:Palone słody,kawa ,kukułki,idealna wytrawność,goryczka niska,nie czuć alkoholu
                        Wysycenie:Niskie,stoutowe
                        Opakowanie:Stonowane ,nienachalne
                        Uwagi:Ocenie to piwo w kontekście do Irisha z Kormorana którego ostatnio piłem.No więc Irish wydawał mi się bardziej treściwy i słodki a w belfaście dominuje wytrawność.Reasumując Belfast jest całkiem przyzwoitym piwem.
                        Warka do 07.06.2014
                        Last edited by palaj; 16-01-2014, 19:17.

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 08-2012
                          • 2869

                          Ja właśnie piję tę samą warkę co Palaj, czyli z datą do 07. 06.
                          Pierwszy raz w tym roku i chyba po półrocznej przerwie.
                          Piwo zmieniło się.
                          Co się rzuca od początku na podniebieniu to brak słodyczy. Kiedyś to te piwo było nawet za słodkie a dziś jest wytrawne.
                          Mimo 6.5% alkoholu i podanych na kontretykiecie nowych informacji o kilku słodach i chmieli, piwo jest wodniste.
                          W zapachu niestety karton i coś co przypomina żelazo, ale po zastosowaniu sławetnego testu Kopyra stwierdziłem, że to coś innego jest.
                          Ogólnie smakuje mi teraz bardziej niż wcześniej.
                          Główna różnica? Słodycz zanikła.

                          Comment

                          • Pivotal
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 05-2013
                            • 671

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ciemny,pod światło dojrzały kasztan. [4]
                            Piana: Drobnoziarnista,kremowa, początkowo obfita i gęsta,stop-
                            niowo opadła do cienkiej warstwy,oblepiając ścianki szklanki [3.5]
                            Zapach: Średnio mocny zapach czarnej czekolady. [3]
                            Smak: Czarnej,gorzkiej czekolady+palone słody,bez alkoholo-
                            wych "romansów". Mnie smak tego piwa przypomina bar-
                            dziej BAŁTYCKIEGO PORTERA niż IRISH STOUTA. [4]
                            Wysycenie: Bardzo słabe. [2]
                            Opakowanie: Nic szczególnego...brązowa bezzwrotna butelka,niezbyt ciekawe naklejki,choć pojawiły się nowe etykiety i są dos-
                            tępne w równoczesnej sprzedaży-według mnie ładniejsze.
                            Kapsel pozostał bez zmian. [2]
                            Uwagi: Warka do:9.05'14-całkiem smaczna.

                            Moja ocena: [3.4]

                            Comment

                            • chechaouen
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼🍼
                              • 01-2011
                              • 1180

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemny brąz wpadający w czerń. Po światło rubinowe odblaski [5]
                              Piana: Średnia obfitość, ładny przyciemniony kolor. Dość spora warstwa utrzymuje się długo [4]
                              Zapach: Dużo paloności, do tego przyjemne nuty czekoladowe. Są też owoce, jakby śliwki. Troszkę karmelu [4]
                              Smak: Bardzo smaczne piwo. Przyjemna głębia paloności. Piwo mocno treściwe, dzięki czemu - choć to dolniak - można poczuć trochę klimatów stoutowych. Jest trochę karmelu, jest też trochę gorzkiej, ale też nieco słodkawej czekolady. I jak w zapachu trochę śliwki. Ogólnie fajna kompozycja [4.5]
                              Wysycenie: Odpowiednie, choć może lekutko za wysokie [4]
                              Opakowanie: Fajna estetyka. Oszczędnie ale gustownie. Sporo informacji [4]
                              Uwagi: Piwa nie piłem od bardzo dawna, ostatnio chyba jeszcze na studiach. Zapamiętałem je jako bardziej słodkie i nieźle walące w czachę . Teraz doceniam też klasę solidnego treściwego ciemniaka. Piwo z datą 26.07.2014. Kupione w promocji w PiP (3,59 zł). Trzeba będzie pojechać po więcej sztuk...

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              • WojciechT
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 09-2012
                                • 2546

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemna coca-cola. [4]
                                Piana: Nieszczególnie wysoka, średnio- i drobnopęcherzykowa. Opada dosyć szybko, redukując się do kożucha. [3]
                                Zapach: Trochę masła/toffi, słodka czekolada (?), paloność, tyle. Słaby. [2.5]
                                Smak: Zapamiętałem to piwo jako znacznie lepsze. Alkoholowy posmak i odalkoholowa gorzkość, trochę paloności. Wodniste, nieciekawe. [2.5]
                                Wysycenie: Za wysokie. [4]
                                Opakowanie: Opakowanie nawet ładne, nie ma do czego się przyczepić, może przydałoby się dodać modne ostatnio sposoby łączenia piwa z potrawami czy zalecaną temperaturę spożycia.

                                Ale minus za pisanie, że to piwo jest stoutem... [3]
                                Uwagi: Kupione w Żabce. Szkoda, bo kiedyś lubiłem to piwo Czy to mi się smak tak zmienił w ciągu niecałego roku, czy to piwo jest po prostu słabsze?

                                Moja ocena: [2.725]

                                Comment

                                Przetwarzanie...