Jabłonowo, Belfast

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 10-2002
    • 6964

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno brązowy raczej niż czarny, pod światło ciemny rubin, klarowne [4]
    Piana: trwała i ładnie brudzi szkło [4.5]
    Zapach: Przy nalewaniu niezła kawa z mlekiem. Potem słodko-karmelowo-estrowo-owocowo-selerowy. Dość dziwacznie. [3]
    Smak: Lekka słodowość szybko przechodzi w kwaskowatą palność, lekka goryczka.
    Niezła treściwość i brak większych wad. Całkiem pijalne. [3.5]
    Wysycenie: średnio-wysokie, za duże [3.5]
    Opakowanie: Niezłe, ale te odwołania do irlandzkiego stouta raczej bez sensu. Brak ekstraktu. [3]
    Uwagi: Nezłe, ale bez rewelacji.

    Moja ocena: [3.425]
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Petitpierre
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛
      • 01-2014
      • 2565

      Może chciałeś napisać "bez rewolucji"
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Seta
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 10-2002
        • 6964

        A to akurat żadna wada moim zdaniem. zobacz moją wczorajszą ocenę nierewolucyjnego(?) [w sensie amerykańskim] Kormorana Jasnego.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Petitpierre
          Major Piwnych Rewolucji
          🥛🥛🥛🥛
          • 01-2014
          • 2565

          Widziałem, mnie oba smakują i dobrze, że są na rynku.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • fermentator
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 11-2013
            • 36

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT
            Uwagi: Kupione w Żabce. Szkoda, bo kiedyś lubiłem to piwo Czy to mi się smak tak zmienił w ciągu niecałego roku, czy to piwo jest po prostu słabsze?
            2.725[/url]][/FONT]
            moim zdaniem jest słabsze. woda i paloność
            http://piwoicydr.wordpress.com/

            Comment

            • corsano
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 05-2013
              • 182

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawie czarny, pod światło rubinowy, klarowny [4]
              Piana: Obfita, gęsta, zbita, drobnopęcherzykowa, bardzo trwała [5]
              Zapach: Średnio Intensywny, skórka od chleba, karmel [4]
              Smak: Wodniste, trochę "puste", lekka słodycz, na końcu wyczuwalna delikatna paloność, goryczka dość wyraźna - przyjemna i krótka [3.5]
              Wysycenie: Niskie, dobre [4]
              Opakowanie: Puszka, ogólnie nieźle, dobra kolorystyka, bardzo fajna powierzchnia, minus za brak podstawowych informacji o piwie [4]
              Uwagi: Warka do 09.04.2014, pite w temperaturze 15°C

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Mocho
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 01-2014
                • 92

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemna herbata, stout chyba powinien być czarny [3.5]
                Piana: chyba najlepsza strona tego piwa, zostawia ładne ślady na szkle i jest dość trwała [4]
                Zapach: mało intensywny, mleczna czekolada, trochę palone [3.5]
                Smak: wodnisto-palone z leciutką czekoladą, dla mnie za mało intensywny [3.5]
                Wysycenie: ok ale mogłoby być troszkę niższe [4]
                Opakowanie: nawet niezły projekt etykiety, kapsel z kadzią "wytwórnia kapsli zawadzki i synowie" na drugiej butelce kapsel manufaktury piwnej [4]
                Uwagi: piłem już kiedyś to piwo i miałem dobre wspomnienia, teraz jestem zawiedziony, za mało smaku, za mało zapachu, za jasne, żałuję że kupiłem dwie butelki. Warka 06.08.14

                Moja ocena: [3.6]
                Last edited by Mocho; 09-03-2014, 17:29.

                Comment

                • Berto
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 03-2014
                  • 29

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno-brunatne, rubinowe pod światło. Klarowne. [3.5]
                  Piana: Kremowa, średnio i grubo ziarnista, dość trwała. trochę pozostaje na szkle. [3.5]
                  Zapach: Czekolada, karmel, palone słody. Słaba intensywność. [3]
                  Smak: Słodki, przełamany paloną goryczką. Dobrze się pije. [4]
                  Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, ale szybko ucieka, więc mogło by być wyższe. [4]
                  Opakowanie: Ambiwalentne. Takie nijakie, ani pozytywne, ani negatywne. Mało informacji. Napis na kapslu: "Pij tylko gatunkowe piwa z Manufaktury" Jest taki rozkazujący, negatywny. [2.5]
                  Uwagi: 28/08/14

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  • Dewasto
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 01-2014
                    • 65

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno brązowy, wpadający w czerwień, klarowny. Niestety, od stouta spodziewałem się koloru czarnego z co najwyżej lekkimi refleksami przy dnie. Trochę lipa. [2]
                    Piana: Gęsta, beżowa i drobnopęcherzykowa. Niestety szybko znika. Zostaje za to ładny firanka. Po wylaniu całości piana jest juz bardziej obfita i wytrzymalsza. [3.5]
                    Zapach: Jak powąchałem z butelki to poczułem kiepski zapach ciemnego lagera. Ze szklanki podobnie. Prawie w ogóle paloności. Aromat słaby. Po wylaniu zapach z butelki juz zmienił sie na dosyć stoutowy, ale ze szklanki dalej mało czuć. [2.5]
                    Smak: O w smaku już ta paloność jest wyczuwalna. Smak dosyć pełny umiarkowanie kawowy z lekką goryczką, czyli przyjemnie. Jednak czuć kawę. Kawę i palone aromaty. Dość smaczne. [3.5]
                    Wysycenie: Nasycenie niewielkie, ale to dobrze. Nie pasowało by tu. [3.5]
                    Opakowanie: Belfast od tylu lat nie zmienny. Ale jakoś jasna etykieta do ciemnego piwa nie pasuje. Nie podoba mi się. Tak samo zamiast konkretnych informacji to marketingowe pierdoły. [2.5]
                    Uwagi: Nie jest najgorsze, ale i nie jest najlepsze. I tak smakuje lepiej niż kiedyś jak piłem je puszkowane. (to nie znaczy, że z puszki)

                    Moja ocena: [3.025]
                    https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                    Comment

                    • Nesca
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 11-2010
                      • 38

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnobrązowy, pod światło herbaciany, zbyt jasny jak na rasowego stouta. [3]
                      Piana: Początkowo obfita, drobna i gęsta. Stosunkowo szybko opadająca, ale pozostająca kożuszkiem na piwie. Trochę za jasna. [4]
                      Zapach: Bardziej drożdżowy niż słodowy, dość wyraźny, ale odbiegający od rasowego stouta. [3.5]
                      Smak: Niezbyt wyczuwalna goryczka, po chwili wyczuwalna delikatna słodkość, nieco zbyt kwaskowate, ale to chyba jest związane z nasyceniem. Ogólnie w miarę przyjemny. [4]
                      Wysycenie: Jak na stouta zdecydowanie zbyt wysokie. [2.5]
                      Opakowanie: Tradycyjnie dla browaru średnie, nic oryginalnego, etykieta nudna. [2.5]
                      Uwagi: Cóż, kiedyś Belfast z Jabłonowa był lepszy.

                      Moja ocena: [3.625]

                      Comment

                      • pierotez
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 08-2008
                        • 46

                        Kolor, hmmm sporo ciemniejsze widziałem.
                        Piana: Obfita, gęsta, drobna, koloru tego piwa
                        Zapach: Taki sobie ale ujdzie.
                        W smaku kawowo-lekko czekoladowy, na początku goryczka i lekka kwaskowatość a do końca słodowe.
                        Wysycenie: Wysokie
                        Opakowanie: Przyzwyczaiłem się, bez fajerwerków
                        Uwagi: Kupione dzisiaj w Tesco ponad 4zł, poszedł do dna.

                        Ocenka 4 z minusem.

                        Comment

                        • Puszek_72
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 02-2012
                          • 269

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny, nie czarny pod światło czerwony [4]
                          Piana: Na stracie ładna dość szybko się redukuje do kożuszka, zostawia dość fajny wzorek na szklance [4]
                          Zapach: Mało intensywny niezbyt ciekawy aromat słodowy, lekki karmel [3]
                          Smak: Zostawia wrażenie wodnistości, niezbyt słodki jest lekka kwaskowatość jakby z gorszej gatunków kawy ale samej kawy brakuje, przebija się od alkoholowa goryczka. Bardzo przecietnie [3.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie [4]
                          Opakowanie: Informacja bardzo ogólna, pomysł graficzny mnie specjalnie nie porwał. [3.5]
                          Uwagi: Miałem dość fajne wspomnienia związane z tym piwem jakoś ciekawym dość wytrawnym ciemnym piwem i się rozczarowałem piwo jest ciemne ale nudne i nie specjalnie smaczne.

                          Moja ocena: [3.425]

                          Comment

                          • michael50
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 06-2013
                            • 325

                            Dziś sobie spróbowałem po pracy i muszę przyznać, że nie było źle. Piana gęsta i o ładnym kolorze, samo piwo też elegancko ciemnobrązowe, w smaku wyraźnie czuć karmel i taką kawową goryczkę (?). Piwo zupełnie ok, choć jednak dla mnie to klasa niżej, niż Guiness, którego kiedyś piłem.

                            Comment

                            • Mawel
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 04-2014
                              • 65

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Za jasny, rubinowe przebłyski [3]
                              Piana: Średnio niska, średnie pęcherze, oblepia szkło. [4]
                              Zapach: Z butli poczułem mocny aromat mleczny, potem przeszedł w kwaśne nuty. Ze szkła już lepiej, przypomina stouta. Dużo karmelu, trochę palonych słodów. Wydaje mi się że gdzieś tam w tle majaczy diacetyl ale nie jestem wyraźnie przekonany. [3.5]
                              Smak: Spora słodycz, dużo karmelu. Lekko wyklejające, słodycz przechodzi w lekką kwaśność słodów palonych, lekko wyczuwalna goryczka na sam koniec. Nie jest źle, całkiem ciekawy profil. [4]
                              Wysycenie: Niskie, dla stouta odpowiednie, jednak ja osobiście troszeczkę bym podniósł. [4.5]
                              Opakowanie: Takie se, brak szczegółowych danych, nie podano ekstraktu, etykieta odchodzi ze schłodzonej butelki, nie trzeba się męczyć ze zdzieraniem [2.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.725]

                              Comment

                              • TheBobolo
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 07-2014
                                • 59

                                Bardzo dobry stout. Aromat mocno słodowy (brązowy cukier), palony (ciemny chleb), potem mocna czekolada. Piana przyzwoita, ładny lacing, w smaku dużo kawy i ciemnego chleba, ale też czuć mocno słodkie, karmelowe klimaty, wszystko jest ładnie wybalansowane.
                                3.3/5
                                Begonia non omlet.

                                Comment

                                Przetwarzanie...