Namysłów, Baca Mocny

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 2006.03
    • 13952

    Namysłów, Baca Mocny

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2005.09
    • 9782

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, mógłby być minimalnie konkretniejszy, ale i tak OK. [4]
    Piana: Baca może i mocny, ale piana cieniuśka, hej. [2]
    Zapach: W zasadzie tylko słód i alko (dość dziwne, przy tych parametrach...?) [3]
    Smak: Minimalna goryczka z posmakiem metalu, ale po chwili wszystko wyrównuje słód i lekkie alkoholowe drapanie w gardle. [3.5]
    Wysycenie: Widać i czuć bardzo dużo drobnych bąbelków, trochę balonuje. [3.5]
    Opakowanie: Fajna nazwa, ale niewykorzystana. Estetyka na poziomie malarzy z Krupówek, mało czytelne. Kapsel "Jako", opisane, że producentem jest "Jako". [3]
    Uwagi: Piwo spokojowo do wypicia, mogłoby zrobić furorę, jako (nomen-omen ) piwo z kija w schroniskach górskich.
    Tak se fantazjuję, no co...?

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2004.06
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, na pewno za jasny jak na mocne, ale co to za mocne z 6% alk.? Oceniam jednak kolor w odniesieniu do nazwy. [3]
      Piana: Średnio wysoka, szybko opada do cieniusieńkiej warstewki, trochę osadza się na ściankach. [3]
      Zapach: Raczej słaby, lekko słodowy, leciutko ścierowaty. W tle odrobina alkoholu. [3]
      Smak: Trochę słodu, trochę kwiatków, nawet fajna treściwość, za dużo słodyczy, goryczki niewiele ponad zero. [3]
      Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Koszmarek jakich mało. Czerwona kolorystyka etykiety nijak nie pasuje do Podhala (o czerwonych górach nie wspominając). Tytułowy baca jakiś taki smutny, a obcojęzyczne określenia piwa świadczą chyba o mocarstwowo-eksportowych marzeniach Jako Na kontrze koślawy tekścik w pseudogóralszczyźnie. Kapsel jako. [2]
      Uwagi: Wypić się da, ale po odbębnieniu kronikarskiego obowiązku na pewno nie wrócę do tego piwa.

      Moja ocena: [3]

      Comment

      • wrednyhawran
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2010.07
        • 1784

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, klarowny. Może nieco za jasny na idealnego stronga, ale jest ok. [4]
        Piana: Słabizna i żenada. Po nalaniu centymetr piany utrzymałsię przez jakieś 5 sek. po czym piana zniknęła niemal do zera. Od razu widać, że to piwo do picia za sklepem, prosto z butli. [1.5]
        Zapach: Ledwo wyczuwalny, słodowy, nijaki, pusty. Chmielu zero. Jedynie strongowa słodycz. Plus za to, że nie odrzuca. [2]
        Smak: Przyjemna, nawet nienachalna strongowa słodycz, ale niestety nic więcej. Zero goryczki - po piwie pozostaje jedynie słodki posmak wzmocniony nutą alkoholową. [2.5]
        Wysycenie: W normie, choć nieco za niskie. [4]
        Opakowanie: Butelka z brzydką bordowo-czerwoną etykietą i bacą rodem z ClipArta. Brak składu i ekstraktu. Brzydactwo. Kapsel Jako. [2.5]
        Uwagi: Piwa Jako wchodzą jako tako

        Moja ocena: [2.375]
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2010.07
          • 1784

          #5
          A oto zdjęcie tego "cuda":
          Attached Files
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Kwadri
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2009.10
            • 1216

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, ale mało wyraźny. [3.5]
            Piana: Średniowysoka, ale błyskawicznie opada do dużej wysepki i cienkiego pierścienia. [2.5]
            Zapach: Słodowy z lekko nieprzyjemnym, stęchłym tłem. Po ogrzaniu dochodzą lekko alkoholowe nutki i staje się bardziej słodowy. [3]
            Smak: Lekko słodowy początek z dużą metalicznością. Później dociera lekka goryczka, charakterystyczna dla piw z Namysłowa. Później goryczka staje się mocniejsza, ale również nieco nieprzyjemna. Ogólnie średnio, czyli na tróję. [3]
            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
            Opakowanie: Jak na fotce powyżej. Słabo. [3]
            Uwagi: Z datą do 05.03.12.

            Moja ocena: [3.025]
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • wpadzio
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼🍼
              • 2011.06
              • 2648

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor klasycznej dwunastki. W tym przypadku nieco za jasny. [3.5]
              Piana: Nalałem, była, bzyczała i takie tam. Poszedłem do toalety i jak wróciłem to już nie było. [2]
              Zapach: Słabo wyczuwalny. Jakaś słodowość się pojawia. Ale na granicy percepcji. [2.5]
              Smak: "Nie będzie pan zadowolony..." Nie jestem. Niesamowicie wodniste jest to piwo. A alkohol się pałęta po podniebieniu. Na upartego można wyczuć mikre, jak wydajność z kwintala w ZSRR, ślady po jęczmieniu. [2.5]
              Wysycenie: Nasycenie z tendencją do zbyt dużego. Zabiło pianę, a przynajmniej pomogło w zbrodni. [3]
              Opakowanie: Nie robi na mnie szczególnego wrażenia. Kolorystycznie zlewa się z butelką. Z przodu dziwna gęba a pod spodem "Cztery Korony", każda w innym języku Na kontrze jakaś bzdurna mądrość góralska w postaci dwuwiersza. Góralskie klimaty...
              Mimo wszystko chyba najlepsze opakowanie Namysłowa dla Jako. [3.5]
              Uwagi: Mocny Baca nie zachęca. Mocny Baca zniechęca. Mocno.

              Moja ocena: [2.575]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złocisty, mocne piwo powinno mieć zdecydowanie ciemniejszy kolor [3]
                Piana: ledwie co po nalaniu, po 2 minutach zupełnie nic, ani jednego bąbelka [1.5]
                Zapach: słabo wyczuwalny, a to co czuć to lekko słodowy kukurydziany zapach [2.5]
                Smak: nieprzyjemna słodkawość podobna do tej jaka się ma jedząc gotowaną kukurydzę z mlekiem i jakąś słodzoną owsianką, w tle jakieś szczypiące nuty, które chyba miały być goryczką [2]
                Wysycenie: za duże [3]
                Opakowanie: etykieta to zdecydowanie najlepszy element w tym piwie, firmowy kapsel Jako [4]
                Uwagi: Jak najszybciej zapomnieć, zakupione w Łeknie

                Moja ocena: [2.325]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2009.08
                  • 991

                  #9
                  Paskudny, słodki ulepek od Panów z Kokanina.

                  Nigdy więcej.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 2012.08
                    • 2869

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty. Piwo jest klarowne. [4.5]
                    Piana: Fatalna. Po dwóch minutach po nalaniu nie ma nic.
                    Nie ma też żadnego osadu na szkle. [1]
                    Zapach: Na pierwszym i jedynym planie - słód.
                    Na szczęście nie ma tu żadnych wad.
                    No, ale już na końcu jest tu jednak chmiel ( i dobrze). [3.5]
                    Smak: Piwo smakuje jak kiepski, mocny koncerniak
                    Słodowe i nieprzyjemne . Goryczka jest, ale mikroskopijna. Jest trochę skórki od ciemnego chleba [2]
                    Wysycenie: Zbyt wysokie. [2]
                    Opakowanie: Takie jak na zdjęciu z postu nr.5. Mi nie podoba się. Na dodatek kapsel jest czarny golas. [2.5]
                    Uwagi: Moje piwo jest z datą do 29.12.2014 i mi nie smakowało.

                    Moja ocena: [2.575]

                    Comment

                    • pato92
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2012.08
                      • 18

                      #11
                      Kto wymyślił, że to piwo jest produkowane przez Browar Namysłów?
                      To piwo jest produkowane przez JAKO Sp. z o.o. a nie przez BN.

                      Comment

                      • Czapayew
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2002.10
                        • 1966

                        #12
                        Ech młody jesteś i możesz nie wiedzieć, iż JAKO Sp. z o.o. to nie browar, lecz rozlewnia (chyba jedyna w Polsce). Zapraszam do lektury poniższego tematu.
                        Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                        Zresztą, kiedy wejdziesz na stronie JAKO do "Galerii" w zakładkę "Produkcja", to zobaczysz tylko linię rozlewniczą, a nie kotły warzelne.
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • pato92
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2012.08
                          • 18

                          #13
                          Może i jestem młody ale nie napisałem nigdzie, że Jako to Browar. Zwróciłem jedynie uwagę na to, że Browar Namysłów nie rozlewa tego piwa dla Jako a co za tym idzie Baca Mocne nie powinno być na forum podpięte pod Browar Namysłów. Więc za nim mnie Pan zacznie punktować to proszę przeczytać ze zrozumieniem co chciałem przekazać.

                          Comment

                          • amal
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 2003.06
                            • 52

                            #14
                            A co to znaczy produkowane? Jak uwarzę piwo i pojadę z wiadrami do Stefana bo ma kapslownice i butelki. Przeleje u niego piwo do butelek to czyje ono jest? Moje czy Stefana?

                            Comment

                            • Pendragon
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛
                              • 2006.03
                              • 13952

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pato92
                              Kto wymyślił, że to piwo jest produkowane przez Browar Namysłów?
                              Kiedyś było robione przez Namysłów, teraz to Sulimar.
                              Niepotrzebna reaktywacja tematu.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...