Jabłonowo, Trzy Zboża

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg
    Kolejna proba browaru (znanego glownie z produkcji piwnych mozgotrzepow) wbicia sie w rynek piw regionalnych. Niestety ambicje te potwierdza wylacznie cena (4,70zl). Piwo nie umywa sie do konkurencji. Daleko mu np. do "Warnijskiego" z Kormorana. Z trudem zmeczylem butelke. Piany zero. Smak nieszczegolny, slodowy. A goryczke daje jalowiec, a nie chmiel. Nigdy wiecej.

    Dziwię mnie Twoje oceny ale każdy ocenia jak mu smakuje. Ja w tym wypadku Jabłonowa będę bronić. Ososbiście uważam, że to Warnijskie nie umywa sie do 3 Zbóż - to piwo jako jedno z niewielu weszlo do mojego stałego repertuaru
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Rzeszowiak
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2009.04
      • 1597

      #32
      Ja tam żadnych zbóż w nim nie wyczułem. Posmak karmelowy? Piana mizerna, zapach nijaki.

      Moja ocena - 3.

      Comment

      • wrednyhawran
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2010.07
        • 1784

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miodowo - bursztynowy, lekko mętny, bardzo ładny. [4.5]
        Piana: Wysoka i stabilna, opada po jakimś niezbyt długim czasie, ale mocno brudzi szkło i zostawia całkiem spory kożuszek. [3.5]
        Zapach: Przeważa jęczmień, trochę żyta (za mało) i zupełny brak pszenicy. Jałowca ponoć także nie ma. Zapach zwiastuje piwo słodkie, a to jednak nie to czego spodziewam się po piwie zbożowym (w tym częściowo żytnim). Zapach nie rózni się zbytnio od marketowych, tanich produktów tego browaru, a to spora ujma przy tak wysokiej cenie. [2.5]
        Smak: Niestety zapach mnie nie zwiódł. Na pierwszym planie wyraźna słodycz, mocno trącająca jabłonowskimi taniznami, następnie pojawia się również charakterystyczna dla Jabłonowa razowa kwaskowość, której bardzo nie lubię, potem lekka żytnia goryczka (jedyne, co zgadza się z opisem na kontrze, choć jak dla mnie to i tak jest jej za mało). Rzeczonej pszeniczności nie wyczuwam wcale, a że (o zgrozo!) nie wiem jak smakuje i pachnie owoc jałowca, udałem się po opinię do mojej dziewczyny, która stwierdziła, i ja zaufam jej opinii, że aby poczuć nutę owocu jałowca, trzeba najpierw wiedzieć iż w tym piwie jest ona zawarta.(autosugestia?) Finisz pozostawia w ustach słodko-mdły posmak. Nie ma się ochoty na więcej. [3]
        Wysycenie: Nasycenie średnie, dość delikatne, czyli bardzo dobre. [5]
        Opakowanie: Dość ładna etykieta, kapselek manufaktury, skład podany, brak info o ekstrakcie. [4]
        Uwagi: Jak dla mnie - spory zawód. Spodziewałem się więcej po tym piwie. Za cenę ok 5zł wolę kupić sobie o niebo lepsze Żytnie z Konstancina, albo któreś ze zbożowych piw Kormorana. Niewypał.

        P.S. poszczególne oceny są tym bardziej surowe im więcej się po danym piwie spodziewałem - noty byłyby lepsze gdybym oceniał tani i marketowy produkt browaru, ale skoro Jabłonowo próbuje atakować wyższą półkę, to i wymagania należy podnieść. W związku z tym stosunek cena - jakość wypada bardzo niekorzystnie.

        Moja ocena: [3.1]
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2010.07
          • 1784

          #34
          Dorzucam jeszcze fotkę, głównie z uwagi na nowy kapsel, który znalazł się na moim egzemplarzu.
          Attached Files
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Piecia
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2002.02
            • 3312

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: mętny, czy to bursztyn? nie wiem - dawno nie widziałem, ale ładny [4.5]
            Piana: znikła momentalnie, początkowo dość gęsta, zostawia słabe ślady na szkle [2.5]
            Zapach: w tle poza słodyczą ja wyczułem coś gryzącego (alkohol?) [3.5]
            Smak: tutaj alkoholu nie czuję, czuję zaś fajną mieszankę słodów, gdzieś z tyłu jakaś goryczka, generalnie fajna kompozycja; jałowca nie wyczułem [4]
            Wysycenie: poprawne, dla mnie pasuje [4.5]
            Opakowanie: butelka z etykietką "ceratową" nowy kapsel jak na zdjęciu powyżej [4]
            Uwagi: kupione na Puławskiej za 4,80 (dużo), jak zejdzie w okolice 3,50 będę wracał do tego piwa

            Moja ocena: [3.725]
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • Czapayew
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.10
              • 1966

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobursztynowy, lekko wpadający w czerwień, przez moment wydawało mi się, że piwo jest lekko mętne. [4.5]
              Piana: Słabiutko - gęsto, lecz mało obficie i niertrwale [3]
              Zapach: Zachęcający - mocne nuty słodowe, orzeźwiający, choć po chwili przypałętała się lekko mdląca słodycz. [4]
              Smak: Gorzkawy, lekko przypominające ale. Niestety - nut jałowca nie wyczułemq [4]
              Wysycenie: Niezłe, aczkolwiek szybko się wygazowywyuje. [3.5]
              Opakowanie: Jakoś ten minimalizm przekazu do mnie nie przemawia... "Trzy zboża"... "Trzy cytryny".... [3.5]
              Uwagi: Kupione w dąbrowskim KEBABIE. Niezłe, aczkowiek nie przekonało do siebie ostatecznie.

              Moja ocena: [3.875]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Tapir
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2009.10
                • 730

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn, lekko mętny. [5]
                Piana: Niezbyt obfita ale dość gęsta, o przeciętnej trwałości, zostaje po niej dziurawy dywanik. [3.5]
                Zapach: Pierwsze wrażenie: ktoś mi podmienił piwo na Miodowe Mocne z Jabłonowa - lekki miód, trochę alkoholu i słodowość. Dalej na szczęście robi się przyjemniej, da się wyczuć nuty zbożowe i lekkie owoce. [3]
                Smak: Spora słodowość ale nie do końca przyjemna, goryczka wyczuwalna, chyba bardziej z tego jałowca niż chmielowa ale piwo nadal słodkawe i nieco mdłe, a szkoda bo i lekką kwasowość i miły zbożowo-chlebowy posmak da się tu znaleźć. [3.5]
                Wysycenie: Dla mnie nieco za niskie. [4]
                Opakowanie: Proste i czytelne, ma swój urok, brakuje ekstraktu i dedykowanego kapsla. [4]
                Uwagi: Z próbowanych ostatnio nowych piw z Jabłonowa to podeszło mi najmniej. Nie jest to złe piwo ale nie trafia w mój gust.

                Moja ocena: [3.45]
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2009.08
                  • 658

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno złoty, mętny, bardzo zachęcający do konsumpcji. [5]
                  Piana: Cienkoziarnista, na początku bardzo ładna, potem pozostawia kożuszek i delikatnie osadza się na szkle. [4]
                  Zapach: Bardzo przyjemna kombinacja słodów [4.5]
                  Smak: Bardzo treściwe, głównie słodowe, ale nie misiowate, nie wiem czy to sugestia, ale delikatną jałowcową goryczkę wyczuwam. [4]
                  Wysycenie: Idealne. [5]
                  Opakowanie: W porządku, pół punktu w dół za brak ekstraktu. [4]
                  Uwagi: IMHO zdecydowanie najlepsze piwo z jabłonowskich nowości. Zakupiłem z braku laku i nie żałuję.

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • qlpin
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2011.09
                    • 105

                    #39
                    Rewelacja!!!

                    Super piwo, mega aromat jałowca, który o dziwo znika wraz z ocieplaniem się piwa.
                    Na końcu brakowało trochę wysycenia, ale dla mnie pycha!

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2009.08
                      • 991

                      #40
                      Jak dla mnie to piwo jest mdłe zupełnie mi nie podeszło, niezrównoważone są te wszystkie smaki w nim zawarte... Ale to tylko moje spostrzeżenie... Zakupione na spróbunek za 4,50. Więcej nie zamierzam.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • baania
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2009.10
                        • 317

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny, pomarańczowo-brązowy, mętny [5]
                        Piana: Gęsta, wysoka, kremowa o kolorze biało-beżowym. Zostawia ślady na ściankach szklanki, ciut za szybko opada do kożuszka. [4]
                        Zapach: Przyjemny, słodowy, minimalnie chmielowy, lekko kwaskowy. [4]
                        Smak: Interesujący, zbożowy. Czuć wymienioną na etykiecie nutę jałowca. Poza tym wyraźna goryczka (wcale nie chmielowa), lekko cierpkie, lekko kwaskowe, "pełne" [4]
                        Wysycenie: Średniowysokie, ja preferuje niższe. [3.5]
                        Opakowanie: Ładne opakowanie, ale pozostałe dwa piwa z manufaktury mają wg mnie lepsze etykiety. Szkoda, że nie ma podanego ekstraktu. [4]
                        Uwagi: Jest to ciekawe piwo, po które chętnie sięgnę ponownie.

                        Moja ocena: [4.025]

                        EDIT: Po czasie wysycenie mocno spada, do niskiego i to mi bardzo pasuje.
                        Last edited by baania; 2011-10-03, 17:32.
                        Podcast o piwie
                        Podcast o piwie | Facebook

                        Comment

                        • sinus54
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2010.02
                          • 27

                          #42
                          Trzy zboża

                          Mnie też to piwo nie powaliło jak tylko się pojawiło w sklepach a ostatnio ( grudzień) odniosłem wrażenie, że coś się chyba zmieniło w recepturze, bo smakuje naprawde wybornie.
                          Chyba jest mocniej dochmielone, bo wreszcie czuć wyraźną goryczkę, a wcześniej było po prostu mdłe.
                          Może ktoś ma podobne wrażenia? Jakieś wieści z browaru o "face liftingu" receptury???

                          Comment

                          • zgroza
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2008.03
                            • 3605

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: brązowopomarańczowy, lekko mętny - bomba! [4.5]
                            Piana: Mało obfita, w miarę trwała [3.5]
                            Zapach: zbożowo-chlebowy, z lekką słodko-kwiatową nutą, wyczuwalne żyto, mocny i złożony [4]
                            Smak: słodowo-chlebowy, z leciutkim żytnim posmakiem i umiarkowaną, łagodną goryczką, śladowy cytrusowy kwasek [4]
                            Wysycenie: odpowiednie [4]
                            Opakowanie: Miłe dla oka, nieprzeładowane. Plus za PN, minus za brak ekstraktu. I ten jałowiec dziwi, bo brak go w składzie [3.5]
                            Uwagi: To jest bardzo fajny, słodowy, bogaty smakowo lager. Jedno z lepszych polskich piw! Jabłonowo staje się jednym z ciekawszych polskich browarów (!!!), może źle świadczy o nim zakwalifikowanie Pedritosa dla konserów, ale wypuszcza naprawdę ciekawe produkty.

                            Moja ocena: [3.95]
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • Seta
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.10
                              • 6964

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętne [4.5]
                              Piana: Po nalaniu intensywna, słabo oblepia szkło, nierównomierna, dość szybko redukuje się do dziurawej firanki [3.5]
                              Zapach: Kwaskowate cytrusy, skórka chleba, średni słód. Przyjemny i ładnie zharmonizowany. [4.5]
                              Smak: Spora chlebowość, lekki słód, lekki kwasek, lekka ziołowa (jałowcowa?) goryczka.
                              Piwo dość lekkie, ale bardzo sympatyczne i praktycznie bez wad! Lubię tą chlebowość. [4.5]
                              Wysycenie: Spore, ale mogłoby być nieco większe i trwalsze. [4]
                              Opakowanie: Takie sobie, amatorska estetyka. Brak ekstraktu. [4]
                              Uwagi: Jestem w szoku. Nie wiem dlaczego dotąd nie piłem tego piwa. Świetne!

                              Moja ocena: [4.35]
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • TomX
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2004.09
                                • 1035

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Mętny, miedziano - złoty. [5]
                                Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, szybciutko zniknęła. [3]
                                Zapach: Niesamowicie słaby, piwo jest niemal bezzapachowe, czuć trochę słodów. To co da się wyniuchać jest przyjemne. [3.5]
                                Smak: WOW. Jak można się było spodziewać bardzo słodowe, z lekką chlebowością. Oleiste w konsystencji, ale nie ciężkie. Zauważalna, choć niezbyt mocna goryczka, nie zostaje na języku. Wspomnienie jałowca daleko w tle. Nie jest słodkie. Bardzo dobre. [5]
                                Wysycenie: Ciut więcej by nie zaszkodziło. [4]
                                Opakowanie: Ładne etykiety, brak info o ekstrakcie. [4.5]
                                Uwagi: Muszę pogratulować browarowi, po poprawnym Belfaście, "Klasztornym" niby dobrym, ale do mnie nie przemawiającym, właśnie to piwo zmieniło mój sposób postrzegania Jabłonowa. Kiedyś w rozmowie z kumplem stwierdziłem że "Nikt by nie płakał, gdyby Jabłonowo zamknęli" - teraz muszę odwołać te słowa.

                                Co najlepsze, to piwo bardzo, ale to bardzo przypomina moje domowe "5 zbóż"

                                Moja ocena: [4.2]

                                Comment

                                Przetwarzanie...