Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Trzy Zboża

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marcogal
    Member
    • 09-2012
    • 50

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w warce do 10.04.2013 czuć miód tak, że aż boli?
    Mi się trafiła warka 07.04.2013.
    Kwas straszliwy.
    Z zasady staram się nie marnować "darów bożych" (mam na myśli piwa) ;-) ale tego jak żadnego innego po prostu nie dałem rady wchłonąć.
    Uczycie jakby wziąć do ust czubatą łyżkę kwasku cytrynowego.
    Ee tam "kwasku", porządnego kwachu.
    Automatyczny odruch torsji.
    Automatycznie piwo wylądowało w zlewie.
    Normalnie darowałbym sobie ten post ale siła tego kwasu była tak potężna że aż dziwne.
    Nigdy z tak silnym kwasem w piwie nie miałem do czynienia.
    A zepsute piwa zdarzały się niestety.
    Attached Files

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6200

      #62
      No to ta syfiasta warka co moja.... kilka postów wyżej...

      Comment

      • wit
        Senior
        • 12-2012
        • 144

        #63
        Kolejna już moja degustacja dziś, aczkolwiek od poprzedniej minęło kilka godzin. Urlop...
        Kolor: lekko zszarzały bursztyn, mętne
        Piana: mało obfita, ale opada powoli
        Aromat: drożdżowy, rześki, miłe wrażenie, że wchodzi do ust razem ze smakiem
        Smak: najbardziej zbliżony do pszenicznego, tylko bardziej goryczkowy niż przeciętne znane mi pszeniczne piwa. Chciałbym być pewien, że to dzięki jałowcowi, ale nie jestem. Drożdże wyczuwalne, ale jednak dominuje goryczka. Ciekawa kompozycja.
        Wysycenie: niezbyt silne, dla mnie w sam raz.

        Ogólnie: No i kolejne dobre piwo z Jabłonowa, mogę tylko pochwalić. Nie tak gorzkie jak mój ukochany Pils stamtąd (od 3 tygodni nieosiągalny w moim sklepie), ale naprawdę doskonałe.

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #64
          Wczoraj pierwszy raz piłem to piwo - mój egzemplarz (z datą do 10 kwietnia 2013) był słodki, miodowo-kwiatowy w smaku. Dopiero gdzieś w oddali majaczyła się średnia goryczka osadzająca się na języku i "chropowatość" żyta. Piwo treściwe i całkiem smaczne, choć jak dla mnie słodycz mogłaby być bardziej skontrowana goryczką.
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6200

            #65
            Dziś na tapecie warka 21.07.13....

            Gęste, słodkawe, przyjemna lekka goryczka, gaz średni, piana większa na początku...
            Zapach słód z owocami, kolor mętny herbaciano-bursztynowy... "ładny"

            No całkiem spoko piwo... ten dodatek jałowca /subtelna nuta/ całkiem trafiony...

            Graficznie bez zmian... kapsel "nosi" napis "Manufaktura Piwna poleca swoje wyroby"

            Comment

            • patyczek
              Senior
              • 01-2013
              • 220

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
              Piana: Średnio wysoka, gęsta o drobnych pęcherzykach, stosunkowo prędko znika, zostawiając na szkle parę plamek. [4]
              Zapach: Mało wyrazisty, słodowo zbożowy. Jest chleb razowy, miód wielokwiatowy, jałowiec. [3.5]
              Smak: Kwaskowo wytrawne. Słodowe ze zbożem, chlebem razowym, drożdżami, miodem, ziołami. Goryczka słaba, tępa i cierpka - grejpfrutowa. [3.5]
              Wysycenie: Prawie optymalne. [4.5]
              Opakowanie: Grafika uboga, kolory przyblakłe, całość mało przekonująca, informacje wyczerpujące, kapsel firmowo reklamowy. [3.5]
              Uwagi: Warka do 21.07.2013. Mimo tego, że zboże jest wyczuwalne, to jednak jak na piwo o takiej nazwie, zdecydowanie go za mało. Trudno rozróżnić i wyłapać poszczególne gatunki, gdyż efekt zbożowy jest zbyt słaby. W dodatku piwo jest dość ciężkie i momentami czuć etanol, co przy takiej zawartości alkoholu, trochę dziwi. Reasumując - na kolana nie powala.

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • Ravf
                Senior
                • 06-2013
                • 264

                #67
                Nie posmakowało mi to piwo. W smaku jest kwaśne, nie było skwaśniałe, one jest po prostu kwaśne. Czasami przebija się goryczka, nawet dosyć wyraźna jednak nie należy ona do tych przyjemnych. Spodziewałem się czegoś podobnego do Warnijskiego z Kormorana ale nie jest ono nawet podobne. Za taką cenę (ja płaciłem 4.70) zdecydowanie nie polecam.

                Comment

                • CyboRKg
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 593

                  #68
                  Mnie tez "Warnijskie" idealnie trafia w gust w kategorii piw wielozbozowych, a to - wcale.
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • corsano
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 182

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny pomarańcz, lekko mętny [4.5]
                    Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, bardzo trwała [4.5]
                    Zapach: Intensywny, miodowy, zbożowy, chlebowy, fantastyczny [5]
                    Smak: Dość treściwe, słodowo-zbożowe z całkiem mocna goryczką, lekkie nuty kwaskowe [4]
                    Wysycenie: Idealne [5]
                    Opakowanie: Prosta ale bardzo dobra etykieta, podany pełen skład, minus za brak ekstraktu, firmowy kapsel [4]
                    Uwagi: Muszę przyznać, że bardzo dobre piwo, pite w temperaturze 11°C, warka do 14.02.2014

                    Moja ocena: [4.475]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6200

                      #70
                      Kolejne podejście do tego piwa.

                      U mnie nic nie było z grapefruita...

                      Kolor - mętny, jasny bursztyn.
                      Zapach - karmel, słód, jałowiec /jakby lekko wędzone/.
                      Piana - średnia, na dłużej cienka warstewka.
                      Gaz - średni.
                      Smak - słód, początek to wrażenie że jest cienkawe potem zauważalna oleistość, lekko słodkawe, lekki jałowiec, mała goryczka.

                      Też miałem z datą 14.02.14.

                      Piwo niezłe ale nie porywające... ta nuta słodkawo-jałowcowa niektórym może nie przypaść do gustu albo nawet przeszkadzać.

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pomiędzy bursztynem a miedzią [4]
                        Piana: Gęsta drobna z początku wysoka opadła ale o dziwo, utrzymywała się niemal do końca degustacji [4]
                        Zapach: Mocno słodowe, głownie jęczmienia, z wyczuwalną nutą jałowca. [4]
                        Smak: „Gęste”, treściwe piwo wchodzi dobrze. Posiada goryczkę i nutę jałowcową (bardziej jednak wyczuwalną nosem niż językiem) plus nuty ciemnych słodów. [4]
                        Wysycenie: Dość wysokie [4]
                        Opakowanie: Mała ilość grafiki, za to ciekawy papier i czytelne [4]
                        Uwagi: Browar Manufaktura Piwa w mojej ocenie to jeden z lepszych w Polsce, a to oczywiście za sprawa niekonwencjonalnych trunków. Do tych bardziej udanych zaliczam m.in. Trzy zboża.

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • DonCarlo
                          Member
                          • 02-2014
                          • 55

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnozłote i zmętnione [4.5]
                          Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, utrzymuje się średnio długo, opadając oblepia szkło [4]
                          Zapach: niezbyt intensywny, słodowy z wyczuwalnym akcentem ni to owocowym, ni kwiatowym (czyżby obiecany jałowiec?) [3]
                          Smak: dominuje słód uzupełniany delikatną, przyjemną goryczką, dość treściwe i "lepkie" prawdopodobnie za sprawą słodu żytniego [4.5]
                          Wysycenie: wysokie ale w normie [4]
                          Opakowanie: mało oryginalna, nie wyróżniająca się etykieta, brak dokładnych informacji o składzie [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • Lukasz92
                            Junior
                            • 05-2014
                            • 4

                            #73
                            Witam, piwko te degustowałem po raz pierwszy dzisiaj. Wcześniej jakoś piwo te nie przykuło mojej uwagi, biorąc pod uwagę fakt że Browar Jabłonowo zawsze kojarzył mi się "tanimi piwami" mocno alkoholizowanymi i pozbawionymi wyrazistego smaku.
                            Piwko zakupiłem w monopolowym za 4,70zł. Muszę przyznać że smak ma dość specyficzny, intensywnie wyczuwalne są słody z lekką nutą jabłkową, odpowiedni poziom goryczki. Piana ładnie się prezentuje, długo się utrzymuje. Kolor ciemnego bursztynu, mętne. Piwo odpowiednio nasycone. Dosyć dobre, lecz w zapachu coś jest nie tak, nie do końca potrafię to opisać, ale odczuwam kwaśno-słodkawą woń.
                            Attached Files

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowo miedziany, mętny. [4.5]
                              Piana: Średnio wysoka, szybko redukuje się do paru wysepek i kożuszka, które pozostają do końca. Beżowa, nie oblepia szkła. [3]
                              Zapach: Przyjemnie słodowy i zdecydowanie za mocno miodowy, niemalże jak normalne piwo miodowe. Poza tym kwiatowo owocowa rześkość podbita tym rzeczonym jałowcem. Przyjemny, dosyć złożony i intensywny aromat, trochę ciężki przez tą miodową nutę, która przewodzi w bukiecie. [4]
                              Smak: Piwo jest bardzo orzeźwiające i pijalne, mimo, że gęste i dosyć treściwe. Fajna, czysta słodowość, taki żytni posmak podbity jałowcem, delikatna goryczka i wyraźnie wytrawny finisz, ale żaden kwach, idealnie zrównoważona. Bardzo smaczne. [4]
                              Wysycenie: Trochę poniżej średniego, mi pasuje. [4.5]
                              Opakowanie: Ok. [5]
                              Uwagi: Spodziewałem się, że będzie gorsze i to o wiele, a jest jak najbardziej ok, świetne na gorąc.

                              Moja ocena: [4]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎