Browar Na Jurze, [Pinta] Pierwsza Pomoc

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • j_Q
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2009.10
    • 176

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak na 10,5 Blg całkiem intensywny [4.5]
    Piana: Oj marniutko. W butelce, po otwarciu, prawie że się fontanna zrobiła, ale po przelaniu do szklanki szybko opadła do wysepek. [2.5]
    Zapach: Średnio intensywny, aromatyczny, z ziołowymi nutkami [4]
    Smak: Treściwy, gęsty, bardzo goryczkowy. Momentami ta gorycz jest aż zbyt nachalna, długo pozostaje na tyle języka tak, że kolejne łyki się ze sobą mieszają. [4]
    Wysycenie: Wyraźne, nadaje piwu treściowości. [4]
    Opakowanie: Oryginalny pomysł, wymieniony skład i ekstrakt [4.5]
    Uwagi: Piwo miało być lekkie, a pije się je ciężko - głównie ze względu na poziom nachmielenia.

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2004.06
      • 6310

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, zaskakująco głęboki jak na taki ekstrakt. [5]
      Piana: Średnio wysoka, opada dość szybko do dziurawej warstwy, słabo osiada na ściankach. [3]
      Zapach: Dziwny, bo bardziej słodowy niż chmielowy. Nuta słodowa przyjemna, ale spodziewałem się zdecydowanie więcej chmielu, ten zaś w zapachu wydaje się mocno zwietrzały. [3]
      Smak: Tu jest lepiej, bo element chmielowy przeważa nad słodowym, ale goryczka, choć solidna, jest trochę zbyt jednowymiarowa, zbyt tępa. Z początku czuć obok niej fajne ziołowe nutki, ale finisz to już tylko ta tępa goryczka. [3.5]
      Wysycenie: Może minimalnie za niskie. [4.5]
      Opakowanie: Jestem bardzo zadowolony, że oprócz dbałości o piwo, panowie z PINTY przywiązują też wagę do szaty graficznej swoich produktów. Pintowa panna nie ma na sobie stroju przeciętnej pielęgniarki, za to niesie w sobie spory ładunek humoru. Byłoby 5, gdyby butelkę wieńczył jeszcze dedykowany kapsel. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.45]

      Comment

      • tfur
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼🍼
        • 2006.05
        • 1309

        #18
        świetne uderzenie goryczkowego smaku, znakomicie wchodzące piwo. bardzo mi odpowiada ten profil smakowy, szczególnie, że to dziesiąteczka. no po prostu - chce się pić! to także próbowane w olsztyńskiej warszawskiej (osiem zeła).
        veni, emi, bibi

        Comment

        • wrednyhawran
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2010.07
          • 1784

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, klarowny, wzorcowy dla dziesiątki. [5]
          Piana: Piana wysoka, ale niezbyt zbita, pęka grubymi bąblami przez co szybko znika, ale osiada do dość grubego kożuszka i mocno brudzi szkło. [4]
          Zapach: Nuty chmielowo-owocowo-zbożowe. Przyjemny średniointensywny zapach zapowiada dobre goryczkowe piwo. [5]
          Smak: Lekki, ale wyrazisty z potężną, chmielową goryczką. Przypomina mi dobre czeskie desitki. Takie powinno być każde piwo z tego gatunku [5]
          Wysycenie: Trochę zbyt wysokie. Rozwala pianę i siada nieco na żołądku. Niższe byłoby odpowiedniejsze. [3.5]
          Opakowanie: Tradycyjnie, jak wszystkie ety Pinty bardzo mi się podoba (a ta, to chyba najbardziej) Skład i wszystki informacje precyzyjnie podane. Minus za goły kapsel. [4.5]
          Uwagi: Świetne, lekkie piwo - jako pierwsza pomoc po weselu sprawdziło się wzorowo.
          Jak na piwo na co dzień to cena nieco zbyt wysoka, a dostępność piwa za niska, ale reprezentowany poziom bardzo wysoki.

          Moja ocena: [4.8]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • del_greg
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2011.01
            • 10

            #20
            bardziej niż niezłe, przyjemna goryczka. Wypite we wrocławskim Ceskim Raju. Cena niestety spora - 8pln

            Comment

            • funky83
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2009.07
              • 136

              #21
              To jest bardzo dobra cena, jak na piwo w lokalu. W Warszawskich sklepach jest raptem 2 zł taniej...

              Comment

              • del_greg
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2011.01
                • 10

                #22
                ja wiem że pinta ogólnie jest droga w sklepach, aczkolwiek cesky raj to knajpa, w której piwo jest raczej tańsze niż droższe (5-7 za fajne czeskie piwa, które w sklepach tez kosztują pewnie 3-4), stąd ta moja uwaga. Nie mniej Pierwsza Pomoc w tym wypadku warta swojej ceny - przynajmniej jak na realia knajpowe - bo ceny sklepowe może ciut za wysokie.

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2009.04
                  • 1597

                  #23
                  Dla mnie to najlepsza polska dziesiątka jaką miałem do tej pory okazję próbować. Zaznaczam, że piłem w wersji beczkowej.

                  Piękne nachmielenie, w tle solidna treściwość. Solidna piana, jedyny mały minus to zapach. Aż się prosi, aby był mocniej chmielowy.

                  Moja ocena : -5.

                  Comment

                  • tomolek
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2006.05
                    • 1752

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, piwo klarowne, bez zastrzeżeń. [4.5]
                    Piana: Na początku całkiem obfita, szybko znika pozostawiając jednak pewne ślady. [3.5]
                    Zapach: Niezbyt intensywny, świeży, chmielowy. [4]
                    Smak: Chmiel i goryczka, goryczka i chmiel przykrywają wszystko, ciężko wyczuć w tym piwie jakieś inne akcenty. Piwo jest zaskakująco pełne jak na dziesiątkę. Nachmielenie odbiera temu piwu jednak lekkość, nie do końca nadaje się wg. mnie na piwo sesyjne. [3.5]
                    Wysycenie: Dolne stany, średnio-wysokiego co mi odpowiada, chociaż mogłoby być niższe. [4]
                    Opakowanie: Ratunku..... [2.5]
                    Uwagi: Oczekiwałem czegoś innego, ja bardzo lubie chmielone i gorzkie piwa, od czasu do czasu poszukuję jednak jakiejś odmiany. Tutaj spodziwałem się lekkiego piwka, dostałem hmmm, hardcorowego pilsa? Dla mocnych wrażeń pozostawiam sobie Atak Chmielu, znacznie bardziej złożony w aromacie i smaku. Z dziesiątek pitych w tym roku niedoścignionym wzorem pozostaje Moravské Sklepní.

                    Moja ocena: [3.7]
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • delvish
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.11
                      • 3508

                      #25
                      Nachmielenie na dobrym poziomie, ale metal zgrzyta w zębach jak onegdaj w Brackim. Wersja beczkowa. Gdyby nie to żelastwo, to pewnie bym pochwalił, a tak rozczarowanie.
                      Last edited by delvish; 2011-09-24, 09:36.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2009.08
                        • 658

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złocisty. [5]
                        Piana: Średnioziarnista, ale pozostawia kożuszek do końca konsumpcji i ładnie osadza się na szkle. [3.5]
                        Zapach: Głównie słód i trochę chmielu. [4]
                        Smak: Tutaj z kolei atakuje spora chmielowa goryczka, która dominuje smak, ale przyjemnie łagodząca słodowość pojawia się na drugim planie. [4.5]
                        Wysycenie: Średnio-wysokie, optymalne. [4.5]
                        Opakowanie: Dowcipne i oryginalne, wyróżniające się na tle kłosów i zameczków. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.25]

                        Comment

                        • kopyr
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2004.06
                          • 9475

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemne złoto, delikatnie opalizuje. Normalnie bym dał 5, ale to jednak nie jest efekt zamierzony, więc odejmę, te pół punkta. [4.5]
                          Piana: ładna, drobna, ale opada do cieniutkiej warstewki. [4]
                          Zapach: kiepski, zero chmielu, jest za to mokry karton (utlenienie) na bardzo intensywnym poziomie. [2.5]
                          Smak: bardzo dobry, chyba lepiej chmielony niż kiedy piłem go za pierwszym razem, goryczka bardzo dobra, intensywna, nie jest też tak ciężkie jak wtedy, kiedy próbowałem je po raz pierwszy. W smaku niby nie czuć tego kartonu, no ale 5 nie może być. [4.5]
                          Wysycenie: wysokie, może nawet ciut za wysokie. [4.5]
                          Opakowanie: mnie się nie podoba, zbyt chaotyczne, zła nazwa, [2.5]
                          Uwagi: Tragicznie utlenione. Poza tym dotkliwym mankamentem, ocierające się o geniusz w kategorii lekkie, solidnie chmielone piwo w czeskim stylu.

                          Moja ocena: [3.65]
                          Last edited by kopyr; 2011-10-19, 22:18.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2009.04
                            • 1597

                            #28
                            Moim zdaniem tego piwo nie musimy się wstydzić nawet w zestawieniu z dobrymi czeskimi 10 -tkami. Największym plusem tego piwa jest oczywiście silna chmielowa goryczka. Ponadto piwo jest treściwe, odpowiednio wysycone, z ładną trwałą pianą.

                            Wśród polskich piw ogólnie dostępnych na rynku, w swojej kategorii zdecydowanie najlepsza.

                            Comment

                            • wpadzio
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼🍼
                              • 2011.06
                              • 2648

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy. Bez zarzutu. [5]
                              Piana: Może nie jest specjalnie obfita, ale ładnie przykleja się do ścianek szkła. Pozostaje do końca konsumpcji drobnym kożuszkiem na powierzchni. [4]
                              Zapach: Mocno słodowy. Wyrazisty. Brak nieprzyjemnych nut. [4.5]
                              Smak: Zdecydowana goryczka chmielowa, która zdominowała całkowicie wrażenia smakowe. Trochę rozczarowuje tło. Pomimo, że to dziesiątka, spodziewałem się nieco więcej na podniebieniu. Wytrawne, żeby nie rzec wyjałowione. [3]
                              Wysycenie: Nieco za niskie, co podkreśla tylko goryczkę. [3.5]
                              Opakowanie: Na początku drażniły mnie PINTY. Ale po pewnym czasie zrozumiałem zamysł grafika. I chwała mu za konsekwencję. Natomiast to absolutny lider jeśli chodzi o pełnię informacji o składzie i producencie. Do tego zawsze wyraźnie określony styl piwa i informacje dla mniej wyrobionych konsumentów. I poczucie humoru I tylko drażni jak krosty na dupie ten zgiłobury kapsel. [4]
                              Uwagi: Zdecydowane nachmielenie przypomina mi niemieckie pilsy, żeby rzucić przykład choćby Jevera. Pierwsza Pomoc to piwo niby charakterne, ale brakuje mu nieco treści. Jeśli chodzi zaś o goryczkę to podobne wrażenia mam po konsumpcji czerwonego grapefruita, tylko się trzeba więcej narobić

                              Moja ocena: [3.8]
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • Ciupaga
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 2008.10
                                • 79

                                #30
                                Kapsle.

                                O tak! Z kapslami to Pinta powinna zdecydowanie coś zrobić.
                                Przy tych cenach piwa dedykowany kapsel należy się jak psu buda!
                                Bywajcie Piwożłopy!

                                Comment

                                Przetwarzanie...