Kormoran, Śliwka w piwie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 2012.09
    • 2089

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny bursztyn, ładny [4.5]
    Piana: średniowysoka, średniotrwała [4]
    Zapach: mało intensywny, śliwkowy, trochę słodu. [3]
    Smak: słodko-kwaśny, ale słodycz przeważa, śliwkowy, zero goryczki. Mało w tym piwa, ledwo dopiłem. Wolę ciasto ze śliwkami lub powidła. [2]
    Wysycenie: za wysokie [3]
    Opakowanie: dość ładna etykieta, kapsel z nazwą piwa. [4]
    Uwagi: Nigdy więcej tego typu wynalazków.

    Moja ocena: [2.825]

    Comment

    • Kalianna
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2013.08
      • 41

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, klarowny [4]
      Piana: Leciutka, szybko zanika [3]
      Zapach: Dość łagodny, jakbym wąchała kompot śliwkowy z cynamonem, nuty chmielowe niewyczuwalne [3.5]
      Smak: Na poczatku przyjemny kompot, dość wyraźnie czuć słodką mirabelkę, ewentualnie nieco cynamonu, ale niestety potem pojawia się smak zyletki i zostaje do samego końca [2.5]
      Wysycenie: Adekwatne [4]
      Opakowanie: Domyślam się, że ma przyciągnąć amatorów piw smakowych do ktorych raczej nie należę. [3]
      Uwagi: Gdyby nie ta żyletka, mogłabym polecić smakoszom piw "ze sokiem i ze słomkom"...choć z 2 strony jakby dodać tego soku, to może by zabił posmak żyletki? ;-)

      Moja ocena: [3.075]
      Respect beer.

      Comment

      • Berto
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2014.03
        • 29

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty wpadający w jasny bursztyn. Lekko zamglone. [4]
        Piana: Lekko brudny biały, dość trwała, pozostaje koronka. [4]
        Zapach: Średnio intensywny. Świeża śliwka węgierka i mirabelka. [4]
        Smak: Słodka śliwka, na drugim planie lekka goryczka. Nie czuć chemicznego aromatu. [3.5]
        Wysycenie: Po otwarciu wyleciało ok. 1/5 piwa. Po chwili było bardzo wysokie. Po kilka łykach, byłem "pełny". [2]
        Opakowanie: Podoba mi się cała seria owoc w piwie. Dedykowany kapsel. [4]
        Uwagi: 25/03/14

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • Seta
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.10
          • 6964

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Lekko rubinowy bursztyn, klarowne. [4]
          Piana: Intensywna, trwała, nieźle brudzi szkło. [4.5]
          Zapach: Słód, lekko podwędzana śliwka, mirakelka i słodkie powidła. [3.5]
          Smak: No smakuje jak skwaśniałe piwo, do którego ktoś dolał syropu śliwkowego z dyskontu, aby złagodzić octowość. Zupełnie nie moja bajka, ledwo dopiłem. [2]
          Wysycenie: Spore, ale OK. [4]
          Opakowanie: Nie do końca ta fioletowa obwódka z czymś się komponuje, śliwki w piwo wyglądają jak USG kamieni nerkowych, informacje OK. [3.5]
          Uwagi: 11.06.2014.

          Moja ocena: [3.05]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • behegrzmot
            Porucznik Browarny Tester
            • 2009.01
            • 276

            #50
            Podkradłem znajomej próbkę Fajny kwasek, fajna pestkowa goryczka, spore wysycenie, słodycz ogarnięta. Najlepsze zakrapiane sokiem piwo jakie piłem. Kto gustuje w tego typu trunkach raczej się nie zawiedzie; chyba, że ktoś nie toleruje kwaśnych smaków ale w Polsce to chyba rzadko spotykane.

            Comment

            • Irwin
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2014.06
              • 1

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mocnej herbaty, bursztynu z opalizującymi refleksami czerwieni, klarowne [4]
              Piana: Wysoka o średniej wielkości pęcherzykach i średniej trwałości, finalnie zredukowała się do niewielkiej obrączki. [4]
              Zapach: Lekkie i delikatne nuty słodowe które przykrywa wyraźny aromat wędzonej śliwki oraz mirabelek. [3.5]
              Smak: Wyraźny i bardzo dominujący smak śliwki, lekka kwaskowatość a na finiszu delikatna goryczka. [3]
              Wysycenie: Wysokie, moim zdaniem za wysokie, momentami aż gryzące. [4]
              Opakowanie: Grafika stanowczo na nie, nawet po liftingu. Plus za informacje, minus za brak butelki zwrotnej. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.4]

              Comment

              • Klatak
                Porucznik Browarny Tester
                • 2014.07
                • 431

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złociste, praktycznie klarowne (bardzo bardzo delikatna opalizacja). [4.5]
                Piana: Obfita, drobno i średnio zbudowana, trwałość średnia, zdobi szkło. [4]
                Zapach: Dość intensywny, "cydrowy" przemieszany z kompotem śliwkowy. Niestety czuć, że oprócz soku sliwkowego dodano aromatu. [3.5]
                Smak: Przy 14,5% ekstraktu i 4,4% alkoholu spodziewałem się ulepkowatej słodyczy, na szczęście jest ona na znośnym poziomie. Niestety piwo jest mocno pozbawione smaku, czuć jakiś pseudośliwkowy posmak, nieco słodyczy słodycz i nic więcej. Bardziej przywidzi na myśl cydr niż piwo. [3]
                Wysycenie: Średnie. Jest ok. [4.5]
                Opakowanie: Jeden z gorszych projektów etykiet Kormorana, oczywiście etykieta nie jest brzydka. Plus za dobrą jakość papieru i dedykowany kapsel. Minus za połowiczny skład, chociaż nie wiem czy przy tego rodzaju piwa jest potrzebny. [3.5]
                Uwagi: Warka z datą do 14.05.2015. Poszukujesz cydru, to "piwo" jest dla Ciebie .

                Moja ocena: [3.45]

                Comment

                • MrGodiva
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2014.11
                  • 56

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mocny, bardzo intensywny klarowny ciemnozłoty [5]
                  Piana: Średniotrwała, ładnie oblepia szkło, [4]
                  Zapach: Miły, dość intensywnie słodowy, śliwkowy [4]
                  Smak: Mocno lagerowy ale poprawny, bardzo przyjemne nuty słodowe. No i śliwka, o fajnej kompozycji, taka lekka, orzeźwiająca. Całość, dobrze skomponowana, dobrze pijalna, poprawna [4]
                  Wysycenie: Jak dla mnie nieco za wysokie ale nie jest źle [4]
                  Opakowanie: Mało piwna ta etykieta - bardziej pasuje na sok śliwkowy. Ale i tak sprawia wrażenie, że ktoś poszedł na skróty. Plus za własne szkło - bardzo oryginalne. [4]
                  Uwagi: Fajne poprawne piwo śliwkowe.

                  Moja ocena: [4.05]

                  Comment

                  • Krol_parkietu
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2015.05
                    • 15

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: intensywnie złocista barwa [4]
                    Piana: szkło oblepione pianą [4]
                    Zapach: przyjemny śliwkowy [4.5]
                    Smak: moje ulubiona pozycja jeśli chodzi o piwa smakowe tuż za Ciechanem miodowym [4]
                    Wysycenie: wystarczające [4]
                    Opakowanie: niespecjalna etykieta bardziej pasująca pod jakiś sok [3]
                    Uwagi: Jak dla mnie bardzo dobre. Nie za słodkie ale ze smakiem
                    Tak powinno być zrobione dobre 'piwo' smakowe. Lubie i polecam!

                    Moja ocena: [4.125]

                    Comment

                    Przetwarzanie...