Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Szoko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mahoniowo-brunatny, klarowne. [5]
    Piana: Początkowo bardzo obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się przez ok. 5 minut, następnie przez dłuższy czas pozostaje w postaci cienkiej obrączki. Pozostawia również ładne ślady na ściankach szkła. [4]
    Zapach: Nie jest to jak napisano na kontretykiecie aromat gorzkiej czekolady, a raczej budyniu czekoladowego. Jest on na tyle intensywny, że dominuje nad całością i przykrywa resztę zapachów. Jest trochę mało naturalny, jednak przyjemny. [4]
    Smak: W smaku również na pierwszym planie budyń czekoladowy, jednak nie jest on tak dominujący jak w zapachu. Goryczka bardzo delikatna, zaokrąglona, nieściągająca. Piwo jest pełne w smaku. [4]
    Wysycenie: Wysycenie niskie do średniego. Pasujące do całości. [4.5]
    Opakowanie: Jak na Kormorana to bardzo przeciętne, mało czytelne i nie zwracająca na siebie uwagi. [3]
    Uwagi: Podsumowując przyjemne, słodkie piwo. Jak ktoś lubi takie smaki to na pewno przypadnie mu ono do gustu. Ja osobiście wolałbym żeby było ono bardziej wytrawne, mniej słodkie, a czekoladowy aromat bardziej przypominał wymienioną na kontretykiecie gorzką czekoladę, a nie czekoladowy budyń na mleku.

    Moja ocena: [4.025]
    Last edited by YouPeter; 26-05-2013, 22:04.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrązowy z odcieniem rubinowym, klarowne [5]
      Piana: Początkowo obfita i fajnie sztywna, nieco gorzej z trwałością, ale cienka warstwa utrzymuje się długo i oblepia szkło [4]
      Zapach: Zapach jest super. Bardzo intensywny i przyjemnie czekoladowo-waniliowy. Mały minus za dziwnie chemiczne nutki gdzieś tam w tle [4.5]
      Smak: Piwo kupiłem w pośpiechu skuszony promocyjną ceną (bliski termin). Myślałem, że kupuję stouta lub przynajmniej ciemniaka stoutopodobnego. Dopiero potem doczytałem, że to piwo aromatyzowane z jakimś dodatkiem czekoladowym i cukrem w składze. W sumie smak nie jest zły, sporo przyjemnego aromatu czekoladowego podszytego wanilią. Pierwszy minus to - jak w zapachu - mało ciekawe chemiczne posmaki. Drugi minus - bardzo mało akcentów piwnych. Klasycznej piwnej goryczki nie wyczuwam, a jeśli tak to gdzieś tam w tle cholernie daleko. Piwo bardziej przypomina jakiś czekoladopodobny napój bezalkoholowy. Niemniej smak sam w sobie nie jest taki zły. Da się wypić [3.5]
      Wysycenie: Za niskie [3]
      Opakowanie: Etykieta oszczędna, ale bardzo gustowna. Do tego szczegółowy sklad [4]
      Uwagi: Data: 27.11.2013

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny, rubinowy,przepuszczający światło. [5]
        Piana: Niska beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, opada do krążka [3.5]
        Zapach: Słodowy - palone i gorzka czekolada. [4]
        Smak: Początkowo słodki z czasem wytrawny smak czekoladowo-słodowy z wyczuwalną goryczką. Efekt psuje cukier. [3.5]
        Wysycenie: Wysokie, potęgujące goryczkę i daje efekt szczypania w język [4]
        Opakowanie: Czarna etykieta utrudnia czytanie info. [3.5]
        Uwagi: Po cholerę dawali cukier? Lepsze byłoby szoko jeszcze bardziej wytrawne.

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #34
          Dziwne jest to piwo. Ciemna rubinowa barwa przepuszczająca światło, piana beżowa niezbyt obfita ze średnich pęcherzyków pozostawiła krążek do końca degustacji.
          Zapach intensywnie słodowo – czekoladowy zarówno z butelki jak i ze szkła po przelaniu. Pierwsze wrażenia to słodycz czekoladowa oraz palone słody. Z czasem robi się bardziej wytrawnie. Smak przechodzi w gorzką czekoladę, którą uzupełnia goryczka. Daje o sobie znać wysokie wysycenie, potęgujące efekt ściągania i szczypania w język.
          Piwo wybitnie do degustacji, na spróbowanie jako ciekawostka. Nie jest złe, ale to nie moja liga.

          Comment


          • #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: kolor ciemny, nie czarny, prześwitujący do barwy rubinowej ala ciemny machoń [5]
            Piana: po 5min degustacji piany brak [1]
            Zapach: rzeczywiście czuć czekoladowy budyń ale pierwsze wrażenie pozytywne, dalej wychodzi sztuczny aromat, aromatów chmielowych brak [3]
            Smak: zdecydowanie słodkie, czekoladowe bez goryczki, ulepkowate [3]
            Wysycenie: optymalne [5]
            Opakowanie: jest ok [4]
            Uwagi: gdyby kormoran użył zamiast aromatów sztucznych odpowiedniej konfiguracji słodów piwo mogło uplasować się wyżej

            Moja ocena: [3.05]

            Comment

            • corsano
              Senior
              • 05-2013
              • 182

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrązowy, z rubinowymi refleksami, klarowna [5]
              Piana: Niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, ładnie oblepia szkło [4.5]
              Zapach: Intensywny, dominujący i jednostajny aromat czekolady, sprawia wrażenie sztucznego [3.5]
              Smak: Bardzo słodkie, męczące, dominuje czekolada, na dalszym planie karmel i kawa, goryczka na niskim poziomie, bardzo słaba pijalność [2.5]
              Wysycenie: Na niskim poziomie, powinno być wyższe [3]
              Opakowanie: Etykieta klasyczna, dość prosta, dobry opis na kontrze, kapsel firmowy [3]
              Uwagi: Warka do 31.12.2014, pite w temperaturze 15°C

              Moja ocena: [3.225]

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #37
                aromat: czekoladowy. Przypomina likier.
                kolor: kasztanowy, klarowny
                piana: mała
                smak: czekoladowy. W tle przebija się też alkohol. Słodki. W ogóle przypomina mi to likier. Nasycenie wysokie.
                Średnio mi podchodzi ten smak. Magnus czekoladowy mi smakował bardziej. Nie jest niedobre, ale ten smak to mało przypomina piwo.
                uwagi: warka do 6.11.2014

                4/10

                Comment

                • Krol_parkietu
                  Junior
                  • 05-2015
                  • 15

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny,brązowy,czekoladowy [4]
                  Piana: praktycznie ni ma a jeśli się pojawia to szybko ulatuje [2]
                  Zapach: ciekawy zapach .mało intensywny ale ciekawe połączenie goryczki i czekolady [3]
                  Smak: dobre piwo smakowe raczej dla kobiet [4]
                  Wysycenie: stosunkowo niskie wysycenie gazem [2.5]
                  Opakowanie: dobre opakowanie: brązowa butelka z czarną etykietą i złoto-czerwonymi wstawkami [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.375]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎