Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2006.04
    • 4014

    Warka lagerowego do 01.08.2013.
    zbliżona do tych późniejszych i wcześniejszych, czyżby wreszcie zaczęło trzymać wyrównany poziom?

    po butelce 01.08, poszło 15.08 a później znowu 01.08. Wielkich różnic nie było, czuć z początku goryczkę od grejpfruta , lekko wodniste, ale to nie wlanie nie wielkiego mułku z dna. Po wlaniu osady, zyskuje odrobinę ciała. Jest słodowość, lekka kwaskowość, wszystko pięknie ze sobą gra.
    Piana niestety nadal bardzo przeciętna i nie utrzymuje się za długo
    Pijalność/sesyjność jak zwykle to ostatnio bywa z tym piwem zatrważająco duża. Pierwsze poszło w 5 minut, więc kolejne dwa nie dotrzymały do soboty i gdyby nie trzeba było iść dzisiaj do pracy to bardzo możliwe, że poszedłby cały zapas Lagerowego, który chłodzi się w lodówce.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Ravf
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.06
      • 264

      Piłem wczoraj Lagerowe z datą do 15.08. W porównaniu do warek z początków lipca ta jest bardziej goryczkowa, posmaki chlebowe nadal są obecne jednak nie są już tak wyeksponowane. Ogólnie piwo trzyma nadal bardzo wysoki poziom, jednak poprzednie wersje bardziej mi podeszły.

      PS. Jako, że wywiązała się tu dyskusja o Wybornym i porównania do Lagerowego to dorzucę swoje 3 grosze. Jeszcze do niedawna było to moje ulubione piwo. Szczególnie pasowały mi warki z końca lata i początków jesieni zeszłego roku. Cały czar prysł kiedy parę miesięcy temu wypiłem Lagerowe zaraz po Wybornym. Wtedy to piwo wydało mi się strasznie puste w smaku i od tamtej pory nie mam odwagi do niego wracać

      Comment

      • kosher
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛🥛
        • 2005.04
        • 2313

        Piłem najświeższą warkę Lagerowego do 07.09. Żeby było ciekawiej bezpośrednio po Wybornym (24.08.) i różnica jest spora na korzyść Lagerowego.
        W tym pierwszym wyraźnie jest zarysowana goryczka, chlebowość, w tym drugim ... pustka wybija się na pierwszy plan (potem może lekki kwasek i piwniczność, ale głównie w aromacie).
        Paradoksalnie kiedy Lagerowe wchodziło na rynek było pozycjonowane cenowo niżej niż Wyborne. W tej chwili płaciłem w markecie (bez promocji) za Lagerowe- 3.08 a za Wyborne- 2.82. I to jest słuszna proporcja, bo Lagerowe jest piwem lepszym.
        ... Właściwie to co powyżej powinno być pod nowym tematem "Lagerowe vs Wyborne", ale już nie chce mi się edytować.

        Comment

        • dlugas
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2006.04
          • 4014

          Ostatnio Lagerowe piję tak. Biorę pokalo/sniftera 0,4, nalewam ok 0,3l bez ruszania osadu na dole butelki. Wypijam, dolewam resztę z butelki i końcówkę bełtam z mułem.


          Piłem wczoraj kupione przez pomyłkę (jak się widzi 8 zamiast 7 to tak jest, pominę fakt, że PiP nie usunął takiego piwa z półki ) Lagerowe do 23.07.13. Oznak zepsucia brak. Goryczka jakby wyraźniejsza od tych sierpniowych warek, ale jest to porównywalny poziom.

          Wypiłem ze smakiem.
          Pomimo "skończenia się ulotki" i upłynięcia daty promocji, ceny większości gazetkowych piw nadal są promocyjne. Lagerowe 2,49zł,

          Tak jak podejrzewałem. Za dużo nakupili lagerowych aby teraz miały stać 2 tygodnie w normalnej cenie 2,99zł i skinąć na półce.

          Dziś idę oddać butelki i zrobię wymiankę.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • yoda79
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2013.01
            • 861

            Szczęsciarz U mnie w PiP Lagerowe po 3,19. Też do przyjęcia za pijalne piwo, ale 2,49... tylko

            Comment

            • Gonzo1
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2008.12
              • 65

              Dobre, bardzo dobre. Piłem wczoraj zimne z butelki w plenerze. Warka z wrześniową datą ważności. Świetna pijalność, doskonałą goryczka, w tle czuć miodowe posmaki.
              Piwo bez konkurencji jeśli chodzi o stosunek jakość/cena/dostępność.

              Comment

              • Manifesto
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2010.05
                • 70

                Warka do 02. 09 - pyszna! Piwo mętne z dużą ilością "farfocli", w smaku chlebowość i drożdże oraz umiarkowana ale bardzo dobra goryczka.

                Comment

                • wychu
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2012.05
                  • 26

                  Właśnie przelałem szybko w kufel warkę 15.09. Takie "farfocle" w piwie ostatnio miałem chyba w Pelikanie z Nomada. Poza tym wzrokowym "dyskomfortem" piwo bardzo ok.

                  Comment

                  • dlugas
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 2006.04
                    • 4014

                    Większe i więcej niż kiedyś miałem?czy bardziej kłączkowate?



                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • wychu
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2012.05
                      • 26

                      coś jak na pierwszym zdjęciu. Drugą butelkę wlałem ostrożnie zostawiając osad na dnie i w kuflu były już tylko pływające drobinki. Ale zaznaczę jeszcze raz, że smakowo bardzo dobrze.

                      Comment

                      • dlugas
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2006.04
                        • 4014

                        Czasami miałem o wiele większą ilość muły i kłaczków, ale i tak smakowało bardzo dobrze, robiło się tylko bardziej słodowe i chlebowe. Przy ostrożnym wlewaniu jest bardziej wytrawne i goryczkowe.

                        Oby dwie wersję piję za szybko :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2009.08
                          • 991

                          Warka 22.08.13 wyśmienita, sporo mułu.

                          Po wymieszaniu bardzo przyjemny, intensywny chlebowy posmaczek, w zapachu również dominuje skórka chleba.

                          Bardzo mi smakuje, to chyba najlepsza warka na jaką dotychczas trafiłem.
                          Last edited by Mario_Lopez; 2013-08-12, 18:50.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • leona
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2009.07
                            • 5853

                            Miałem jakąś sierpniową warkę i faktycznie mocno chlebowe i słodowe. Chmielu jednak chciałoby się więcej.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛
                              • 2006.03
                              • 13952

                              Warka z datą 21.09.13 jakaś średnio udana. Wróciłem do mojego ulubionego piwa po dłuższej przerwie i się rozczarowuję (online). No nie wiem, może to smaki z poprzednich piw, ale wyczuwam tu jakieś estry plus posmaki piwa domowego, a piwo jest nieco mdłe - goryczka słaba. Wypiję jutro jako pierwsze, to będę miał pewność czy to z moimi kubkami smakowymi coś jest nie tak, czy faktycznie trafiła się mniej udana warka.

                              PS - na dodatek nieprzyjemna niespodzianka w postaci znaczącej podwyżki (z 3.10 na 3.70); sukces piwa robi swoje - na niekorzyść w każdym aspekcie
                              Last edited by Pendragon; 2013-08-21, 22:13.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • dadek
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍺
                                • 2005.09
                                • 4642

                                Pendi, będziesz w Wawie to wpadnij do Auchan Wola - Lagerowe po 2,79+0,50 kaucja.

                                Comment

                                Przetwarzanie...