Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2012.08
    • 2869

    Dawno nie odzywałem się na temat chyba najlepszego lagera w Polsce, ale jest okazja.
    Chodzi mi o warkę z 25.12.2013. Bardziej nachmielona była tylko ta pierwsza, kultowa warka.
    Aromat świeżego, polskiego chmielu. Super!
    Piwo jest bardzo mętne.
    Kolejna warka i wciąż jest to piwo wielkie. Trochę je zaniedbałem, bo ostatnio piję znów głównie piwa z Belgii oraz piwa typu IIPA ( głównie z USA ). Jednak już nawracam się. Jeśli tylko 1 na 10 lagerów takie jest, to ja lubię lagery.
    Na początku swego postu napisałem, że to chyba najlepszy lager w Polsce. Kończąc piwo z datą do pierwszego dnia świąt stwierdzam, że nie chyba, ale jest to najlepszy lager w Polsce.
    Kormoran niech się postara to przebić !
    Last edited by DariuszSawicki; 2013-12-07, 22:37.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2009.11
      • 6322

      9.01.2014 dla mnie bardzo dobra warka...

      Start to coś z /niezłych/ cytrusów... potem wchodzi średnia, niezła goryczka.

      Poza tym piwko jest lekkie, łatwo pijalne.

      Ciekawi ta zmienność warek... ale cóż dobrze że chociaż część jest smaczniejsza...

      Comment

      • żąleną
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.01
        • 13239

        Niezależnie od zmienności Lagerowe wydaje mi się teraz w dużo lepszej formie niż latem.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2012.08
          • 2869

          To nawet z lekka ekscytujące, doświadczanie nowych warek Lagerowego.
          Poziom, jak zwykle wysoki, ale zawsze są jakieś niuanse.
          Warka z 23.01.14 ma jeden. Jest to mętność, która jest jeszcze większa niż z warki do 25. 12.
          W smaku, po wymieszaniu piwa, spodziewałem się coś od drożdży, a tu nie!
          Jest natomiast duża goryczka.
          W zapachu jest lekki diacetyl, ale dla mnie akceptowalny i znośny jak ten w czeskich pilsach.
          U mnie w sklepie Lagerowe kosztuje 2.80 zł. Stosunek ceny do jakości, czyni dla mnie te piwo numerem 1 co do pijalności dnia powszedniego.

          Comment

          • Szakali
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2013.08
            • 572

            Gdzie ty masz lagerowe po 2.80 ?? Ja gdzie tego piwa nie widzę to cena około 4 zł .....
            Last edited by Szakali; 2013-12-28, 19:31.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼
              • 2012.08
              • 2869

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali
              Gdzie ty masz lagerowe po 2.80 ?? Ja gdzie tego piwa nie widzę to cena około 4 zł .....
              W sklepie za rogiem do którego często wychodzę w kapciach. Dosłownie minuta drogi, nie przesadzam. W tym sklepie ta cena, o dziwo nie zmienia się od 3 lat. Oczywiście jest to w moim mieście, czyli Ełku.
              Przy okazji, jest tu często duża dostawa piw z Belgii. Jak ktoś jest w tych rejonach to polecam Drink Market na ulicy Baczyńskiego.

              Comment

              • Szakali
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2013.08
                • 572

                To ja sobie mogę pomarzyć....była by to dla mnie świetna alternatywa dla Brackiego .

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2012.08
                  • 2869

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali
                  To ja sobie mogę pomarzyć....była by to dla mnie świetna alternatywa dla Brackiego .
                  Nie chcę Cie denerwować, ale pomyliłem się z ceną. Właśnie wróciłem ze sklepu kupując piwa z Ciechana oraz Delirium Tremens i Lagerowe kosztuje 2.75 zł. Chyba jakaś obniżka jest o 5 groszy.

                  Comment

                  • Bladecatcher
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2012.01
                    • 71

                    W Lublinie Lagerowe od 2,89 zł (niedawno otwarte PiP - bez kaucji za butelkę), przez 3,29 zł (Leclerc na Turystycznej - plus 50 gr kaucja), 3,49 zł (Leclerc na Zana - plus 35 gr kaucja), 3,65 zł (Tumidajskiego - plus 35 gr kaucja) po 3,99 zł (Tesco i Real - bez kaucji).
                    A to wszystko, żeby nie było, że offtop straszliwy: po ile w Ełku Delirium Tremens (też dziś kupiłem) .

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 2012.08
                      • 2869

                      Delirium Tremens butelka 0.33l za 13 złotych. Warka do czerwca 2016.
                      Last edited by DariuszSawicki; 2013-12-28, 21:15.

                      Comment

                      • Bladecatcher
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2012.01
                        • 71

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki
                        Delirium Tremens butelka 0.33l za 13 złotych. Warka do czerwca 2016.
                        Ja szarpnąłem się na 0,75l za 30,90 zł (maj 2016). Rozpocznie mi Sylwestra (potem duży Duvel, a potem się zobaczy) .
                        Lagerowe warka 23.01.2014 to niestety tylko cień wspaniałej warki 25.12.2013. Niby daje radę, ale warka 25.12 poprzeczkę ustawiła bardzo wysoko i mam nadzieję, że to ona będzie normą w nowym roku.

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 2012.08
                          • 2869

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bladecatcher
                          Ja szarpnąłem się na 0,75l za 30,90 zł (maj 2016). Rozpocznie mi Sylwestra (potem duży Duvel, a potem się zobaczy) .
                          Lagerowe warka 23.01.2014 to niestety tylko cień wspaniałej warki 25.12.2013. Niby daje radę, ale warka 25.12 poprzeczkę ustawiła bardzo wysoko i mam nadzieję, że to ona będzie normą w nowym roku.
                          To życzę miłego Sylwestra z Tremenes, tym bardziej że się polepszyło.
                          No i oczywiście z Lagerowym, które nigdy nie zawodzi, choć poszczególne warki minimalnie się różnią.

                          Comment

                          • michael50
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2013.06
                            • 325

                            Pite w czasie spaceru po modlińskich fortach, na trzy (!) osoby. Nie mogę nic złego powiedzieć, piwko całkiem pijalne, dobrze gasi pragnienie i wprowadza w dobry nastrój. Nie ma może jakiegoś szału i tąpnięcia - takie np. poczułem kiedyś przy Pincie, ale Ciechan Lagerowy jest smacznym i przyjemnym piwem. Gdy wyciągnąłem je z plecaka, znajomi tylko z aprobatą pokiwali głowami.

                            Comment

                            • kosher
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🥛🥛🥛🥛
                              • 2005.04
                              • 2313

                              Warka 31.01. ze słabo zarysowaną goryczką. To samo tyczy się wcześniejszych styczniowych warek. Mam nadzieję, że Lagerowe nie pójdzie w tym roku w kierunku Wybornego czyli ugładzenia smaku.

                              Comment

                              • dlugas
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 2006.04
                                • 4014

                                Kurczę też bym tak chciał, że po niecałej dwusetce piwa dostaję orzeźwienia i poprawia mi nastrój.

                                Ekonomicznie
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...