Browar na Jurze, [Pinta] Dobry Wieczór / Wesołych Świąt

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • meszek0009
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2014.04
    • 247

    Warka do 05.02.15. zgodna z opisem kolegi wyzej. Dodam tylko, ze w smaku i zapachu (glownie w smaku) czuc owoce suszone i troszke tej owsianki tez, ale z tego co pamietam to kiedys bylo jej wiecej. Duza pijalnosc, mogloby byc troche bardziej tresciwe. Niemniej bardzo smaczne i w moim wypadku niezawodne.

    Comment

    • jerzdna
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2014.07
      • 240

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny. nieprzejrzysty [5]
      Piana: niska drobno i sredniopecherzykowa. szybko zeszla do pierscionka ale lacing piekny [3.5]
      Zapach: czarna kawa. czekolada i owsianka. karmel. bardzo ponetny [4.5]
      Smak: palonosc z lekkim kwaskiem na czele. goryczka pochodzaca od palonych slodow. czuc wyraznie tez kawe i gorzka czekolade. owsiane ciasteczko w smaku na granicy autosugestii. piwo aksamitne i tresciwe. smakowite [5]
      Wysycenie: niskie. idealne [5]
      Opakowanie: b.lubie styl pinty a dobry wieczor jest jedna z ladniejszych etykiet. full info z tylu [5]
      Uwagi: bardzo smakowite piwo dla fana stoutow. polecam

      Moja ocena: [4.675]

      Comment

      • Crim44
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2014.09
        • 88

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny nieprzejrzysty [4]
        Piana: niezbyt obfita ale utrzymuje sie na stalym poziomie, dosyc szybko opadła [3.5]
        Zapach: kawa, karmel, palone pieczywo słabo intensywne [3.5]
        Smak: kqwaśny slody, czekolada, brak goryczki, zero kontry, [3]
        Wysycenie: bardzo niskie moglo by być delikatnie wieksze [3.5]
        Opakowanie: klasyczne pinty a sama glowna etykieta nie specjalna, wystarczylo jakis ksiezyc na czarnym tle wstawic idealnie by pasowal, tak sa jakies dziwne mozajki, nie pasuje to [3]
        Uwagi: nie jest traficzne ale za mało treściwe, za rzadkie jak na oatmeal, troche za kwaśne

        Moja ocena: [3.3]

        Comment

        • Doodeck
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.05
          • 1612

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Crim44
          Kolor: czarny nieprzejrzysty [4]
          Piana: niezbyt obfita ale utrzymuje sie na stalym poziomie, dosyc szybko opadła [3.5]
          Zapach: kawa, karmel, palone pieczywo słabo intensywne [3.5]
          Smak: kqwaśny slody, czekolada, brak goryczki, zero kontry, [3]
          Wysycenie: bardzo niskie moglo by być delikatnie wieksze [3.5]
          Opakowanie: klasyczne pinty a sama glowna etykieta nie specjalna, wystarczylo jakis ksiezyc na czarnym tle wstawic idealnie by pasowal, tak sa jakies dziwne mozajki, nie pasuje to [3]
          Uwagi: nie jest traficzne ale za mało treściwe, za rzadkie jak na oatmeal, troche za kwaśne

          Moja ocena: [3.3]
          Sprawdź proszę na etykiecie, czy to aby na pewno piwo z Zawiercia, czy też może z Zarzecza. Ostatnio piłem "DW" z Zarzecza.
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • wilzek
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2014.06
            • 32

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Głęboka czerń, na siłę można dostrzec brunatne odblaski [5]
            Piana: Słabiutka [2]
            Zapach: Z butelki trochę chmielu i trochę paloności, ze szkła kawa, czekolada, słody palone. [4]
            Smak: Baaaardzo przyjemny, gładki, aksamitny. Lekka kwaśność skontrowana gorzką czekoladą, do tego świetne nuty kawowe. [4.5]
            Wysycenie: Niskie ale wyczuwalne, idealnie pasuje [5]
            Opakowanie: Nie mój styl ale etykieta estetyczna, za to nazwa świetna do tego wszystkie informacje i historyjka z tyłu całkiem w porządku. [3.5]
            Uwagi: Do 5.02.2015

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • Pess09
              Porucznik Browarny Tester
              • 2013.12
              • 284

              Mój egzemplarz miał date warzności do 4.03.2015r i co dziwne był podwójnie zakapslowany (nie miałem wglądu bo zamawiałem przez internet) Po otwarciu jeden wielki kwach.....Nie wiem jak można dać do sprzedaży piwo które zakapslowane jest podwójnie.

              Comment

              • heatbeat
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2009.08
                • 26

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Crim44
                [...]
                Uwagi: nie jest traficzne ale za mało treściwe, za rzadkie jak na oatmeal, troche za kwaśne
                Chyba najtrafniejsze podsumowanie - chociaż wg mnie kwaśność jest na akceptowalnym poziomie. Piana w zasadzie nie występuje. 05/02/2015 piję i jest z Zarzecza.

                Comment

                • rafael52
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2013.12
                  • 478

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bardzo ciemno brunatny, prawie czarny, klarowny. [5]
                  Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, niestety strzelająca, dość szybko się dziurawi, po chwili wygląda jak na coli i znika. [3]
                  Zapach: średnio intensywny, przyjemny, dominują ciemne słody, czekolada, kawa, kakao, jest również delikatna paloność. [4]
                  Smak: nie za wiele się tu dzieje, piwo dość wodniste jak 13 Blg i owies, jest trochę kawy, paloności, goryczka niska. [3]
                  Wysycenie: średnie w kierunku niskiego, pasuje. [4.5]
                  Opakowanie: graficznie może być, jest pełen skład i komplet informacji o piwoe. [4]
                  Uwagi: warka do 05.09.2015.

                  Moja ocena: [3.575]

                  Comment

                  • Wujas
                    Gość
                    • 2014.11
                    • 267

                    To wciąż jeden ze słabszych i bardziej wodnistych oatmeal stout'ów.
                    Już nawet Wrężel warzy lepszego.
                    Ze swoim krewniakiem Lublin to Dublin nie powalczy.
                    Data ważności 19.11.15. - takie samo piwo jak poprzednie warki. Ujdzie w tłoku w ciepły letni wieczór.

                    Comment

                    • laiquibe
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2015.05
                      • 36

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czerń, smoła, nieprzejrzystość. Kolor bardzo stoutowy wg mnie. [4.5]
                      Piana: Brzydka, duże pęcherzyki, maks 0,5cm, zniknęła momentalnie. Słaba [2]
                      Zapach: Słodkość, paloność i zdecydowanie jakieś owoce. Powiedziałbym, że wiśnie w gorzkiej czekoladzie. Jest też ciastko owsiane i popiół. W tle palona kawa. Bardzo ale bardzo to przyjemny zapach. [4.5]
                      Smak: Pierwszy smak jaki odczułem to kwaśny, zaraz po tym dostajemy goryczkę. Jest ona bardzo przyjemna, intensywna, ale szybka, z bardzo fajnym posmakiem. Czuć lekki popiół w smaku, z pewnością nie jest to piwo słodkie - wytrawne pełną gębą. Dobrze pijalne, ta aksamitność zaburzona przez minimalnie ściągającą kwaśność i goryczkę. Po prostu dużo się dzieje w tym piwie. Może troszkę głębi brakuje, ale wydaje mi się, że jak na stout jest w porządku. [4.5]
                      Wysycenie: Bardzo niskie, wg mnie pasujące i do stylu jak i do tego konkretnego piwa. [4.5]
                      Opakowanie: Kapsel firmowy. Solidne wykonane opakowanie, dużo informacji, kolorystyka taka ciemna - trochę tylko nie rozumiem co jest przedstawione na etykiecie - chodzi mi o te obrazki. [4]
                      Uwagi: Warka do 19.11.2015r. Dobre piwo. Może minimalnie na ocenę wpłynął fakt, że po zapachu nastawiłem się na coś słodszego. Następnym razem podejdę do tego jak do wytrawnego i powinno być jeszcze lepiej w odbiorze.

                      Moja ocena: [4.225]
                      http://miesozerny.pl

                      Comment

                      • rafalek21
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2015.04
                        • 1407

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny jak smoła [5]
                        Piana: Jak wygazowana cola, cieniutki pierścień drobnych ciemnobeżowych bąbelków, nawet piwa nie przykryło, nie zdążyłem się jej dobrze przyjrzeć, a po 10-15 sekundach czysta tafla piwa, bez jakiegokolwiek śladu piany. Chciałbym dać choć pół punktu, ale naprawdę nie ma za co, nawet "zabulgotałem" w piwo, oczywiście bez efektu. [1]
                        Zapach: Ciemne słody, aromaty zbożowe, kawa zbożowa, aromat jest mało intensywny, ale przyjemny [3.5]
                        Smak: Owies, kawa, lekka paloność, wytrawne, dość kwaskowate, niska ale przyjemna goryczka, troszkę brakuje ciała, ale ogólnie jest w porządku [4]
                        Wysycenie: Niskie - odpowiednie [4.5]
                        Opakowanie: Jak to pinta czyli pełen skład, czytelnie, odpowiednia kolorystyka, tylko grafika mnie lekko kłuje w oczy. [4]
                        Uwagi: Ostatnio piłem je chyba na wiosnę, wtedy piwo miało pianę, ale pamiętam także, że jedynym mankamentem była wodnistość piwa, którą w tej warce poprawiono.
                        Warka 03.02.2016

                        Moja ocena: [3.6]
                        Last edited by rafalek21; 2015-09-09, 19:51.

                        Comment

                        • SeeJay
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2016.04
                          • 239

                          Warka do 14/06/2017

                          Piwo zaskoczyło mnie tym, że z butelki częstuje dosyć mocnym, wędzonym aromatem czego już nie można powiedzieć po przelaniu do szkła. Wówczas czuć zdecydowanie mieloną, subtelną kawę oraz nutę owsianki. Piana obfita jak na stout mimo, że nie wymuszałem jej przy nalewaniu (dochodząca pi razy drzi do 2 centymetrów), utrzymuje się stosunkowo długo (szkło typu teku). W smaku delikatny kwasek, przyjemny kwasek, kawa, gorzka czekolada i... hmm... coś jakby z ziaren słonecznika...
                          Piwo mogłoby być nieco bardziej gęste i mocniej "dawać" chmielem, ale mimo tego jest bardzo przyjemne, pijalne ze względu na niskie wysycenie i niewyczuwalny alkohol.

                          Comment

                          Przetwarzanie...