Zamość, Zamojskie pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętne, brudne, złoto. [4]
    Piana: Za mało intensywna i za mało trwała, pozostaje jako cienka obrączka. [2.5]
    Zapach: Dziwny karmelowy-landrynkowy, trochę bananów, z czasem cukierki się uletniają i pojawia się trochę goździków i chmielu. [3.5]
    Smak: Smakowite - duża bananowo-słodowa pełnia, lekki cytrusowy kwasek, posmak drożdżowy. [4]
    Wysycenie: Spore, może być. [4.5]
    Opakowanie: Piękna czarna butelka zmusza do kupna, dość skąpe informacje. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.725]
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4594

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółty, mocno mętne. [4]
      Piana: Bardzo gęsta, wysoka na 3 cm. Istniała do 3-4 łyka, potem pozostał kożuch z obręczą, plamy na szkle nieliczne. [3.5]
      Zapach: Wyraźny, apteka i witamina C oraz wygotowane ziarno. [3]
      Smak: W pierwszej odsłonie cytrus rodem z witaminy C, dalej dojrzałe banany i nuta biszkoptowa. Choć owocowość jest zbyt sztuczna, brak też goździka a piwo nie ustrzegło się pewnej dawki wodnistości, to generalnie da się pić bez skrzywienia. [3.5]
      Wysycenie: Średnie, dobrze pasujące. [4.5]
      Opakowanie: Szklanka firmowa do pszenicy czyli ok, jednak gdzieś w browarze zapodziały się podkładki, których obecnie nie podają. [4]
      Uwagi: Piliśmy 21.08.15 na miejscu w browarze, powrót do Zamościa po 3 latach. Nie zaglądałem do swojej poprzedniej oceny i sam jestem ciekaw jak ta pszenica ma się do pierwszej.
      W menu podany dokładny skład: oprócz słodu pszenicznego i pilzneńskiego jest też carapils, chmiele: magnum i sybilla, drożdze WB-06.

      Moja ocena: [3.425]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X