Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brovarnia, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny, dla mnie trochę za jasny na AIPA. [4]
    Piana: Dość wysoka. Opada do grubej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [4]
    Zapach: Silny i głównie chmielowy, ale trochę za słaby i za mało ciekawy jak na 5 gatunków amerykańskich chmieli, nie dość silne były nuty cytrusowo-żywiczne. [4]
    Smak: Goryczka potężna, ale zbyt jednowymiarowa, trochę tępa. Tu też brak silniejszych nut cytrusowo-żywicznych, brak też silniejszej słodowej podbudowy. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta z motywem amerykańskiej flagi to pewne pójście na łatwiznę, ale plus za firmowe zamknięcie kabłąkowe. [4]
    Uwagi: Pite 30 kwietnia 2012 r.
    Kosztowało 14,30 zł w Rodzince-Bis.

    Brawa dla Michała Saksa za odwagę, ale do Ataku Chmielu temu piwu brakowało (gdy je degustowałem, nie piłem jeszcze Imperium Atakuje ani Rowing Jacka).

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętne złoto. [5]
      Piana: Konsystencja drobna, trwałość zadowalająca. Mogła by być bardziej obfita. [4]
      Zapach: Potężnie intensywny zapach cytrusów, żywicy i sosny czyli po prostu zapachowa bomba amerykańskich odmian chmielu. Za edycję 2012 dałem 5 - tutaj powinna być zatem szóstka [5]
      Smak: Pełne w smaku, mocno goryczkowe. Niestety piwo nie orzeźwia tak jak wydawałoby się po zapachu, jest przyciężkie. Wydaje mi się, że to kwestia zbyt niskiego nasycenia. [4]
      Wysycenie: Zbyt niskie. [3]
      Opakowanie: Stylistyka dedykowanej etykiety bez zmian w stosunku do poprzedniej edycji. Podane w pięknym firmowym pokalu na odpowiedniej tacce. [5]
      Uwagi: Piwo to według mnie ma jedną wadę - jest zbyt nisko nasycone, co powoduje, że jest zbyt ciężkie w odbiorze i pijalność jest względnie ograniczona. W stosunku do edycji 2012 ma wybitny wręcz zapach ale ogólna ocena niższa...

      Moja ocena: [4.4]
      Attached Files
      Last edited by docent; 09-04-2013, 08:51.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎