Browar na Jurze, [Pinta] Imperium Atakuje

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonCarlo
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2014.02
    • 55

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny bursztyn z odcieniem czerwieni, można podciągnąć pod bardzo jasną miedź, klarowne [5]
    Piana: słaba, nie chce się tworzyć, grube pęcherzyki i szybko redukuje się do słabej obrączki [2]
    Zapach: średniointensywny, chmielowy, z przewagą słodkich owoców tropikalnych oraz lekkie cytrusy [4]
    Smak: dobra, solidna grejpfrutowa goryczka, alkohol niewyczuwalny, słodka owocowość i rześki cytrusowo-grejpfrutowy finisz [4.5]
    Wysycenie: średnie, właściwe [5]
    Opakowanie: w stylistyce Pinty, może się podobać lub nie, mi odpowiada, + za kompletne informacje [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • Hellbi
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2014.06
      • 1

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor mocnej herbaty z pomarańczowo-złotymi refleksami. [4]
      Piana: O średniej wielkości pęcherzykach, ale niestety szybko opadła, pozostawiając dość nikły ślad [3.5]
      Zapach: Słód, owoce, nuty kwiatowe oraz chmielowe [4]
      Smak: Bardzo wyraźna i mocna goryczka, nuty palone, owocowe, cytrusowe. [4]
      Wysycenie: Średnie, w miarę ok [4]
      Opakowanie: Nie porywa jednak zawiera większość potrzebnych przeciętnemu konsumentowi informacji. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • zgoda
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2005.05
        • 3516

        Oni jeszcze coś robią w Zawierciu?
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • jacekwerner
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2004.05
          • 2842

          Quatro.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • titan
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2014.08
            • 122

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: miedziany, ciemny bursztyn klarowne [4.5]
            Piana: wyuszona szybko opada tworząc obwódkę która pozostaje do końca, delikatny lacing [3.5]
            Zapach: na poczatku słaby, po ogrzaniu bardziej intensywny, na poczatku cytrusowy, poznej głownie landryknowy, słodki w tle cytrusy [4.5]
            Smak: Treściwe, pełne,goryczka grepfrutowa, z poczatku słabsza, później mocniejsza, troszkę zalegająca, alkohol dobrze ukryty [4]
            Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
            Opakowanie: Ładne, w stylu pintu, wszystkie informacje podane [4]
            Uwagi: warka do 27.05 2015, bardzo dobre, moze troszke zbyt zalegajaca goryczka

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • kk43506
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2014.12
              • 22

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klarowny bursztyn. [4.5]
              Piana: Słabo się tworzy, szybko opada i zostawia przyzwoity lacing. [3]
              Zapach: Bardzo przyjemny, nuty tropikalne i żywiczne. [4]
              Smak: Owocowo-karmelowy. Piwo jest treściwe, czuć gęstość na języku. Goryczka jest mocna i średnio do mocno zalegającej z tyłu języka. W goryczce wręcz czuć smak grejpfruta. Nie jest to kino akcji ale smakuje świetnie. Jest bardzo pijalne, alkohol bardzo dobrze ukryty. [4.5]
              Wysycenie: Po pewnym czasie prawie go nie czuć, zdecydowanie za niskie. [2.5]
              Opakowanie: Jak zwykle u Pinty prostota którą uwielbiam i schludne wykonanie. Tak powinny wyglądać etykiety. [5]
              Uwagi: Warka do 27.05.2015r.

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • WojciechT
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2012.09
                • 2546

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztyn, klarowne. [5]
                Piana: Wysoka, ale średnio trwała. Przybrudzona, drobnopęcherzykowa, zostawia na szkłach grube wąsy. [4]
                Zapach: Przyjemne amerykańskie chmiele, mocno owocowy, liczi, owoce tropikalne, cytrusy. Żywica. Acz nieprzesadnie intensywny. [4]
                Smak: Uderzenie potężnej, acz orzeźwiającej goryczki, szybko skontrowane mocnym i wyraźnym "ciałem" słodowym. Posmaki karmelowe, tostowe. Powrót do dobrych czasów. [4.5]
                Wysycenie: Niskie, pasuje. [5]
                Opakowanie: Jak to Pinta. [4.5]
                Uwagi: Kiedy piłem to piwo po raz pierwszy w życiu dawno temu, wywaliło mnie z butów. Teraz już tego nie robi, ale dalej pozostaje jasnym punktem na polskiej piwnej mapie.

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • Pinio74
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.10
                  • 3881

                  Po moich mniej udanych kontaktach z Pintą (Sqnrajza i AJPA) postanowiłem odświeżyć sobie lepsze wspomnienia. Imperium warka do 01.04.2015 w pełni zaspokoiła moje potrzeby. Balans pomiędzy mocną, tropikalnie orzeźwiającą goryczką, a słodową, lekko alkoholową podbudową jest prawie idealny. Do tego owocowo - choinkowe aromaty i mamy świetne piwo na piątkowe, zimne wieczory.

                  PS.: (edit) Po trzeciej butelce to już nie jest Imperium (kontr)Atakuje, to już jest Przebudzenie Mocy...
                  Last edited by Pinio74; 2015-01-09, 20:57.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • Mista_Pajonk
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2014.10
                    • 47

                    Browar: Pinta

                    Nazwa: Imperium Atakuje IMPERIUM atakuje

                    Ekstrakt: 19,1%

                    Alkohol: 7,8%

                    Gatunek: Imperial India Pale Ale

                    Kolor: miedziany, delikatnie zmętniony

                    Zapach: Średnio-Intensywny, bardzo przyjemny – owocowo-żywiczny

                    Piana: Średnio-obfita, drobna, dość długo się utrzymuje

                    Smak: Bardzo głębokie, przyjemne i niesamowicie aromatyczne piwo. Bardzo dobrze zrównoważona głęboka baza słodowa (19% ekstraktu) z długą i przyjemną goryczką z nutami żywiczno-chmielowo-cytrosowymi.

                    Ogólne wrażenie: Niesamowicie pijalne i zdradliwe piwo, bo ma dużo alkoholu, który jest fajnie ukryty.

                    OCENA: 9/10
                    Attached Files
                    Brodaty Pająk - Mój piwny blog

                    Comment

                    • piwo_szka
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2015.01
                      • 71

                      Piłam piwo lane ;-)

                      Kolor: ciemny, bursztynowo-miedziany, klarowny
                      Piana: niska, oblepiająca szkło, szybko opadająca
                      Wysycenie: lekkie
                      Zapach: przyjemny, ziołowy, niezbyt intensywny
                      Smak: na początku czuć minimalną słodycz, a potem na języku zostaje tylko przyjemna goryczka, która pogłębia się z każdym kolejnym łykiem. Wyraźnie czuć aromaty żywiczne i tak jakby surowy chmiel, ale jest zbilansowany przyjemną delikatną słodyczą.

                      Ogólne wrażenie: jestem zachwycona tym piwem. Nie umiałam przez długi czas trafić na piwo mocno chmielowe, które by nie odrzucało. Tutaj można przyjemnie popijać i jeszcze nie zniechęcać się do potęgującej się goryczki i wyraźnego chmielu, bo naprawdę jest to piwo przyjemne, bez wyczuwalnego alkoholu, a przez to - jak już zostało okreslone wyżej - jest to piwo zdradliwe, bo za przyjemnym smakiem chowają się zdradliwe procenty ;-)

                      Ocena: 4.8/5
                      Attached Files
                      piwna smakoszka na Alkowiki

                      Comment

                      • slowandstoned
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2015.01
                        • 13

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: kolor bursztynowy, piwo klarowne, bez farfocli. [3.5]
                        Piana: Piana na dwa palce, biała, średnie pęcherzyki, powoli opada do poziomu niewielkiej kołderki która zostaje do końca, próbuje nawet koronkować. [3]
                        Zapach: Najmocniejsza strona tego piwa, kwiatowo-cytrusowy aromat z delikatnymi nutami karmelu i żywicy [4]
                        Smak: Średnia słodycz, średnia do wysokiej goryczka, nie zalegająca. Lekkie aromaty cytrusów, karmelu, żywicy. Mogłoby ich być więcej. [3]
                        Wysycenie: Delikatne wysycenie, piwo dosyć pełne, alkohol ukryty. [3.5]
                        Opakowanie: Wszystkie informacje podane. Etykieta w stylu Pinty. Ani ładna ani brzydka. Dosyć rozpoznawalna. [3]
                        Uwagi: Dobre double IPA, chociaż niczego nie urywa.

                        Moja ocena: [3.4]

                        Comment

                        • Wujas
                          Gość
                          • 2014.11
                          • 267

                          Zdecydowanie więcej karmelu niż cytrusów i żywicy. Ponadto w smaku karmel i słód. Bardzo biednie jak na IPę. Cienkusz. Warka z datą ważności 24.09.15. Duży zawód.
                          Jedyne nietrafione piwo na święta.
                          Last edited by Wujas; 2015-04-05, 20:04.

                          Comment

                          • mszz
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2015.04
                            • 29

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Klarowne, barwa miedziana. [5]
                            Piana: Bardzo słaba. [2.5]
                            Zapach: Wyraźnie czuć owoce tropikalne, mango, cytrusy. [5]
                            Smak: Goryczka wysoka. W smaku czuć owoce tropikalne, wypełnienie słodowe. Bardzo pijalne. [5]
                            Wysycenie: Średnie do niskiego. [4.5]
                            Opakowanie: Gustowne, dużo informacji na temat piwa. Wzór mógłby być bardziej "agresywny", ale ten też nie jest zły. [4]
                            Uwagi: Ogólne wrażenie - wyśmienite imperial IPA, godne polecenia.

                            Moja ocena: [4.675]

                            Comment

                            • gebruiker
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2014.01
                              • 187

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas
                              Zdecydowanie więcej karmelu niż cytrusów i żywicy. Ponadto w smaku karmel i słód. Bardzo biednie jak na IPę. Cienkusz. Warka z datą ważności 24.09.15. Duży zawód.
                              Jedyne nietrafione piwo na święta.
                              Niestety potwierdzam. Zarówno Imperium, jak i Atak Chmielu, to w mojej opinii już trochę zakurzone zabytki, przydałaby się radykalna zmiana receptury. Chociaż rola "zabytku sceny craftu" też jest niczego sobie.

                              Comment

                              • SirBartBart
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 2014.05
                                • 33

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gebruiker
                                Niestety potwierdzam. Zarówno Imperium, jak i Atak Chmielu, to w mojej opinii już trochę zakurzone zabytki, przydałaby się radykalna zmiana receptury. Chociaż rola "zabytku sceny craftu" też jest niczego sobie.
                                Kwestia warki. Poprzednie Imperium było świetne, ale tym razem naprawdę nuda, karmel, męczące, zbyt wysokie wysycenie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...