Browar na Jurze, [Pinta] Imperium Atakuje

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2009.08
    • 991

    Warka 20.08 - Istna goryczkowa bomba, widzę, że Panowie z Pinty nie spuszczają z tonu i bardzo mnie to cieszy, na szczęście ominęły mnie te słabsze warki i nadal mogę cieszyć się Imperium w świetnej formie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • Biniauer
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2013.06
      • 123

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy. Piwo idealnie klarowne. [4.5]
      Piana: Gęsta, drobnopęcherzykowata, oblepia szkło. Kożuszek zostaje do samego końca. Choć wraz z piciem redukuje się do coraz mniejszych rozmiarów. [4]
      Zapach: Jest mocno chmielowo, raczej owoce cytrusowe (jakie nie wyszczególnię) [4]
      Smak: Na początku mocne uderzenie wyczuwalnych w zapachu owoców pochodzących z chmielu. No i goryczka naprawdę solida, długa. Odczucie w ustach jest dość lekkie mimo wysokiego ekstraktu. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. Pasuje do tego piwa. [4.5]
      Opakowanie: Komplet informacji jak zwykle. Stylistyka mogła by być lepsza, ale to rzecz gustu. [4]
      Uwagi: Warka do 2014-08-20. Słyszałem wiele negatywnych opinii (nie na b.biz bo staram się nie czytać recenzji bezpośrednio przed piciem) odnośnie tego piwa, że nie takie samo jak kiedyś, ugrzecznione, bardziej karmelowe itd. itp.
      Nic z tych rzeczy. Naprawdę świetne piwo warte swojej ceny, przyjemnie się piło.

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • Szakali
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2013.08
        • 572

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny ciemny bursztyn . [5]
        Piana: Ładna gęsta , ale coś szybko się rozpada i dziurawi..gorsza niż w poprzedniej partii. [4]
        Zapach: Bardzo intensywny aromat owoców tropikalnych , cytrusy , mango,grejpfrut,ananas . Także spora dawka aromatów żywicznych.Dla mnie jest to wzorcowy zapach.
        Rewelacja . [5]
        Smak: W smaku bardzo intensywna długo zalegająca grejpfrutowa goryczka z przyjemną słodową kontrą.Na 2 planie bardzo intensywne żywiczne i sosnowe posmaki.Czuje też bardzo fajny posmak ananasa, którego nie było w poprzedniej warce.Każdy łyk to inna paleta smaków. Wszystko jest świetnie ze sobą zbalansowane.Piwo syte,treściwe..alkohol lekko wyczuwalny, lecz nie przeszkadza. [5]
        Wysycenie: Może być [4.5]
        Opakowanie: Standardowa butelka pinty. [5]
        Uwagi: Warka 20.08.14 r Tak jak poprzednia rewelacja,świetne bardzo intensywne piwo..jest to moja czołówka wśród piw.Rozumiem ludzi którym nie smakuje, bo potrafi zabić swoją intensywnością, a nie każdy to lubi.
        Ja z całego serca polecam

        Moja ocena: [4.875]

        Comment

        • Szakali
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2013.08
          • 572

          Piję dziś kolejną butelkę warki 20.08.14 r i wszystko się potwierdza.Zabija soczystością.
          Trzeba skoczyć po więcej butelek.

          Comment

          • gebruiker
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2014.01
            • 187

            Również polecam warkę 20.08.14, świetnie pijalne piwo ze wspaniałą goryczka, po prostu chce się brać łyk za łykiem. Zrobiłem sobie spory zapas tej warki, z czego bardzo się cieszę.

            Comment

            • wychu
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2012.05
              • 26

              Mi ta warka całkowicie nie leży! W aromacie karmel i w zasadzie nic więcej. W smaku goryczka bardzo szybko przykryta zbyt dużą słodowością. Może moja butelka była trefna? Piłem Imperium w znacznie lepszej formie. Wiem, że to zupełnie inne style, ale wczoraj z pojedynku zwycięsko wyszło Sunny Ale.

              Comment

              • Lila
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2014.02
                • 5

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztyn, czerwona herbata. [5]
                Piana: Obfita, dość szybko opadła, ale kożuszek został, szkło lekko oblepione. [4]
                Zapach: Cytrusy, kwiaty, słodowość. Niezbyt intensywny, ale przyjemny. [4.5]
                Smak: Pierwsze wrażenie idealnie odbija aromat, są tropiki, zwłaszcza mango, trochę dzika róża, potem przychodzi świetna goryczka, intensywna, ale nie męcząca. Całość dobrze zrównoważona. [5]
                Wysycenie: Ciut za wysokie, ale ok. [4.5]
                Opakowanie: Typowe dla Pinty, spójne i porządne. [4.5]
                Uwagi: Warka 20.08.14. Nasłuchałam się, że to piwo ma naprawdę ekstremalną goryczkę, więc pierwsze wrażenie: eee, mogłaby być wyższa... Ale jednak uważam, że jest idealna w odniesieniu do całości smaku. Świetne piwo.

                Moja ocena: [4.675]

                Comment

                • dzemek
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2010.12
                  • 450

                  Duża słodycz, odczuwałem nuty cytrusowe. Trochę karmelu, konsystencja podobna do Ataku Chmielu (w trakcie przelewania trochę jak płynny karmel).

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2009.08
                    • 991

                    dzemek - słodycz? Podaj warkę, bo ja do tej pory, nie trafiłem ani razu na słodkie Imperium...
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • Szakali
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2013.08
                      • 572

                      Na bank partia 20.08.14r bo taką miał Tomek w świecie piwa ostatnimi czasy, a poprzednia to była bodajże 2 czerwiec. Te piwo ma kontrę słodową, ale też bym za nic nie powiedział, że jest słodkie.Jak by tak tej goryczki ująć to może, ale tak jest doskonale zbalansowane.

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2009.08
                        • 991

                        Piłem już chyba z 6 butelek z tej partii i każda była mocno goryczkowa...

                        Może za mocno schłodzone pił, bo inaczej tego nie umiem sobie wytłumaczyć.

                        Tak czy siak, świetna warka
                        Last edited by Mario_Lopez; 2014-03-25, 18:51.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • lukilbn
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2014.02
                          • 42

                          Warka do 20-08 rzeczywiście świetna, w sumie wypiłem chyba 15 butelek i każda była ok, znakomite piwo
                          Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

                          Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

                          Comment

                          • yassmen
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2012.11
                            • 288

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny bursztyn z podbiciem do czerwieni, albo mocno naciągnięta herbata. [5]
                            Piana: Bywała bardziej kompletna. Ecru, drobne pęcherzyki, ale tym razem cokolwiek skąpa i nietrwała. [4.5]
                            Zapach: Jest wszystko: żywica, cytrusy, kwiatowość i świeżość - jak las po deszczu. Otwarcie bardzo intensywne, z czasem ciut blednie i zamienia się chyba w promile. Rewelacja! [5]
                            Smak: Motywem przewodnim Imperium jest goryczka. Wspaniała, miodowo-wrzosowo-chmielowa. Ta warka posiada słodką, ale nie przesłodzoną kontrę: zwiększona karmelowa słodowość. Mistrzowski produkt. [5]
                            Wysycenie: Ciut za wysokie, ale nie koliduje. [4.5]
                            Opakowanie: Jak to u Pinty - info, IBU, kącik gastronomiczny, i przyjemne zestawienie barw. [5]
                            Uwagi: Kiedy pierwszy raz spróbowałem IA, literalnie zdrętwiał mi język od goryczy. Ale teraz, obok Imperatora Bałtyckiego, to najsmaczniejsze i trzymające najrówniejszy poziom piwo. Przypomina mi trochę niegdysiejszego Kapera - zanim go smakowo sprowadzono do eurogustu... Martwi mnie nieco, że jedna butelka potrafi wprowadzić do rzeczywistości sporo elementów baśniowych. Ale między innymi po to spożywamy piwo.

                            Moja ocena: [4.925]

                            Comment

                            • KDWG
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2014.03
                              • 143

                              Wyciągnąłem z piwnicy imperialną butelkę po równym tygodniu od zakupu. Warka, zachwalana tutaj przez wielu, do 20.08.

                              Barwa bursztynowa, może nawet miedziana. Całość, zwieńczona średnio trwałą pianą, która jednak ładnie oblepia szkło, wygląda bardzo zachęcająco. Na pierwszy plan, jeżeli chodzi o aromat, wysuwają się grejpfrut, żywiczność, trochę zroszonej trawy, nuty kwiatowe. Całość słodka. W smaku wymieniony na samym początku grejpfrut z sosnowo-żywiczną otoczką. Goryczka mocna, zalegająca, żywiczna, skontrowana odrobiną słodyczy. Pije się bardzo fajnie, ze szklanki znika nad wyraz szybko (co może być dość zdradzieckie, jeżeli pod uwagę weźmiemy sporą moc).

                              Wrażenia na tyle pozytywne, że zdałoby się zaopatrzyć w kilka kolejnych butek .
                              So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                              Comment

                              • KDWG
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2014.03
                                • 143

                                "(...) w kilka kolejnych butelek" miało być. Pardon.
                                So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                                Comment

                                Przetwarzanie...