Browar na Jurze, [Pinta] Imperium Atakuje

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • meszek0009
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2014.04
    • 247

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn, mocna herbata. Pojawiały się głosy, że za jasny, nie różni się od Ataku chmielu, ale moim zdaniem to nie prawda. [5]
    Piana: Idealna! Pięknie zbita, idealnie się wytwarza, długo utrzymuje, kożuszek pozostaje do końca i oblepia szkło, barwa jasno kremowa. [5]
    Zapach: Generalnie niezbyt intensywny niestety, ale za to bardzo złożony, trzeba się tylko mocno "wwąchać". Cytrusy i żywiczność na bardzo podobnym poziomie, chociaż delikatny aromat ziołowy wychodzi po chwili na pierwszy plan, a po ogrzaniu za to uwydatniają się tropiki, ananas, mango. W tle majaczą melanoidy, skórka od chleba przede wszystkim, karmel. Paleta aromatów, ale wszystko trochę za mało intensywne. [4]
    Smak: 19,1 % ekstraktu a tak pijalne i w sumie lekkie! Moim zdaniem słodowość nie jest zalepiająca, czuć trochę karmel, ale nie nachalnie i zupełnie on nie przeszkadza, znowu trochę ciemnych słodów, ale dzięki temu jest ciekawie i nie jednowymiarowo. Goryczka nie uderza od razu, dochodzi po chwili, jest przyjemna, długa, świetnie kontrowana, mogłaby być bardziej grejpfrutowa, generalnie mogłoby być bardziej wytrawnie na finiszu. Słabo jest z cytrusami, bardziej mango, brzoskwinia a w tle delikatna żywiczność. Niestety dochodzi trochę metaliczności. [4]
    Wysycenie: Bardzo dobre, nie jest za wysokie, moim zdaniem idealnie komponuje się z resztą. [5]
    Opakowanie: Wszystkim znane. Dużo informacji, stylistyka mi pasuje, ta butelka już mniej, ale nie będę się czepiał. [5]
    Uwagi: Warka 20.08.14. Generalnie niby wszystko jest poukładane, ale jakoś mnie to piwo nie porywa. Trochę za mało smaków czysto chmielowych. Ale duży plus za świetną goryczkę i słodowość, te dwa elementy idealnie ze sobą współgrają a te delikatnie ciemne smaki w tle wyróżniają to piwo.

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • piaskun87
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2013.08
      • 19

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Barwa bursztynowa [5]
      Piana: Średnia, szybko znika, ale dobrze oblepia szkło [4]
      Zapach: Standard: słód, cytrusy i żywica [4]
      Smak: Nuty słodu i mango, goryczka w sam raz, niezbyt nachalna, ale 81 IBU to to nie jest... Bardzo pijalne! [4.5]
      Wysycenie: OK [4.5]
      Opakowanie: Fajna etykieta, z resztą jak wszystkie Pinty [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • Puszek_72
        Porucznik Browarny Tester
        • 2012.02
        • 269

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny bursztyn [4.5]
        Piana: Średnio obfita nie trwała, trochę brudzi szkło [3.5]
        Zapach: Bardzo fajny aromat egzotycznych owoców, wyczuwam mango [5]
        Smak: Super, wyraźna goryczka ale ładnie skontrowana, peł [5]
        Wysycenie: OK [4.5]
        Opakowanie: Pełny skład, ładna profesjonalna grafika równy standard PINTY [4.5]
        Uwagi: Bardzo dobre piwo, pije lekko przeterminowane do 30 stycznia 2014 ale nic nie traci. Wyraźna goryczka czuć że porządnie nachmielone ale to nie razi, świetnie skomponowane. Pije się powoli drobnymi łyczkami z wielką przyjemnością

        Moja ocena: [4.775]

        Comment

        • Glingorth
          Porucznik Browarny Tester
          • 2014.04
          • 283

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, bardzo ładny [5]
          Piana: Gęsta! Długo się utrzymuje i łatwo ją wzbudzić. Pozostawia ładne ślady na szkle [5]
          Zapach: Głównie bardzo aromatyczne cytrusy [5]
          Smak: Bardzo przyjemna cytrusowość, fajna zalegająca goryczka... chociaż tutaj spodziewałem się jej troszkę więcej. Generalnie bardzo pijalne piwo, ciężko było się powstrzymać, żeby nie wypić szybkim tempem [4.5]
          Wysycenie: Było ok, ani za niskie ani zbyt wysokie, odpowiednie żeby orzeźwić [4.5]
          Opakowanie: Ładne kolorystycznie, plus za opis, informacje i firmowy kapsel [4.5]
          Uwagi: Bardzo dobre, orzeźwiające i mega pijalne piwko. Piwo piłem do filmu więc etykietę obejrzałem dokładnie po wypiciu... i mocno się zaskoczyłem informacją, że piwo ma 7,8%! W ogóle nie było czuć tej mocy, przynajmniej w smaku

          Moja ocena: [4.75]

          Comment

          • chechaouen
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼🍼
            • 2011.01
            • 1180

            Warka z datą 22.08.2014 świetna. Wszystko jest jak należy - ostre pierdyknięcie całą paletą cytrusowo-tropikalno-żywicznych aromatów a do tego potężna porcja goryczki, która jest dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuga, po kolejnych łykach nie pozwala o sobie zapomnieć. Super! I to ja rozumiem, a nie jakieś tam pitu pitu lurowata APA

            Comment

            • Szakali
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2013.08
              • 572

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen
              Warka z datą 22.08.2014 świetna. Wszystko jest jak należy - ostre pierdyknięcie całą paletą cytrusowo-tropikalno-żywicznych aromatów a do tego potężna porcja goryczki, która jest dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuga, po kolejnych łykach nie pozwala o sobie zapomnieć. Super! I to ja rozumiem, a nie jakieś tam pitu pitu lurowata APA
              Mam te same odczucia....świeżo po degustacji tej warki...zresztą nie 1 butelki

              Comment

              • Rogerson
                Porucznik Browarny Tester
                • 2012.08
                • 421

                Jak dla mnie warka z 22.08. to sam karmel, a IBU na poziomie 80, to tylko na etykiecie. Nie wiem gdzie się podziały te cytrusy i żywica, goryczka dużo słabsza niż w wypitym dzień wcześniej RJ.

                Ale może to tylko ja, bo koledzy wyżej zachwalają tę samą warkę. Zresztą przyznam że piłem IIPA po raz pierwszy w życiu i do końca nie wiem, czego można było się spodziewać.

                No nic, chyba jednak zostanę pietro niżej

                Comment

                • wychu
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2012.05
                  • 26

                  Moje odczucia są identyczne co wyraziłem we wcześniejszym poście. Może we Wrocławiu tak właśnie smakuje to piwo

                  Comment

                  • AdrianR
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2014.04
                    • 62

                    Potwierdzam slowa przedmowcow. Warka 22.08 moim zdaniem swietna.
                    http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
                    https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
                    http://instagram.com/adrianpijepiwo

                    Comment

                    • Ravf
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2013.06
                      • 264

                      Ja również przyłączam się do przedmówców. Warka do 22.08 jest bardzo dobra. W smaku na pierwszym planie soczyste cytrusy, goryczka średnia w stronę wysokiej ale nie przytłacza. Lekko się pije pomimo niemałej zawartości alkoholu.

                      Comment

                      • SirBartBart
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2014.05
                        • 33

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny bursztyn. Klarowne. [5]
                        Piana: Na dwa grube palce Ładnie oblepia szkło. [4.5]
                        Zapach: Na pierwszym planie żywica, kwiaty. Tuż za nimi cytrusy i chmielowość - całość bardzo ładna, ale niezbyt intensywna. [4.5]
                        Smak: Słodowa treściwość(fajna, ale nie jakaś przytłaczająca) wraz z bardzo miłą, orzeźwiającą goryczką. Smak współgra z zapachem - w tym pierwszym dochodzi jeszcze lekka kontra karmelowa, ale nie jest przesadzona. Jest też lekko zaznaczone to niezwykle przyjemne pieczenie w przełyk, typowe dla IIPA. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie do wysokiego. Jest dobrze. [4.5]
                        Opakowanie: Z Pint chyba najbardziej podoba mi się właśnie Imperium, choć szału nie ma. Na tym polu konkurencja jest naprawdę duża. [4]
                        Uwagi: Kupione w Piwomaniaku. Warka do 20.08.

                        Moja ocena: [4.5]

                        Comment

                        • Mawel
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2014.04
                          • 65

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: herbata, bursztynowy [4.5]
                          Piana: drobno pęcherzykowa, oblepia szkło, trochę szybko się redukuje [4.5]
                          Zapach: kwiaty, żywica, później lekkie cytrusy i owoce tropikalne. Klasycznie już u Pinty lekkie żelazo. [4.5]
                          Smak: Moc w każdym parametrze. Świetnie ułożony smak, najpierw słody, potem świetna goryczka, lekko zalegająca lecz mnie nie przeszkadza. Świetnie pijalne. Nawet z taką zawartością ekstraktu nie jest wyklejające, ani za słodkie. [5]
                          Wysycenie: Umiarkowane, podkreśla jeszcze bardziej pijalne. [5]
                          Opakowanie: Pełen skład, klasyczna stylistyka Pinty. [4.5]
                          Uwagi: Świetne piwo w bardzo dobrej cenie.

                          Moja ocena: [4.725]

                          Comment

                          • Szakali
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2013.08
                            • 572

                            Piłem wczoraj wersję beczkową....w aromacie była słabsza niż butelka oraz piana też dużo gorsza niż w butelce, a tak to wszystko jak należy.

                            Comment

                            • Carlo22
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2012.05
                              • 182

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali
                              Piłem wczoraj wersję beczkową....w aromacie była słabsza niż butelka oraz piana też dużo gorsza niż w butelce, a tak to wszystko jak należy.
                              Przecież Imperium jest dostępne tylko w butelce. Tak samo jest podane na ich stronie internetowej.

                              Comment

                              • yoda79
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2013.01
                                • 861

                                Już nie, wczoraj np. piłem z beczki Imperium.

                                Comment

                                Przetwarzanie...