Browar na Jurze, [Pinta] Imperium Atakuje

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szakali
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2013.08
    • 572

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Carlo22
    Przecież Imperium jest dostępne tylko w butelce. Tak samo jest podane na ich stronie internetowej.
    Sugerujesz, że byłem tak napruty, że nie wiedziałem co piję ?
    Zresztą nawet jak by mnie barmani chcieli zrobić w wałka to imperium rozpoznałbym z zamkniętymi oczyma.
    Imperium jest w wersji beczkowej i to jest fakt.

    Comment

    • Carlo22
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2012.05
      • 182

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali
      Sugerujesz, że byłem tak napruty, że nie wiedziałem co piję ?
      Zresztą nawet jak by mnie barmani chcieli zrobić w wałka to imperium rozpoznałbym z zamkniętymi oczyma.
      Imperium jest w wersji beczkowej i to jest fakt.
      Ja wiem, że nigdy nie było i tak zresztą jest na ich stronie, a żadnego info nie słyszałem że leją do beczek. Dlatego napisałem, bo myślałem że może jakiś błąd czy coś Fajnie, że wreszcie leją

      Comment

      • jestemowca
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2013.11
        • 43

        Potwierdzam. Dziś w Piw Paw widziałem imperium w beczce.
        Piwo Radom ;-)

        Comment

        • toto
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2006.12
          • 949

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: pomarańczowo-bursztynowy, trochę opalizujący [4.5]
          Piana: dość wysoka, barwy kremowej, drobna, w miarę trwała, bardzo mocno oblepia szkło [4.5]
          Zapach: chmiele amerykańskie (owoce tropikalne, cytrusy), rozpuszczalnikowy alkohol, estry owocowe (śliwka), w tle karmel [4]
          Smak: spora goryczka, niemal równoważona owocowością i lekkim karmelem, zbyt mocny alkohol; jak na te parametry jest całkiem pijalne [4]
          Wysycenie: średnio wysokie, odpowiednie [5]
          Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do NRW, kapsel browarowy (Pinta), fajna etykieta w tonacjach brązu i beżu, bardzo dokładny skład (choć bez wody), wszystkie podstawowe dane plus IBU, temperatura serwowania, polecane szkło i pasujące potrawy [5]
          Uwagi: Do 25.11.2014. Bardzo solidne, choć trochę zbyt alkoholowe piwo.

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • Crim44
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2014.09
            • 88

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny bursztyn, troche ciemniejszy powinien być [3.5]
            Piana: cos tam zostaje do konca, jest jakas koronka po pianie z początku która się średni pieniła [3.5]
            Zapach: leśno ziołowo, cytrusowy, mało intensywny [3.5]
            Smak: kwaśno, goryczkowe, karmel, jednak nie zbalansowane za dużo słodów, na plus ze jak na 80 ibu nie czuć tej goryczki, znaczy czuc ale nie przeszkadza, nie zalega [3.5]
            Wysycenie: calkiem ok, może trochę wyższe [4]
            Opakowanie: typowa pinty czyli solidna, wszystko na miejscu tyle, że nie wiem co te strzalki mają wspolnego z imperium, jakiś lord vater byłby ok brak spojnosci z nazwa [4]
            Uwagi: nie jest źle ale nie jestem zachwycony

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            • KarlPopper
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2013.11
              • 133

              Wypite wczoraj z nalewaka w krakowskim House of Beer powalało. Aromat cytrusowy (nawet ten charakterystyczny dla Pinty karmel nie przykrywał chmieli), bardzo pijalne, bardzo fajna goryczka mimo dużego plato. Być może to kwestia podpięcia świeżej warki albo kwestia znakomitej warki, polecam!!
              Live Craft. Die Punk.

              Comment

              • Neptune
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2013.09
                • 184

                Raczej kwestia kapitalnej warki. Piłem wczoraj z datą 1.4.2014 - było bardzo dobre.

                Comment

                • mrmaki
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2013.08
                  • 25

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Coś podchodzącego pod miedziany. Klarowny, bardzo podobny do Ataku Chmielu. [4.5]
                  Piana: Lekko dziurawiąca się. Pojawia się lacing który oblepia całe szkło. Dosyć szybko się redukuje. [4]
                  Zapach: Mocne cytrusy, sosna, żywica. Po prostu mistrzostwo! [5]
                  Smak: Wysoka mocna goryczka, świetna sprawa. Coś podchodzi lekko pod alkoholowy smak ale idealnie to pasuje [5]
                  Wysycenie: Idealnie pasujące do tego piwa. [5]
                  Opakowanie: Tradycyjnie dla Pinty 5! [5]
                  Uwagi: Warka do 1.04.2015r.
                  Piwo świetne warte powtórzenia!

                  Moja ocena: [4.875]
                  India Pale Ale - recepta na dogodne życie

                  Comment

                  • Crim44
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2014.09
                    • 88

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Crim44
                    Kolor: ciemny bursztyn, troche ciemniejszy powinien być [3.5]
                    Piana: cos tam zostaje do konca, jest jakas koronka po pianie z początku która się średni pieniła [3.5]
                    Zapach: leśno ziołowo, cytrusowy, mało intensywny [3.5]
                    Smak: kwaśno, goryczkowe, karmel, jednak nie zbalansowane za dużo słodów, na plus ze jak na 80 ibu nie czuć tej goryczki, znaczy czuc ale nie przeszkadza, nie zalega [3.5]
                    Wysycenie: calkiem ok, może trochę wyższe [4]
                    Opakowanie: typowa pinty czyli solidna, wszystko na miejscu tyle, że nie wiem co te strzalki mają wspolnego z imperium, jakiś lord vater byłby ok brak spojnosci z nazwa [4]
                    Uwagi: nie jest źle ale nie jestem zachwycony

                    Moja ocena: [3.55]
                    obecna nowa warka dużo lepsza (albo po prostu poprzednie ktore piłem było jakieś felerne, spokojnie o 0,5 więcej w aromacie, i 1 w smaku

                    Comment

                    • jaw7
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2012.10
                      • 173

                      Tak warka 01 04 2014 jest powrotem do najlepszych momentów Imperium.

                      Comment

                      • jerzdna
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2014.07
                        • 240

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny bursztyn. przejrzyste [5]
                        Piana: niska. jasna. drobne pecherze. szybko zredukowana do obwodki. lacing ladny [4]
                        Zapach: piekny. intensywny. na pierwszym planie tropiki z mango i ananasem. pozniej cytrusy. za nimi zywica i karmel [5]
                        Smak: swietny balans pomiedzy slodem takim ciasteczkowo tostowym a solidna mocna goryczka. niezalegajaca. taka odswiezajaca bardziej. pelne piwo i cholernie pijalne mimo tej mocy i ekstraktu [5]
                        Wysycenie: niskie. podnosi pijalnosc [5]
                        Opakowanie: klasa i klasyka pinty. wszystko co piwny maniak potzebuje jest na kontrze [5]
                        Uwagi: warka do pierwszego kwietnia. swietne piwo. tylko tyle ale temu piwu i tej warce nie trzeba robic wiekszej reklamy

                        Moja ocena: [4.9]

                        Comment

                        • yoda79
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2013.01
                          • 861

                          Dobra bez ściemy - Imperium Kontratakuje i to skutecznie
                          Wszystkim rzemielsnikom walącym chmiel bez opamiętania (AleBrowar, Brew) polecam to piwo i słowo BALANS. Absolutnie nieprzegięte w żadną stronę piwo, najlepsze polskie IIPA.
                          Konkretna podbudowa słodowa (ale bez ataku karmelu, bardziej idzie to w kierunku chlebowym), wyrazista, ale niezalegajaca goryczka, mała ilość "perfum" w aromacie, tylko pić Jak to sie na bbiz pisze - wysoka pijalność, przy tym woltażu to godne odnotowania.
                          Pania po 15 minutach jeszcze się trzyma, cienki kożuch, ale wypełnia całą powierzchnię pokala, barwa - czerwonawa.
                          Brawo Pinta, najlepsze polskie IIPA i jeden z najlepszych wypustów od rzemieslników wrócił na swoje należne miejsce.

                          Comment

                          • Jasiek77
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2014.03
                            • 107

                            W skrócie; szukajcie recenzji dobrej warki Kormorana AIPA, bo Imperium to jak to ostatnie, ale na sterydach. Nie znaczy to, że IA jest lepsze od AIPA Kormorana, jest inne. Bardziej intensywne doznania. Jeżeli szukać jakichkolwiek niedociągnięć, to w dziale tropików (papaya, mango, itp.) Na dzień dzisiejszy to dwie najlepsze polskie aipy.
                            Johnny Bonnano

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2013.12
                              • 496

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowe, idealnie klarowne. [4.5]
                              Piana: Niezbyt intensywna ale ładnie oblepia szkło i długo utrzymuje się jako cienka warstwa na powierzchni. [4]
                              Zapach: Żywica, owoce tropikalne, lekki karmel w tle. Niezbyt intensywny. [4]
                              Smak: Na wstępie umiarkowana słodycz i owocowy charakter, zaraz potem uderza zbyt wysoka jak na mój gust, długo utrzymująca się goryczka która skutecznie tłumi odbiór innych niuansów smakowych. [4]
                              Wysycenie: Średnie, w porządku. [4]
                              Opakowanie: Dokładne info, chyba klasyczna już stylistyka, firmowy kapsel. [4]
                              Uwagi: Niestety nie wywarło na mnie takiego wrażenia jak kiedyś. Jak na mój gust zbyt dużo chmielu poszło na goryczkę, zbyt mało na aromat. To nadal dobre piwo ale taki Winchester z Faktorii stoi o klasę wyżej.

                              Moja ocena: [4.025]
                              Attached Files
                              Last edited by Dzoshu; 2014-12-17, 00:35.

                              Comment

                              • p5ychol
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2014.12
                                • 18

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Barwa coś pomiędzy miedzianą a bursztynową. Całkowicie przejrzyste. Jak dla mnie za bardzo, bo sprawia wrażenie rozcieńczonego. [4]
                                Piana: Piana nieco więcej niż średnio obfita, nie utrzymuje się bardzo długo, ale lekka jej wartwa pozostaje na powierzchni i trochę utrzymuje się na ściankach. [4]
                                Zapach: Zapach chmielowy, z wyczuwalnymi słodkimi, lekko kwaskowatymi nutami cytrusowymi. Aromat bardzo intensywny. [4.5]
                                Smak: Oczywiście jest wyczuwalna goryczka, ale niższa niż się spodziewałem. Ta goryczka jest znakomicie skomponowana z resztą smaków i aromatów, wśród których dominuje cytrusowość, zarówno grejpfrut jak i cytryna. Pod koniec wyczułem też nuty zdecydowanie bardziej słodkie. [4.5]
                                Wysycenie: Niskie, ale w sam raz. Pasuje do tego piwa. [3.5]
                                Opakowanie: Tradycyjna etykieta z Pinty. Niczym nie zaskakuje. Choć mają gorsze. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.35]

                                Comment

                                Przetwarzanie...