Gościszewo, [AleBrowar] Black Hope

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarna skała jak w opisie. [5]
    Piana: Kremowa, dość obfita, drobno zbudowana z pojedynczymi większymi pęcherzykami, trwałość przyzwoita, fenomenalnie zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Intensywny, głównie chmielowy, typowy dla black ipa (cytrusy, żywica i prażony słonecznik). W tle nuta kawowa. [4.5]
    Smak: Wytrawne z konkretną goryczką wyczuwalna już od pierwszego łyka o charakterze grejpfrutowo-ziołowym i długim ale nie zalegającym posmaku. Pijalność jest zabójcza, jedno z bardziej pijalnych BIPA jakie ostatnio piłem. [4.5]
    Wysycenie: Powyżej średniego, lekko gryzące ale nie zapychające. [4.5]
    Opakowanie: Trochę ponure, ale generalnie bez zarzutu (dobre jakościowo, dobry projekt, komplet informacji, firmowy kapsel). [5]
    Uwagi: Warka z datą do 08.03.2015. Nie wiem czy dobrze pamiętam i w tej warce zmieniono recepturę, ale ta warka bije na głowę poprzednią.

    Moja ocena: [4.55]

    Comment

    • KarlPopper
      Senior
      • 11-2013
      • 133

      Kupiłem by wypróbować "nową recepturę" i jest lepiej!
      Co prawda nie jest to CDA, w którym po zamknięciu oczu myślimy, że pijemy IPA, ale już w aromacie zdecydowanie dominują chmiele amerykańskie, jest też dużo estrów, całkiem przyjemna goryczka, a popiół pojawia się dopiero w posmaku, który na szczęście po jakimś czasie znika (nie zalega zbyt długo). Z czystym sercem mogę powiedzieć, że jest to teraz Black IPA, a nie American Stout. Aromat z IPA Glass jest znakomity - na pierwszym planie cytrusy ale dowąchać się można nawet nut żywiczno-ziołowych, w tle ciemne słody kontrujące wytrawność (lub kwaskowość) chmielu, tak jak powinno być w CDA. Popiół jednak się pojawia, ale jedynie w posmaku co można wybaczyć. Bardzo dobre Black IPA. Oby tak dalej AleBrowarze!!!!
      Live Craft. Die Punk.

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne z rubinowym refleksem. [4.5]
        Piana: Drobne pęcherzyki, długo utrzymuje się warstwą na powierzchni, oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: Amerykański chmiel na pierwszym planie, czekolada na drugim. [4]
        Smak: Aksamitne, lekko kwaśnawe na wstępie. Czekoladowo chmielowe z wyraźnie podkreśloną goryczką i kawowym posmakiem. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4]
        Opakowanie: Dokładny skład, firmowy kapsel, fajna estetyka. [4.5]
        Uwagi: Warka 8.03.15. Nadal robi wrażenie.

        Moja ocena: [4.3]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 08-02-2015, 21:09.

        Comment

        • DonCarlo
          Member
          • 02-2014
          • 55

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: nieprzejrzyście czarne [5]
          Piana: beżowa, obfita, bardzo trwała, zdobi szkło [4.5]
          Zapach: niezbyt intensywny, z butelki cytrusy pomieszane z czekoladą, w szkle prażony słonecznik, czekolada a dopiero potem trochę żywicy i cytrusa [3.5]
          Smak: gładkie, dość pełne, goryczka grejpfrutowa i gorzko-czekoladowa, średnia, pozostawia delikatny czekoladowo-kawowy posmak z nutą cytrusa, w smaku trochę pusto, liczyłem na więcej chmielowości w smaku, która nie nadchodzi przypominając wyprany ze smaku i paloności stout, pijalne jest, biorę kolejny łyk i kolejny i następny, czekam... i nic, na smaku najbardziej się zawiodłem [3]
          Wysycenie: niskie, trochę za niskie [4]
          Opakowanie: opakowanie bez zarzutu, ciekawy nowy projekt etykiety, druk na przezroczystej folii, w ciemnym piwie się sprawdza, nie wiem jak to jest rozwiązane w jasnych alebrowarach, kompletne informacje i nowa metryczka, być może pomocna dla zielonych w temacie [5]
          Uwagi: warka do 08.03.15, jak dla mnie lekki zawód

          Moja ocena: [3.575]

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            Zmiana receptury okazało się krokiem w dobrym kierunku, choć ja osobiście daleki byłem od psioczenia na poprzednie warki, które mi smakowały, choć faktycznie nie za wiele w nich było BIPA. Teraz się to zmieniło i choć nadal BH cierpi na delikatne niedochmielenie (życzyłbym sobie trochę większe goryczki), to jest ono wyraźnie większe niż w poprzednich warkach.

            Mocna czwóreczka z tendencją zwyżkową.
            Last edited by Rogerson; 17-02-2015, 13:03.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrutnatny wchodzący w czarny. [4]
              Piana: Wysoka, trwała. [4.5]
              Zapach: Ładny, ale słaby, cytrusy i żywica. [4]
              Smak: Gorzka czekolada, kawa, dość wytrawne, kwaskowa i żywiczna chmielowość, na koniec spora goryczka, grejpfrutowa i lekko palona. [4]
              Wysycenie: Niskie. [4]
              Opakowanie: Dopracowane, stylowe. Wolałem jednak wersje papierowe, nalepka z przezroczystej folii to kiepskie trofeum dla zbieracza [4]
              Uwagi: Smaczne piwo, ale moim zdaniem brakuje mu chmielenia na smak. Na goryczkę chmielu nie pożałowano, ale w smaku bliżej mu do stouta, niż BIPA. Brakuje też balansu, goryczka zdecydowanie dominuje. Mimo tego jest dobre, bardzo pijalne.

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnobrunatna, zmętniona. [4.5]
                Piana: dość obfita, beżowa, średnio i drobnopęcherzykowa, trwała. [4.5]
                Zapach: na pierwszym planie aromaty amerykańskich chmieli, cytrusy i żywice, w tle ciemne słody, delikatna kawa i kakao. [4]
                Smak: piwo dość pełne, przyjemne nuty cytrusowe, goryczka wyraźna, początkowo chmielowa z palonym finiszem. [4]
                Wysycenie: średnie, pasuje, nie zapycha. [4.5]
                Opakowanie: wolałem poprzednie opakowania AleBrowaru. [3]
                Uwagi: warka do 08.03.2015.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • Wujas
                  Gość
                  • 11-2014
                  • 267

                  Egzemplarz z datą ważności do 06.07.15 r. - bardziej black IPA, niż stout.
                  Goryczka wyraźna, lecz dość długa i pod koniec butelki męcząca. Brakuje treści i prażonego słonecznika.
                  Obawiam się, że Bojan BIPA, pity ostatnio z pół roku temu był lepszym black IPA, niże Black Hope. Kolejny już z kolei zawód od AleBrowaru.
                  Wysycenie w sam raz, etykieta...neutralna. Niczym nie urzeka. Folia wypada znowu słabiej niż papier.
                  Last edited by Wujas; 29-05-2015, 20:57.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    Kolor niemal klasyczny – prawie czarny z rubinowymi refleksami pod światło, zmętnione z powodu braku filtracji. Piana beżowa, gęsta pozostawia ślad na szkle i trzymała się do końca degustacji.
                    Aromat to mieszanka ciemnych (bardziej kawowych) słodów z chmielami w nucie żywicznej, z tyłu – owocowych, cytrusowych. W smaku z kolei dominuje goryczka chmielowa. Nie ma się co dziwić, skoro producent podaje poziom 65 IBU (3 razy tyle co w koncerniakach). Brakuje natomiast treściwości słodowej, co przy 16% plato jest zaskoczeniem.
                    Do ideału brakuje, ale to wciąż klasyka Black IPA.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23849

                      Ocena Brodzisława została przechmielona z powodu bzdurnych wstawek politycznych. Proszę sobie darować tego typu kwiatki. To dotyczy też Wujasa i innych mających chęć tutaj zabłysnąć w kiepski sposób.
                      Last edited by ART; 19-06-2015, 08:07.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • pavlo11111
                        Member
                        • 11-2014
                        • 78

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarna nieprzejrzysta [5]
                        Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, niezbyt obfita ale całkiem trwała, ładnie zdobi szkło [4.5]
                        Zapach: Przyjemne nuty typowe dla black ipa, mocno owocowe; niestety aromat bardzo nikły [3.5]
                        Smak: Paloność, lekka kawa i czekolada, oraz podobnie jak w aromacie mocne owoce; goryczka bardzo przyjemna na średnim poziomie; piwo niezwykle pijalne i ułożone [5]
                        Wysycenie: Odpowiednie [5]
                        Opakowanie: Bardzo ładnie wyglądają te nowe etykiety AleBrowaru, wszystko ładnie podane [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.425]

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny z rubinowymi przebłyskami, klarowny. [4]
                          Piana: Średnio obifta, beżowa, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4]
                          Zapach: Pierwsze skrzypce gra tu amerykańska chimielowość dająca żywiczno-cytrusowy aromat, dalej troszkę słabiej misz-masz ciemnych słodów pod postacią kawy i czekolady, delikatna nuta prażonego słonecznika, intensywność zapachu jest co najwyżej średnia, nie mniej jest on przyjemny. [4]
                          Smak: Kawa, zaznaczona paloność, wyraźne cytrusy, żywica, średnio-wysoka cytrusowo-ziołowa goryczka, niezbyt długa. Dość dobrze zbalansowane piwo - bez znacznych wychyleń. [4]
                          Wysycenie: Średnie - pasuje [4]
                          Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem. [4.5]
                          Uwagi: Smaczny i grzeczny klasyk polskiego kraftu, nie jest to może piwo wybitne, ale można je wypić z przyjemnością. Zdarzają się czasem wodniste warki - ta taka nie była - piwo z datą do 08.06.2016r.

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • m00ku
                            Junior
                            • 01-2015
                            • 20

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Niemal czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                            Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, beżowa. Bardzo ładnie oblepia szkło. [4]
                            Zapach: Aromat właściwie zdominowany przez amerykańskie chmiele - bardzo rześki, cytrusowy. Dopiero w tle nieco palonych nut. [4]
                            Smak: Tu na odwrót. Głównie kawa, paloność i nieco czekolady. Dopiero goryczka bardziej chmielowa, pojawiają się nuty grejpfrutowe. W ustach cały czas pozostaje smak palonej kawy. [3.5]
                            Wysycenie: Niskie, ale nawet pasuje. [4]
                            Opakowanie: Lane na festiwalu, więc ocena za obrazek butelki ze strony browaru [4.5]
                            Uwagi: Pite na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu.

                            Moja ocena: [3.85]

                            Comment

                            • TomN
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 106

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemny, brunatny, niemal czarny kolor. Wyraźne zmętnienie. [5]
                              Piana: Początkowo bujna, opada do beżowego, stylowego, znaczącego szkło puchu. [4.5]
                              Zapach: Kawa, czekolada, lekka ziemistość, sosna, oraz starające się przebić, świeże aromaty owoców tropikalnych. Coś jakby nutka wanilii i orzeszków ziemnych. [4.5]
                              Smak: Przyzwoita porcja goryczki idzie za rękę z czekoladowo-biszkoptową odpowiedzią. Tu kapka skórki jakiegoś cytrusa, tutaj trochę grejpfruta, a tam odrobina melonowej słodyczy. Miły, ziemisto-palony posmak z dodatkiem niskiej cierpkości. Nieznacznie oleiste. Ekstrakt konkret, a pije się łatwo jak pilsa. [5]
                              Wysycenie: Średnie, dobrze układa oleistość i nadaje gładkości. Obracanie łyku w ustach to czysta przyjemność. [5]
                              Opakowanie: Standard od Hop Headów z kompletem informacji. Etykieta nie moje klimaty, ale czerń zawsze dodaje stylu. [4]
                              Uwagi: 16.10.16
                              O Black Hope, Ty zawsze dajesz mi nadzieję. Jedno z piw, które dobrze znam i do którego lubię wrócić raz na jakiś czas. Nie przypominam sobie, bym pił choć raz warkę przeciętną, a ta jest wyśmienita. Winszuję!

                              Moja ocena: [4.725]

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                Właśnie wróciłem z pracowniczej, służbowej i firmowej Wigilii, gdzie węgorze i łososie nurzali się w whisky, ale ja jednak wolę piwo i kupiłem na koniec dnia dawno niepite Black Hope.

                                Barwa nie jest czarna, tylko brunatna, nieprzejrzysta.
                                Piana beżowa, niezbyt wysoka, ładnie zaznacza ślady na szkle i jest trwała.
                                W zapachu zadziwiająco wysoka sosna, wcześniej była mniejsza. Oprócz tego kawa zbożowa i gorąca czekolada.
                                Natomiast w smaku jest wszystko, co najpiękniejsze. Ciało solidne, czekoladowe i odrobinę karmelowe. Goryczka wysoka, ale niezalegająca, grejpfrutowa. To nie wszystko, bo jakieś niesprecyzowane zioła też czuję. Piwo jest nad wyraz gładkie i kawowo orzeźwiające. Goryczka do końca nie odpuszcza.

                                Warka 15.02.2017 i polecam ją.

                                Comment

                                Przetwarzanie...