Widawa, Kruk

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yassmen
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2012.11
    • 288

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kruczoczarne. [5]
    Piana: Żółtawo-beżowa, niezbyt obfita - o średniej teksturze. Lekko firankuje. [4]
    Zapach: Gorzka czekolada, kakao, kawa. Wytrawny bukiet. [4]
    Smak: Piwo zdecydowanie po stronie tych wytrawnych. Gorycz i cierpkość od ciemnych, palonych słodów. Posmak dobrej, gorzkiej czekolady, lekki popiół, zbożowa kawa. Gładkie i raczej degustacyjne. [4]
    Wysycenie: Niewysokie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Klimatyczna etykieta, informacje zawarte, butelka 0.33, kapsel czarny. [4.5]
    Uwagi: Dzisiaj zoczyłem pierwsze babie lato na balkonie i otworzyłem pierwszego od 2 miesięcy stouta - znaczy jesień idzie?

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • pioterb4
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2006.05
      • 4322

      #62
      Amerykański charakter nieobecny w ostatniej warce, zapach fajny, mocna kawa, paloność, ciemne słody. W smaku średnia treściwość i mocna, nawet bardzo goryczka z dużą dozą paloności. W odbiorze przeszkadza popiołowość, pozostawia nieprzyjemny posmak na podniebieniu. W tym wydaniu piwo jest niezbalansowane, zbyt mocno przesunięte w kierunku paloności/spalenizny kosztem pozostałych składowych.

      Comment

      • grejwi
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2014.08
        • 78

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Głęboki brąz. Nieprzeźroczyste. [4.5]
        Piana: Bardzo obfita i sztywna. Pęchrzyki różnej wielkości: od drobnych do dużych. Z czasem się powiększają i pękają - jak w Coca Coli. Dość ładny lacing. [4]
        Zapach: Z butelki palony, popiołowy. Po przelaniu wyczuwalna jest śladowa cytrusowość. Aromat jest głównie popiołowo-czekoladowy. [4]
        Smak: Zdecydowanie wytrawne, czekoladowe, z średnio wysoką cytrusowo-paloną goryczką. Wraz z ogrzewaniem uwiadaczniają się nuty kawowe. [4.5]
        Wysycenie: Średnio wysokie. [5]
        Opakowanie: Proste, ale w sensie dobrej prostoty. Skład i parametry w miarę szczegółowe. Kapsel czarny. [4]
        Uwagi: Warka do 15.05.2016 r.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • Pivotal
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2013.05
          • 671

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemny brąz, piwo nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: Cudo! Wielka o brązowawym zabarwieniu, bardzo trwała... wolno opada, pięknie osiada na szkle, po ośmiu minutach półtora centymetrowa pierzynka, do końca utrzymała się ładna warstewka. [5]
          Zapach: Łodygowy, drzew iglastych, czarnej czekolady, kakaowy i kawowy. Przez 3-4 dni od wypicia w zatkanej butelce utrzymywał się przyjemny i wyraźny zapach łodygowy z lekką kawą i czekoladą w tle, później zapach stał się orzechowy. [4.5]
          Smak: Gorzkiej czekolady, kawy, kakaowy, słodów palonych, sporo popiołu, wyraźne akcenty roślinne... łodygowe i drzew iglastych. Wytrawne piwo z fajną goryczką. [4]
          Wysycenie: Obecne przez cały czas. Drobniutkie bąbelki uchodziły z dwóch źródełek. [5]
          Opakowanie: Bez zarzutów... podany pełny skład - okej. [3.5]
          Uwagi: Warka do 15.05.2016, wypite dzień po terminie. Smaczny stoucik, lekki, ale nie wodnisty... jak na swoje parametry jest treściwe, no i piana... Kapitalna! **172**

          PS Właśnie zauważyłem, że dziś mija trzy lata odkąd zarejestrowałem się na browar.bizie :-)))

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          Przetwarzanie...