Gościszewo, [AleBrowar] Sweet Cow

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KDWG
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2014.03
    • 143

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piwo czarne, nieprzejrzyste. [5]
    Piana: Drobniutka, zbita, przy nalewaniu całkiem obfita. Kurczy się spokojnie, w średnim tempie. Zostawia jakieś tam ślady na szkle. [4]
    Zapach: Delikatny, ale ładny i bez wad. Wyczuwalna kawa, aromaty palone, trochę czekolady. Mleczny zapach wyczuwalny, ale nie na pierwszym planie. Całość przyjemna. [4]
    Smak: Początek palony i kawowy. Później mamy fajną mieszankę słodyczy i lekkiego, stout'owego kwasku. Całkiem pełne, o przyjemnej, goryczce. Nie za mocnej, nie za słabej. Nie smakuje źle. Jest dobre. Brakuje jednak mlecznego posmaku, bo piwo przecież przedstawia się jako milk stout. Ani mleka, ani sporej stylowej słodyczy tu nie ma. Trochę szkoda. [3.5]
    Wysycenie: Ok. [5]
    Opakowanie: Jakie są etykiety z AB, każdy wie. [4]
    Uwagi: Dobre piwo. Chętnie wrócę, gdy przeczytam, że kolejne warki są bardziej milk niż stout. Wtedy porównam z jego obecną dyspozycją.

    Warka do stycznia 2015.

    Moja ocena: [3.9]
    So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

    Comment

    • Pivotal
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2013.05
      • 671

      #92
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ciemnego brązu,nieprzejrzysty z widocznymi jaśniejszymi drobinkami. Spora ilość osadu na dnie. [4.5]
      Piana: Sła-bi-zna! Pienista,nawet nie tworzy grubszej warstwy i nie wiadomo z jakich bąbelków jest zbudowana,szybko maleje do obwódki z mgiełką w środku. Pozostaje do końca,skromniutko oblepiając szkło. [2]
      Zapach: Karmelowy,słodowy,kawy z mlekiem,nutki palone oraz owocowe i łodygowe. Zapach mógłby być mocniejszy,ale nie jest źle. [3.5]
      Smak: Na początku owocowo-roślinny...cytrusy,nuty łodygowe i tytoniowe,następnie karmelowe,słodowe,cukierków mlecznych,kawy,czekolady. Piwo dość słodkie,goryczka nie pozostaje w ustach zbyt długo,przechodzi w lekką gorzkość,a nawet cierpkość. [4.5]
      Wysycenie: Z powodu całkowitej mętności,bąbelki były niewidoczne. Wysycenie było z całą pewnością niewielkie...czyli właściwe. [4]
      Opakowanie: Bezzwrotne,etykiety są miłe dal oka...i nawet nie przeszkadza mi ten blady róż,musieli dać jakiś kolorek wypadło na taki... Co do etykiet,to podany skład i wszystkie inne parametry,kapselek mamy firmowy z oczkiem. Aha,typek na ecie,przypomina mi wokalistę zespołu,Cremaster. [4]
      Uwagi: Warka do 1.01.2015,wypite 31.12.'14. Fajny mleczny stout i zarazem niespotykane piwo,lepiej pić lekko ogrzane,prosto z lodówki jest nieco wodniste. Piana przypominała niektóre piwa koncernowe,spodziewałem się czegoś o wiele lepszego,oglądając fotki zamieszczone na naszym forum,byłem pod wrażeniem...

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • Glingorth
        Porucznik Browarny Tester
        • 2014.04
        • 283

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czerń. [5]
        Piana: Drobna, ale niewielka, za to długo się utrzymuje pozostawiając ślady na szkle za co plus. [4]
        Zapach: Aromat jest mało intensywny. Kakao, nuty palone. Zdecydowanie przydała by się intensywna kawa. [3]
        Smak: Smak jest aksamitny, słodki, przyjemnie spływa po przełyku. Delikatna kwaskowość i goryczka która fajnie balansuje tą nachalną słodycz. [4]
        Wysycenie: Jest ok. [4]
        Opakowanie: W AleBrowarowym stylu, komplet informacji. [4]
        Uwagi: Kiedyś mi bardziej smakował, ale właściwie to zawsze go tylko podpijałem dziewczynie. Od tamtej pory wypiłem już kilka innych piw w tym stylu i Sweet Cow, chociaż dobry to nie wyróżnia się niczym specjalnym, przede wszystkim brakuje intensywniejszego aromatu.

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • lgt
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2015.02
          • 1

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Typowy czarny nieprzejrzysty kolor. Pięknie wygląda w szkle. [5]
          Piana: Drobna, długo się utrzymująca. [4]
          Zapach: Słodkawy, delikatny, nie narzucający się. [4]
          Smak: Intrygujący, ciekawy. Czuć pewną gorycz jednocześnie piwo sprawia wrażenie lekkiego. Smak miękki, aksamitny. [5]
          Wysycenie: Nasycenie dokładnie takie jak powinno być, czyli delikatne jednak wyczuwalne. [5]
          Opakowanie: Charakterystyczna butelka z krówką, komplet informacji.
          Choć dziwnie się czuję kupując piwo z różową etykietą. [3.5]
          Uwagi: Piwo ciekawe, orzeźwiające. Jedno z moich ulubionych.

          Moja ocena: [4.475]

          Comment

          • Klatak
            Porucznik Browarny Tester
            • 2014.07
            • 431

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny z brązowo-rubinowymi refleksami pod świstało. [5]
            Piana: Kremowa, obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, zdobi szkło. [4]
            Zapach: Średnio intensywny, delikatnie palony (głównie kawa) i słodki. [3.5]
            Smak: Odrobina kawy z wyraźną i nieco łodygową (garbnikową) goryczką zwieńczona gładką teksturą i słodyczą laktozy. [4]
            Wysycenie: Delikatnie poniżej średniego, jednak nieco gryzące a nie delikatne czego należało by oczekiwać po stoucie. [4]
            Opakowanie: Alebrowarowe, czyli wszytko fajnie i na miejscu. Jednak projekt sweet cow nie należy do moich ulubionych. [4]
            Uwagi: Warka z datą do 08.03.2015. Bardzo przyzwoity stout z przyjemną goryczką i nienachalną laktozą.

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • Pinio74
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2003.10
              • 3881

              #96
              W pierwszej połowie zeszłego roku zapijałem się tym piwem, było jednym z moich ulubionych. Potem zniknęło z mojej okolicy i aż do dzisiaj go nie piłem. Minął prawie rok, ale Sweet cow trzyma poziom, idealny balans między mleczno-czekoladową słodyczą a przypaloną, lekko kwaskową goryczą. Jedyny minus (malutki) jest taki, że wcześniej to piwo wydawało się gęściejsze niż teraz. Warka do 04.05.2015.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • rafael52
                Porucznik Browarny Tester
                • 2013.12
                • 478

                #97
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemno brunatny, zmętniony. [4]
                Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę trwała. [3.5]
                Zapach: są aromaty palonych słodów, kawa, czekolada, wyczuwalne aromaty słodowe, karmelowe, laktoza wyraźnie wyczuwalna. [4]
                Smak: jak na dwunastkę jest dość pełne, dominują nuty ciemnych słodów, kawy, czekolady, wyraźna słodycz od laktozy, skontrowana średnią goryczką o lekko palonym charakterze. [4]
                Wysycenie: średnie, lekko w kierunku niskiego. [4.5]
                Opakowanie: papierowa wersja etykiet jakoś bardziej mi się podobał, jest pełen skład, komplet informacji o piwie. [4]
                Uwagi: warka do 20.08.2015.

                Moja ocena: [3.975]

                Comment

                • del_greg
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2011.01
                  • 10

                  #98
                  Lubie czasem wypić to piwo i taki dzień nastał dziś, niestety trafił mi się zwazony egzemplarz :/ Wygląda to jak typowa zwazona zupa. Do 20.08.15.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2015.04
                    • 1407

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: mętne, bardzo ciemny brąz [4]
                    Piana: średnio-niska, drobnopęcherzykowa, raczej nietrwała [2.5]
                    Zapach: kawa zbożowa, mleko, palone słody, lekka chmielowość, aromat jest mało intensywny [3.5]
                    Smak: gładkie, kwaskowate, kawa, delikatna słodycz laktozowa, kontrowana średnią, przyjemną goryczką(choć pod koniec piwa jest lekko ściągająca) [4]
                    Wysycenie: niskie - odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: Jak wszystkie z alebrowaru - mi się podoba. pełen skład, tylko te nowe foliowe etykiety się marszczą, wchodzi pod nie powietrze, co negatywnie wpływa na wygląd na półce. [4]
                    Uwagi: Ogólnie całkiem smaczne piwo, bogate w smaku. Aromat mógłby być trochę intensywniejszy. Pod koniec goryczka zaczyna męczyć, czego nie pamiętam w poprzednich warkach.
                    Warka do 21.09.2015

                    Moja ocena: [3.7]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2015.04
                      • 1407

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemno brązowy, lekko mętny. [4]
                      Piana: Niska i nietrwała - znika po kilkunastu sekundach [2]
                      Zapach: Laktoza, prócz tego ledwo wyczuwalna paloność, [2.5]
                      Smak: Wyraźna słodycz laktozowa, kwaskowe, trochę nut palonych, średnia pełnia, bardzo delikatna palona goryczka. [3.5]
                      Wysycenie: Niskie - odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Przyzwoita etykieta w stylu AleBrowaru, pełny skład. [4]
                      Uwagi: Przeciętne piwo, najsłabiej wypada tutaj aromat, który zostawia wiele do życzenia. Nie jest złe, ale ciężko mi napisać coś dobrego o tym piwie. Warka do 29.09.2016.

                      Moja ocena: [3.1]

                      Comment

                      • GSE
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2002.10
                        • 424

                        zero piany, w smaku przede wszystkim kawowe i lekko palone, średnio słodkie, maślane. później ta kawa z łyżeczką cukru zaczyna się kojarzyć z inką albo nescafe creme - piłem lepsze milk stouty

                        Comment

                        Przetwarzanie...