Jabłonowo, Manufaktura Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2009.11
    • 6322

    hehehe.... można się już na Kopyra powoływać więc powtarzam co mówił...

    mówił podobnie jak Pendragon

    Comment

    • dlugas
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2006.04
      • 4014

      Napisałbym, że kopyr też kilka razy o tym wspominał w filmikach, ale się boję tego pisać :]

      Zdecydowana większość piw masowych ma 5,6% właśnie z powodu możliwych różnic w %.
      chyba
      Last edited by dlugas; 2014-01-06, 19:34.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2009.11
        • 6322

        Już można.... o tym... /o granatach jeszcze nie... raczej, muszą odleżakować/

        Comment

        • Pendragon
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛
          • 2006.03
          • 13952

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox
          hehehe.... można się już na Kopyra powoływać więc powtarzam co mówił...
          Zanim on to mówił, to ja to wyczytałem tutaj na forum.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • dlugas
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2006.04
            • 4014

            Nie idźmy tą drogą :]
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2009.11
              • 6322

              Wracajmy z off'a...

              i wypowiedzmy zdecydowane wezwanie!

              Manufakturo wróć do starego smaku !!!

              Comment

              • DariuszSawicki
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2012.08
                • 2869

                Co do smaku, czy innych walorów to oczywiście Was nie pytam się, bo sam wiem, czym te piwo było na początku, a czym jest teraz.
                Mam jednak inne pytanie, którego Kopyr nie lubi. Chodzi o cenę.
                Zachodzę do sklepu, a tu cena 1.90 zł. Butelka bezwzrotna a i termin ważności jeszcze długi.
                Pytam się Pauli (śliczna pani sprzedająca ) czemu tak tanio, a ona mówi mi, że z takimi cenami przyszło.
                Przy okazji, chciałbym wiedzieć ile u Was te piwo kosztuje. Nie patrzcie na Kopyra, którego lubię, ale z tym jego odcinkiem na blogu co do sprawdzania cen, to się nie zgadzam.

                Obecny Manufakturowy Pils jest tylko odcieniem dawnej ( w końcu nie tak dawnej) świetności, ale obecna cena ( 1.90 zł) jest dziwna. Nie wiem jak to opłaca się sklepowi.

                Comment

                • zgoda
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2005.05
                  • 3516

                  U mnie na wsi 2.70.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 2012.08
                    • 2869

                    Dzięki'' Zgoda'' za odpowiedź.
                    Rok temu te piwo w plebiscycie browar.biz było numerem 1 w kategorii '' piwa jasne mocne dolnej fermentacji - pow. 13°BLG''. Sam na nie głosowałem.
                    Na kontretykiecie dalej jest wzmianka o tym, że piwo jest silnie chmielone Marynką i Sybillą.
                    Tylko skończę Toporek ( lekki i smaczny) i za pięć minut napiszę tu na forum oficjalne zapytanie do Jabłonowa, co stało się z tym piwem.

                    Comment

                    • chechaouen
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼🍼
                      • 2011.01
                      • 1180

                      Ceny tego piwa różnią się bardzo w zależności od sklepu. Ja najczęściej kupuję po 3,20, choć widuje je za nawet ponad 4 zł, a kiedyś pamiętam w kultowym bielańskim Leclercu było po 2,39. A co do tej ceny 1,90 to rzeczywiście dziwne. Albo jakaś ludzka pomyłka (ja niedawno kupiłem Grand Prix ciechanowe za 3,79, ale następnego dnia w tym samym sklepie kosztowało już normalnie), albo rzeczywiście manufakturowcy zorientowali się, że coś im te warki fatalnie wyszły i próbują nieudany towar jak najszybciej upłynnić
                      Last edited by chechaouen; 2014-01-07, 19:29.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2012.08
                        • 2869

                        Moim zdaniem to nie jest pomyłka. Może jakaś promocja. A może cena na mnie!! Kiedyś to ja kartonami te piwo brałem. Nie dzisiaj.
                        Ja tu jednak napisałem otwarty tekst do Manufaktury i czekam na odpowiedź.http://www.browar.biz/forum/showpost...&postcount=411
                        Last edited by DariuszSawicki; 2014-01-07, 20:18.

                        Comment

                        • Seta
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2002.10
                          • 6964

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Opalizujący jasny bursztyn. (RP: 5,0) [4]
                          Piana: Śednio intensywna, szybko redukuje się do firanki, nieźle jednak brudzi szkło. (RP: 4,0) [3.5]
                          Zapach: Klaskowato-słodowy. Czuć gotowaną włoszczyznę. Szkoda. (RP: 2,5) [2.5]
                          Smak: Średnia pełnia, wyraźne gotowane warzywa, goryczka słaba. Nie jest bezpłciowe, ale nie sprawia przyjemności. (RP: 3,0) [2.5]
                          Wysycenie: Średnio-słabe, dobre. (RP: 3,5) [4.5]
                          Opakowanie: Estetyka nie najgorsza, brak ekstraktu(!), pozostałe informacje OK, łącznie z odmianami chmielu. (RP: 3,5) [3.5]
                          Uwagi: Degustacja równoległa z Raciborskim Pilsem (RP).
                          Jabłonowo nie dało rady...

                          Moja ocena: [2.825]
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Biniauer
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2013.06
                            • 123

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty. Piwo klarowne. [4]
                            Piana: Gęsta, drobno pęcherzykowata. Ładnie oblepia szkło, kożuszek zostaje do samego końca. [5]
                            Zapach: Niezbyt intensywny, delikatny karmelowy diacetyl, który o dziwo początkowo mi nie przyszkadza. Powiedziałbym, że pasuje. Jednak pod koniec gdy piwo złapało większą temperaturę nieco drażni. [3]
                            Smak: Odczucie w ustach lekkie, orzeźwiające. Goryczka wyczuwalna, krótka, niezalegająca. Nawet nieźle się pije i nawet chętnie sięga po kolejny łyk. Wydaje mi się, że wyczuwam również delikatną metaliczność. Przy ostatnich łykach, gdy piwo się sporo podgrzało diacetyl jest już trochę męczący. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie - Dobrze dopasowane do tego piwa. [4]
                            Opakowanie: Złota etykieta, z podpisem piwowara, który gwarantuje jakość produktu. Na kontrze wszystkie informacje o składzie plus jakieś marketingowe niuanse. Brakuje tylko ekstraktu. Choć nie podoba mi się temperatura serwowania 5-7*C (5!?) [3.5]
                            Uwagi: Szału nie ma, aczkolwiek za 2,70 lepszego piwa chyba nie kupię. Od czasu do czasu chętnie sięgam po manufakturowego pilsa, choć rok temu chyba lepiej mi smakował. Diacetyl troche za duży jak dla mnie, ale fakt, że piłem piwo ciut za ciepło (jak na zewnątrz -12*C nie chce się za bardzo piwa chłodzić).

                            Moja ocena: [3.525]

                            Comment

                            • Pivotal
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2013.05
                              • 671

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłoty,nieprzejrzysty dostrzegalna drobna zawiesina. [3.5]
                              Piana: Lekko kremowa,drobnoziarnista i bardzo gęsta,oblepia ścianki szklanki. [4]
                              Zapach: Jak po wejściu do warzywniaka. [2.5]
                              Smak: Dominują gotowane warzywa(seler,por,marchew). Spora goryczka. [3]
                              Wysycenie: Duże,oczywiście z czasem spada,ale i tak jest zadowalające. [4]
                              Opakowanie: Przykuwająca wzrok,złota etykieta z podpisem Głównego Piwowara,kapsel firmowy. Butelka brązowa,zwrotna. [4]
                              Uwagi: Warka do: 13.06.2014.

                              Moja ocena: [3.05]

                              Comment

                              • Rafus87
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2010.06
                                • 29

                                Smak: Dominują gotowane warzywa(seler,por,marchew). Spora goryczka. [3]

                                To ma właściwości lecznicze to bez obaw

                                Comment

                                Przetwarzanie...