Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Piwo Parowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pilsowe złoto, lekko opalizujące. [5]
    Piana: Dość wysoka, opada do szczelnej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [3.5]
    Zapach: Niezbyt silny, raczej chmielowy, z lekkimi akcentami bananowymi i "górnymi" owockami w tle. Trochę za słaby, ale ciekawy. [4.5]
    Smak: Z początku czuć wytrawność i smakowe nuty chmielowe, potem jednocześnie pojawiają się chlebowość (lekka) i goryczka (spora). Nuty weizenowe są wyczuwalne, ale słabiutkie. Piwo bardzo ciekawe i nietypowe. [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Ciekawa, prosta etykieta z motywem kolejowym, za co plus. Minus za to, że nie wyjaśniono nań idei piwa parowego. [4]
    Uwagi: Pite 23 września 2012 r. kupione za 8 zł w Piwotece.

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • kamcio1990
      Senior
      • 11-2010
      • 300

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Lekko mętne, o kolorze bladego złota. [4]
      Piana: Początkowo wysoka z drobnymi pęcherzykami, po chwili piana zaczęła się burzyć i ustabilizowała się na powierzchni piwa. Oblepia szkło. [4]
      Zapach: Zapach chmielowo-owocowy, średnio intensywny, [4]
      Smak: Lekka podbudowa słodowa, atakowana zostaje przez stosunkowo wysoką goryczkę chmielową. Goryczka wyraźnie jest grapefruitowa, trawiasta. Może trochę brakuje treści, ale przez to jest bardziej wytrawne. [4.5]
      Wysycenie: Lubię piwa dobrze nasycone, ale to jest za wysokie. Szkoda bo psuje to dobre wrażenia. [3]
      Opakowanie: Nic specjalnego. Taka sobie ta etykietka. Szkoda że nie podali pełnego składu. [3.5]
      Uwagi: Piwo przeterminowane o 12 dni.

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #33
        Z beczki mnie urzekło, z butelki niestety w smaku apteka, w zapachu stęchlizna. Piwo ma jeszcze dzień przydatności (do 8 marca).
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          Z beczki mnie urzekło, z butelki niestety w smaku apteka, w zapachu stęchlizna. Piwo ma jeszcze dzień przydatności (do 8 marca).
          Cała partia była skopana, zarówno beczka jak i butelka. Radziłem Michałowi z PDSL by zwrócił to do dostawcy.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • GRNDpa
            Senior
            • 02-2012
            • 197

            #35
            Czort wie jak było przechowywane. Na przykład w Piwnicy stoją na półce, a nie w lodówce... no i kiśnie
            Lubię placki

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #36
              Niestety podejrzewam typowe zakażenie. Druga butelka też poleciała do zlewu.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GRNDpa Wyświetlenie odpowiedzi
                Czort wie jak było przechowywane. Na przykład w Piwnicy stoją na półce, a nie w lodówce... no i kiśnie
                Przyjechało dwa dni temu, nie ma bata ,żeby już zdążyło skisnąć (w sklepie).
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • GRNDpa
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 197

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przyjechało dwa dni temu, nie ma bata ,żeby już zdążyło skisnąć (w sklepie).
                  Piwnicę miałem na myśli jako przykład, bo nie wiem gdzie VanPuRrz kupił te swoje. Nie mniej te z Piwnicy jest datowane prawie do końca marca, więc podejrzewam, że dzień przed końcem terminu będzie w podobnym stanie (o ile się ostanie)
                  Lubię placki

                  Comment

                  • Brat_Piwny
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 685

                    #39
                    Piłem dzisiaj. Warka do 20 marca 2013. Kupione w Piwonii.
                    Niestety, kompletna porażka. Gdzie to piwo, które piłem 10.11.2012?
                    Żółta kartka dla Widawy.

                    Comment

                    • kazimierak
                      Junior
                      • 11-2011
                      • 17

                      #40
                      "najlepiej spożyć do 09.03.2013" pite 09.03.2013...myślałem że zdążę niestety.koszmar..stęchlizna, koszmar smaku i prawie całe (oprócz pierwszego łyka) w zlewie..czarny kur z ta sama datą wytrzymał...

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: pomaranczowy, mętny. [5]
                        Piana: biała, niewielka, średniotrwała. [3]
                        Zapach: delikatny słodowo-chmielowy, lekko wyczuwalne zapachy typowe dla pszeniczniaka. [3]
                        Smak: słodowo-owocowy, goryczka niewielka. Piwo lekkie, przeciętne w smaku. [3.5]
                        Wysycenie: za wysokie. [4]
                        Opakowanie: prosta, ładna etykieta. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.4]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎