Nova Paka, Zlatý Pilsner

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 2003.02
    • 12375

    Nova Paka, Zlatý Pilsner

    4,4%

    Piwo dla sieci handlowych w Polsce.

    Aromat - lekki metal, ziemistość, zleżałe w wilgotnej piwnicy jabłka- całość budzi respekt
    Piana - spora, nietrwała, zostaje znikoma koronka
    Barwa - ciemne złoto/herbata
    Wysycenie - średnie, lekko musuje
    Smak - chwilowy metal, sporo piwniczności, ziemista goryczka, lekkie jabłuszko, goryczka jest wyraźna.
    Treściwość - łagodna

    Mam sentyment do tego browaru, ta piwnica i specyficzna goryczka ma swój urok, ale w tym wypadku dominuje i męczy. W Czechach Nova Paka m.in. trzaska dla sieci 1,5 l. pety w niskiej cenie, z mniej lub bardziej zabawnymi etkami; które można sobie ewentualnie zaserwować. Tu jednak ta dziesiątka (a może nawet nie) udaje pilsnera a całość jest słaba i dość żenująca. Odradzam.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 2003.02
    • 12375

    #2
    Fotka:
    Attached Files

    Comment

    • otvirak
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      🍼
      • 2005.04
      • 787

      #3
      Nie piłem gorszego piva. Piszę to z całą odpowiedzialnością. Nie chce mi się wierzyć, że to coś uwarzyła Nova Paka. Jeśli jednak jacyś pajace to zrobili, to chyba w akcie piwnego neokolonializmu (do Polski pójdzie, tam wszystko kupią). Jak uwarzyli, to powinni temu czemuś nadać adekwatną nazwę. Proponuję 'Novopacky Vinegar'
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • AaLeX
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        🥛🥛🥛
        • 2011.07
        • 644

        #4
        Ja napiszę opinie zupełnie odwrotną. Wypiłem przed chwilą to piwo z ojcem i wrażenia mieliśmy identyczne. Fajna trwała piana, barwa bursztynowa, zapach chmielowy i w smaku przyjemna goryczka . Naprawdę, kupione w Auchan w promocji za 2,79. Polecam.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2009.11
          • 6322

          #5
          W aromacie gorzkawa zbożowość. Smak to mieszanka słodkawej i gorzkawej zbożowości. Lekka goryczka.

          Nie było źle... do "zwyczajnego" użycia może być
          Attached Files

          Comment

          • Prusak
            Major Piwnych Rewolucji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2005.07
            • 4430

            #6
            Tak jak kolega Javox napisał, "gorzkawa zbożowość' w zapachu plus lekko masełko.
            Piana obfita utrzymująca się dość długo, zostawia wyraźne ślady na szkle.
            Piwo klarowne, złoto-opalizujące.
            No, ale w smaku... wyraźnie diacetyl i... jakkolwiek to dziwnie zabrzmi, mdława goryczkowość. może właśnie dlatego takie wrażenie, że raz goryczka raz masło przy przełykaniu się na plan pierwszy wybija. Do tego brak innych treści.
            W sumie nędzne.

            Comment

            Przetwarzanie...