Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Agent, Chicago

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12265

    Agent, Chicago

    Browar w miejscowości Olešnice v Orlických horách, bardzo blisko polskiej granicy. Jadąc na Kudowę wystarczy skręcić w Lewinie Kłodzkim i po ok. 7 km. jest się na miejscu.
    Obiekt jest tuż przy granicy i mógłby konkurować z Neratovem w kategorii bliskości do Polski. Mimo to jest dość tajemniczy, o czym pisał Heckler:



    i to pomimo dwóch stron:

    Vítáme vás v našem e-shopu. Na e-shopu nabízíme naše skleněné láhve 1L a párty soudky 5L kamkoliv po celé ČR do dvou dnů. A protože naši identitu fakt milujeme, nabízíme i pivní sklenice, dárkové tašky a trička. Brzy přibyde i další merch. Pokud máte zájem o KEG sudy 15, 30 a nebo 50l, tak ty je možné vyzvednout pouze…




    informacji o tym piwie nie znalazłem. Na całkiem fajnej etykiecie wyczytałem, że to India Pale Lager (swoją drogą jaka jest różnica między już dość zapomnianym IPL a Cold IPA?).

    13% ekstr.
    5,5% alk.
    45 IBU

    Aromat - chmielowy (cytrusowo-trawiasty), słód delikatny
    Piana - wysoka, puszysta, trwała z długim kożuszkiem, zostaje na szkle
    Barwa - zmętnione (wyraźniej zamglone) złoto
    Wysycenie - umiarkowane, musujące
    Smak - sporo chmielu (trawa, łagodny cytrus), lekki słód, trochę drożdżowego kwasku. Goryczka wyraźna, długa
    Treściwość - dość wytrawne piwo i w związku z tym wydaje się łagodna

    Solidny chmiel, rześkie, dobrze pijalne. Bardzo fajne.




  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19179

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    ... swoją drogą jaka jest różnica między już dość zapomnianym IPL a Cold IPA?​
    Obstawiam, że chmieleniem mogą się różnić. Poza tym cold IPA jest raczej lżejsza.

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      Drobna korekta, bo ja skrót IPL rozumiałem jako Imperial Pale Lager, czyli mocno chmielony mocny lager, czyli tak z 14 blg co najmniej. W czasach początków kraftu w Polsce był to krótki epizod, raczej domowy niż komercyjny.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎