Svyturys, Okocim Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cocobango
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 04-2002
    • 818

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    No i ja sie dziwię, że tak obyty użytkownik nie używa wyszukiwarki

    http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=74875
    A, to przepraszam. Co nagle to po diable, ostatnio nie zaglądam na forum zbyt często.


    Co do różnej barwy - myślę, że może to być kwestia światła przy jakiej to piwko było oceniane.

    Comment

    • dzidek1960
      Major Piwnych Rewolucji
      • 01-2003
      • 1548

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
      Do konfrontacji z Okocimiem wybrałam piwo, które wydawało mi się najbardziej zbliżone jakościowo oraz smakowo.
      Piwa są jednakowo schłodzone i nalane do podobnych szkieł...

      Ocena ogólna: Valentins o wiele bardziej mi smakuje, a jako, że póki co można go zakupić w cenie 2,89 zł , na pewno nie rzucę go dla Okocimia.

      Tak mi się wydaje, że Carlsberg Polska próbuje, jaki kit Polakom da się wcisnąć
      Właśnie piję tego Okocimia i w 100% zgadzam się z Marusią.
      Valentis jak dla mnie jest lepszy i tańszy. Jedynym kryterium jak dla mnie w którym Okocim jest lepszy od Valentisa jest opakowanie. Kształt butelki idealnie pasujący do pszeniczniaka. Zarówno etykieta jak i krawatka nie pozostawiają wątpliwości kupującemu po co sięga na półkę, nie ma możliwości pomyłki. To wielki plus dla Okocimia, niestety równie wielki jest minus - brak informacji o warzącym browarze.
      "Ma jednak kraj polski napój warzony
      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
      wybornym smakiem"
      Jan Długosz, Historie Piwne
      Moja strona www w początkowym okresie budowy

      Comment

      • babalumek
        Major Piwnych Rewolucji
        • 02-2004
        • 1207

        #33
        Dla mnie to piwo jest ciut dziwne. Piana piękna i gęsta... opada po minucie ale troszkę jej zostaje do końca. Jak na pszeniczne to jednak słabo. Zapach - super przez 1/5 sek i pustka jakaś. Smak - przy łyku przez chwilę ok ale zaraz dochodzi jakaś jednak nijakośc i posmaki chmielowo - metaliczne. Do tego w miarę opróżniania kufla piwo staje się... kwaskowate, mimo że przeszło proces pasteryzacji. Cena 3,5 zł, ładna butelka bezzwrotna. No cóż, jak się nie ma co się lubi...
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • lzkamil
          Major Piwnych Rewolucji
          • 01-2003
          • 3611

          #34
          Kolor ciemnozłoty, mętne (5)
          Piana super wielka, gęsta i sztywna, udało się postawić artystycznego grzyba, dosyć trwała (4.5)
          Nagazowanie za małe jak na pszenicę (3.5)
          Zapach cytrynowy, bardziej w stylu belgijskim niż niemieckim, całkiem intensywny i przyjemny ale jakiś taki trochę syntetyczny (4)
          Smak cytrynowo-pszeniczny, trochę takiej pszenicznej gumy do żucia, przez długi czas się wydaje dosyć płaski, dopiero po dojściu do temperatury prawie pokojowej nabiera jakiejś gęstości (3.5)
          Opakowanie - taka polityka (dez)informacyjna zasługuje na ocenę poniżej wszelkiej krytyki, daję bombę a nie pałę tylko dlatego że oprawa graficzna jest całkiem estetyczna (2)
          Wg artomatu [3.775]

          Kupione w łódzkim Zofmarze.
          Last edited by lzkamil; 14-12-2007, 17:02.
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Tomasz_Moczarski
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 12-2007
            • 182

            #35
            Ten browar jest rozprowadzany w serii "limited edition" jedynie w sieciach Real i Auchan?
            Nie wiadomo nic o Tesco lub Carrefour???
            koncerniak = prawie jak piwo :D
            Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
            reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
            Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 06-2004
              • 9475

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski
              Ten browar jest rozprowadzany w serii "limited edition" jedynie w sieciach Real i Auchan?
              Nie wiadomo nic o Tesco lub Carrefour???
              Weź sobie przejrzyj asortyment piw importowanych w Careffourze, a szczególnie w Tesco - jest żenujący. Im po prostu nie zależy na jakichś "wynalazkach". Pewnie krzyknęli Carlsbergowi zbyt wiele za półkę, gazetkę i miejsce ekspozycyjne i dali sobie spokój.
              Gorszy bezsens jest z tym, że CP nie chce tego puścić to tradycyjnego kanału. Ale nie ma zmartwienia - Cornelius i Ciechan takich problemów nie robią.
              Last edited by kopyr; 11-01-2008, 09:25.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Maidenowiec
                Major Piwnych Rewolucji
                • 07-2004
                • 2287

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                Cornelius i Ciechan takich problemów nie robią.
                No ta, tylko ja np. za Ciechanem chodziłem 3 tygodnie, zanim raczyli dostarczyć do sklepu w którym kupuję go "od zawsze".
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • zAjkA
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #38
                  W Realu a Markach widziałem dziś 3 kartony tej pszenicy.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • kopyr
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #39
                    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, powiedziałbym wręcz, że rewelacyjna.
                    Kolor: ładny, pomarańczowy, mętny, klasyczny.
                    Wysycenie: wysokie.
                    Zapach: wyraźny goździk, leciutkie cytrusy.
                    Smak: wyraźny goździk, takiż banan. W miarę picia staje się ciut mulące, ale to już jest szukanie dziury w całym.
                    Opakowanie: nie mogę sie zdecydować, czy ta butelka mi się podoba, czy nie. W każdym razie przyciąga wzrok. Etykieta jest świetna, klasyczna, prosta, w jasnych, żywych barwach. W tej samej konwencji kapsel. Do czego można, a nawet trzeba sie przyczepić, to niejasności co do miejsca warzenia. Jeżeli piwo nie jest warzone w kraju, to kontretykieta IMO wprowadza w błąd. Jest bowiem napisane "Producent: Carlsberg Polska". Nie słyszałem, żeby CP miało jakiś oddział zagraniczny.

                    Piwo, które piłem było na 90% z 2. warki, bo pojawiło się w sklepach po pewnej nieobecności.
                    Wydaje mi się, że jednak jest to bardziej klasyczny weizen, niż Frater. Kiedy butelka leżała na boku w lodówce, to na ściance osadził się osad, chyba, drożdżowy, w "pszenicznym" z Browaru Belgia coś takiego nie miało miejsca. Czy ktoś mógłby potwierdzić lub wykluczyć obecność drożdży w tym piwie?

                    Generalnie piwo jest lepsze niż się spodziewałem. Piłem już wiele gorszych weizenów. Fratra bije na głowę.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Tomasz_Moczarski
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 12-2007
                      • 182

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      Weź sobie przejrzyj asortyment piw importowanych w Careffourze, a szczególnie w Tesco - jest żenujący. Im po prostu nie zależy na jakichś "wynalazkach". Pewnie krzyknęli Carlsbergowi zbyt wiele za półkę, gazetkę i miejsce ekspozycyjne i dali sobie spokój.
                      Gorszy bezsens jest z tym, że CP nie chce tego puścić to tradycyjnego kanału. Ale nie ma zmartwienia - Cornelius i Ciechan takich problemów nie robią.
                      Racja - nie ma piw z najwyższej półki - niestety... Kampanie płacą im za miejsce na lodówkę i umiejscowienie konkretnego piwa na danym dziale... Auchan z tego co wiem to jest tańszy od tych 2 hipermarketów, jednak mam do niego ponad 20 km drogi...
                      W Gliwicach tego CP "pszenicznego" nie dostanę :/
                      Last edited by Tomasz_Moczarski; 17-01-2008, 21:49.
                      koncerniak = prawie jak piwo :D
                      Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                      reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                      Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                      Comment

                      • Marusia
                        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                        🍼🍼
                        • 02-2001
                        • 20221

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                        Czy ktoś mógłby potwierdzić lub wykluczyć obecność drożdży w tym piwie?
                        Wydaje mi się, że Czes pisał, że w tym piwie jest sztuczny zmętniacz.
                        Last edited by Marusia; 17-01-2008, 21:55.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • kopyr
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                          Wydaje mi się, że Czes pisał, że w tym piwie jest sztuczny zmętniacz.
                          Z tego co kojarzę, to Czes pisał, że to kolejny popis możliwości przemysłowego piwowarstwa, podobnie jak Frater, ale jednoznacznie nie wypowiedział się tak jak w przypadku tego drugiego, że nie ma w nim żadnych drożdży. Ja również tę informację zinterpretowałem, że nie ma drożdży, jest zmętniacz. Ponieważ jednak piwo zachowuje się w lodówce inaczej niż Frater, więc zadałem pytanie czy ktoś może potwierdzić lub zanegować obecność drożdży w tym piwie.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • toto
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 12-2006
                            • 949

                            #43
                            Z informacji, kóre dotarły do mnie nieco okrężną drogą wynika, że Okocim Pszeniczne jest produkowane w Danii, przyjeżdża w cysternach do Szczecina i tam jest rozlewane.

                            Comment

                            • piowen
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 09-2007
                              • 207

                              #44
                              Piwo pojawiło się po chwilowej nieobecności w Realu i pewnie jest to rzeczywiście druga warka. Data przydatności 03.06.2008.
                              Różnica w smaku wydaje się wyraźna. Pierwsze, które piłem zaraz po wejściu na rynek było intensywnie kwaskowate i zbyt nagazowane, nie smakowało mi. Tym razem piwo jakby "złagodniało", nie czuć nachalnej kwaskowatości i zbyt dużych bąbelków. Pije się o wiele przyjemniej, ale dla mnie i tak ten smak jest zbyt płaski.
                              Co mam zrobić, kiedy wszystko porównuję do Franziskanera?
                              "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                              Comment

                              • MarcinKa
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼🍼
                                • 02-2005
                                • 2734

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks
                                Mój kontakt w C-O powiedział, że to piwo zostało uwarzone w Danii.

                                We Wrocku powinno być od dziś w Aucham 9wczoraj zamówili) i w Realu.
                                To powiedział mi przedstawiciel C-O na sklepy sieciowe.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto
                                Z informacji, kóre dotarły do mnie nieco okrężną drogą wynika, że Okocim Pszeniczne jest produkowane w Danii, przyjeżdża w cysternach do Szczecina i tam jest rozlewane.
                                Jeśli Twoje informacje nie pochodzą od mareksa, to jesteś drugą osobą, która wskazuje na ten kierunek.
                                Swoją drogą, nad całą tą tajemnicą unoszą się jedne wielkie opary absurdu i śmieszności. Dam sobie rękę uciąć, że Heniek czy SAB doskonale wiedzą gdzie ich konkurent to warzy. Dlaczego oni przed nami ukrywają miejsce warzenia
                                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                                Comment

                                Przetwarzanie...