?, Stara Cervisia Superior

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    ?, Stara Cervisia Superior

    Piwo do dostania w Netto i wyprodukowane dla tej sieci. Nie ma informacji gdzie

    Piwo ma 4,4% alk. Kosztowało chyba z 0,25euro

    barwa: ładna złota
    piana: przy nalewaniu ładna i wysoka, szybko opada, lekko lepi się na szkle
    zapach: chmielowo-kwaskowaty
    smak: smak dość zaskakuje, bo spodziewałem się czegoś lekkiego i wodnistego. Szybko atakują brudne słodowe nuty i całkiem silna goryczka, czuć jednak taniość w tym piwie i to bardzo. Goryczka w tym piwie straszliwa

    Smak taki jak cena - piwo niskich lotów

    W sumie nawet nie wiem po co je kupiłem, chyba dlatego że niby piwo w czeskim stylu
    Attached Files
    LP
  • AaLeX
    Senior
    • 07-2011
    • 640

    #2
    Piwo ma teraz 4,2%, trochę inną butelkę zdjęcie poniżej. Dostępne raczej tylko w niemieckim Netto, w innych sklepach nie widziałem, browar nie podany, jest napisane że wyprodukowano dla sieci Netto. Piana co prawda trwała, utrzymała się długo, kolor jasny bursztyn/ciemne złoto coś w ten deseń. Niestety w smaku nie ma tej goryczki co pisał mój poprzednik, jest jakaś minimalna, do tego delikatny słód, jednak to wszystko takie trochę wodniste, rozmyte. Jednak patrząc na parametry tego piwa (niestety podana tylko zawartość alkoholu) można rzecz że w tym przedziale jest niezłe. Polskie wyroby o podobnej zawartości to najczęściej zwykła zabarwiona woda, tutaj czujemy że mamy do czynienia z piwem tylko słabym, ale smacznym. Brak dziwnych posmaków, idealne do obiadu, dla kierowców, na piknik na upale, gdzie wypijemy większe ilości. Ocena 4/6.
    Attached Files

    Comment

    • AaLeX
      Senior
      • 07-2011
      • 640

      #3
      Minęło 7 lat, a ja mogę się podpisać pod wszystkim, co napisałem w kwietniu 2017r. Fajne, lekkie, tanie piwko na upały. Nadal dostępne w Netto. Widząc po tym, jak znika, wzięcie jest. Teraz w promocji za bagatela 35ct. Piana obfita, smak delikatny, goryczkowy. Dobry przykład gatunku schankbier, czyli piwa festynowego.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...