Penning-Zeissler, Hetzelsdorfer Fränkisches Vollbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aleksandros
    Porucznik Browarny Tester
    • 05-2011
    • 352

    Penning-Zeissler, Hetzelsdorfer Fränkisches Vollbier

    Miałem nieco wątpliwości jak zapisać nazwę piwa. Krawatka mówi Fränkisches Vollbier, etykieta - Hetzeldorfer Bier. Zdecydowałem się na połączenie, tak jak na ratebeer.com.
    Co do nazwy browaru, znowu wątpliwość. Etykieta mówi Penning, kapsel Penning Zeißler (bez myślnika), zaś większość stron w internecie podaje Penning-Zeissler. Oficjalnej strony browaru brak. Żeby nie zaburzać browarbizowej harmonii, wpisałem nazwę użytą wcześniej przy opisie innych piw przez kolegów.

    Alkohol: 5%
    Ekstraktu nie podano.

    Kolor: Napisałbym, że herbaciany, ale pojawiły się uwagi, że są przecież różne herbaty. Kolor jest głęboki, ciemnopomarańczowy, przechodzący delikatnie w czerwień czy nawet jasny brąz. Chyba występuje delikatne zmętnienie. 5
    Piana: Średniowysoka, ale gęsta i długo się trzyma w postaci warstewki. Zostawia ślady na ściankach kufla. 4
    Zapach: Dość mocny. Słodowy z odrobiną karmelu i skórki od chleba. Smakowity! 4,5
    Smak: Wbrew pozorom nie jest wybitnie słodowy. Słodowa podstawa jest oczywiście mocno wyczuwalna, jednak równoważy ją mocna, fajna goryczka. Oprócz nut wychwyconych w zapachu czuć jeszcze lekko orzechy. Całość bardzo dobrze harmonizuje. 5
    Wysycenie: Średnie, nie brakuje i nie przeszkadza. 5
    Opakowanie: Staroświecka butelka Euro, dość ładna etykieta i krawatka, kontry brak. Sugeruje produkt z małego browaru. Nie wybiega poza niemiecki schemat, ale jest schludna i czytelna. Brakuje tylko ekstraktu. 4
    Uwagi: Bardzo dobre i treściwe w smaku piwo. Spotkałem je niestety póki co tylko jeden raz. W Bambergu, w sklepie Markgrafen (Kärntenstraße 1).
Przetwarzanie...