Tucher, Nürnberger Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    Tucher, Nürnberger Pils

    Tucher, Nürnberger Pils

    Alk. 5,0%, ekstr. ?

    Wygląda na to, że mamy do czynienia z ekskluzywnym pilsem od Tuchera.
    Świadczy o tym eta z podpisem piwowara , jak i informacja „extra kaltgehopft”. Domyślam się, że chodzi o dodatkowe chmielenie na zimno. Chmiel: Saphir.

    Zatem:

    Aromat – klasyczny dla stylu, wyczuwalny chmiel, dość aromatyczny, po czym wyczuwalny lekki słód.
    Barwa – słomka
    Piana – średniowysoka, dość szybko się dziurawi, niezbyt trwała
    Wysycenie – odpowiednie
    Smak – wyraźny chmiel skrywa lekkie nuty słodowe. Początkowo goryczkowość wydaje się w normie, po przełknięciu nabiera mocy w kierunku piołunowości i jest ściągająca. Tej goryczce brakuje według mnie ciekawej ziołowości.
    Treściwość – umiarkowana

    Poprawne, wytrawne piwo. Goryczka może nie tak ekstremalna jak w „hallertauerowskiej” fantazji z St. Georgen, z którym to piwo, choć to inny gatunek, jakoś mi się skojarzyło:

    Jak podają na ecie mamy do czynienia z Festbierem (5,6% alk.) z chmielowym akcentem jak w starych czasach. Ten chmiel to Hallertauer Mittelfruch i chyba pochodzi z ich własnej uprawy. Na ratebeerze określone jako Oktboerfest/Marzen Aromat - chmielowy, trochę ostry Barwa - nieco ciemniejsze złoto Piana - średnia, szybko


    ale jak na duży browar to propozycja dość ciekawa i ostatnio „trendy”
  • skitof
    Major Piwnych Rewolucji
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Mnie rozczarowało to piwo. Pilsy niemieckie są z reguły mocno wytrawne. A ten jakby miał większą gęstość brzeczki, by zrównoważyć chmielenie na zimno. Efekt: nie czuć w cale silniejszego aromatu i smaku chmielu, nie czuć wyraźnie charakterystycznego chmielenia na zimno, wszystko mocno ociosane i pozbawione fantazji. Klasyczny zabieg koncernowy: para idzie w oprawę czyli numerowana warka, podpis piwowara, napis extra chmielone na zimno, natomiast smak jak zwykle. Saphir to chmiel świetnie nadający się do wzmocnienia aromatu, a tu znowu rozczarowanie. Jedynie wygląd był świetny: potężna piana i krystaliczna złocistość.

    Comment

    • CyboRKg
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 04-2010
      • 594

      #3
      Lagodny zapach slodowo-chmielowy. Kolor slomkowy. Niewielka piana. Wysycenie srednie. Sporo goryczki chmielowej. Piwo troche wodniste, ale wlasnie na takie mialem ochote w tym upalnym dniu. Swietnie gasi pragnienie! I tak bardziej tresciwe niz czeski "Pilzner Urquel". Tylko cena - 5,70zl - ciut zbyt wysoka.
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • Glingorth
        Porucznik Browarny Tester
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Poprosiłem w sklepie o niemieckiego pilsa z wyraźną goryczką i polecono mi właśnie te piwo. O ile w zapach jest słodowo chmielowy, tak w smaku goryczka jest stłumiona przez słodowość, mało wyraźna, jedynie na finiszu pozostaje delikatny ziołowo chmielowy posmak. Kolor słomkowy, ładna piana.

        Comment

        • mikef
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 09-2012
          • 66

          #5
          Barwa - słomkowa. Piwo klarowne.
          Piana - bardzo obfita, biała, drobna. Niezbyt trwała. Nieźle oblepia szkło.
          Wysycenie - średnie.
          Zapach - niezbyt mocny, dość przyjemny. Czuć słód, słabiej chmiel.
          Smak - piwo lekkie, ale nawet treściwe. Pierwsze wrażenie to posmak chmielu. Zaraz po nim czuć słód. W kilkanaście sekund po przełknięciu dominuje silna, taka trochę piołunowa goryczka.
          W sumie to bardzo poprawne, solidne piwo. Taka masowa produkcja z górnej półki.

          Cena - 5,30 / 0,5 l butelka.
          Sumaryczna moja ocena to 7,5/10 punktów.
          Last edited by mikef; 27-08-2015, 19:49. Powód: Dodaję zdjęcie.

          Comment

          • mikef
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 09-2012
            • 66

            #6
            Dodaję zdjęcie, bo miałem z tym problem, a w międzyczasie minęło ustalone 5 minut na edycję.
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...