Haller Löwenbräu, HefeWeizen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 06-2011
    • 2648

    Haller Löwenbräu, HefeWeizen

    Klasyczna niemiecka pszenica z browaru w Schwäbisch Hall, w Badenii-Wirtembergii. Alkohol 5,2%

    Barwa złota, wpadająca w pomarańczową. Nieklarowna.
    Biała piana jak na pszeniczniaka niezbyt wysoka po nalaniu. Po kilku minutach osadza się w postaci dwumilimetrowego, trwałego kożuszka.
    Prawidłowo zbalansowane, choć aromaty przyprawowe i cytrusowe są na poziomie umiarkowanym. W tle lekka cierpkość a także nuta chlebowa.
    Smak stosunkowo poprawny, jednak trochę stłumiony. Mamy rzecz jasna banana, jest goździk i pieprz. Niezbyt podoba mi się za to nuta słodowa, nieco skisła. Umiarkowana kwaskowatość. W posmakach odcienie chlebowe, zbożowe przeplatają się z tą kapuścianą skisłością.
    Nagazowanie prawidłowe na wysokim poziomie. Treściwość całkiem duża. Piwo jest wypełniające w odbiorze.
    Butelka oklejona w typowe niemieckie klimaty. Na naszej półce da się zauważyć, w Niemczech zapewne ginie w powodzi podobnych sobie. Mimo wszystko estetycznie, przejrzyście, przyjemnie. Na kapslu informacja, że browar jest partnerem-sponsorem założonego w 1979 roku parku krajobrazowego Schwäbisch-Fränkischer Wald. Się chwali.

    Dość przeciętna pszenica. Minusy głównie w smaku. Za całokształt ode mnie 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...