Saalfeld, Saalfelder Dunkel

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 06-2011
    • 2648

    Saalfeld, Saalfelder Dunkel

    Ciemniak z Saalfeld w Turyngii. Ekstraktu nie podano, alkohol 5,0%

    Barwa ciemnobrązowa z miedzianym odcieniem. Klarowna.
    Kremowa piana, średnia po nalaniu, o średniej teksturze i przeciętnej lepkości. Stabilizuje się do całkiem trwałej pierzynki.
    Aromat mocno słodowy. Słodkawy w odbiorze, z jednej strony lekko mleczny, z drugiej nieco orzechowy.
    W smaku mamy do czynienia z lekką goryczką, o mocno palonym charakterze, która dość wyraźnie rozkłada się na podniebieniu w osi czasu właśnie spalenizną. Za to słody są niejednoznaczne, o wytrawnym, ziarnistym raczej charakterze. Słodkości nie ma żadnej, nut karmelowych też. W posmakach jakby lukrecja. Zbyt jednowymiarowo jak dla mnie.
    Nasycenie lekko poniżej oczekiwanego, niskie. Treściwość podobnie, nie jest zbyt wysoka.
    Butelka z patentowym, choć plastikowym zamknięciem. Etykieta przejrzysta, pasująca, choć nudna do bólu.

    Piwo mocno przeciętne. Zaskakuje ubogą słodowością i niską jak na styl treściwością. Nie pozostawia również zbyt interesującego wrażenia na podniebieniu. Brakuje mi czekolady, karmelu, ciepła. 6,5 w skali 1-10 to chyba odpowiednia ocena. Dla czujących niedosyt (i wtajemniczonych) dorzuciłbym jeszcze Piotrków Trybunalski. Ale po dożynkach...
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...