Kaiserdom, Dark Lager

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    Kaiserdom, Dark Lager

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,7 %
    Kolor - ciemny brąz, klarowny
    Piana - beżowa, wysoka i trwała
    Zapach - lekka kawa i palony słód
    Gaz - okey
    Smak - lekko kawowo-karmelowe, średnia paloność, średnia słodycz, lekka goryczka
    Poprawne ciemne piwo do wielokrotnego użytku

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr. 5560 - moje 2732 nowe piwo opisane na forum - moje niemieckie piwo nr. 1262
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      🍺🍺🍺
      • 02-2003
      • 12365

      #3
      Aromat słodowy, lekko palony
      Piana - wysoka, jasny beż, dość gęsta, średnio-trwała, zostawia skromny wianuszek
      Barwa - bardzo ciemny brąz
      Wysycenie średnie
      Smak - słodowy, palony, z tonami palonych ziaren, nawet mi się tam słonecznik plącze
      Na finiszu paloność uzyskuje posmak lekko kwaskowy z długą goryczką
      Treściwość - umiarkowana

      Największy browar w Bambergu, mocno eksportuje (kontra zunifikowana dla ich pilznera, hellesa, kellera, stronga i ciemniaka...) swoje piwa, które no jednak nie mają tego charakteru większości pozostałych browarów w tym mieście. Mimo to końcowa ocena jak u Sibarha, lekkie, przyjemne piwo.

      Comment

      • Pess09
        Porucznik Browarny Tester
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Bardzo przyjemne piwo jak na dark lagera.
        Ładna piana, wyrazista paloność, nuty kawowe, jednocześnie piwo bardzo lekkie, średnio intensywna i palona goryczka.
        Dobra propozycja jeśli ktoś w słoneczny dzień ma ochotę na coś ciemnego.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 11-2009
          • 6312

          #5
          Lekkie, ciemne piwko...

          Może nie oferuje ferii doznań ale pije się nieźle.
          Lepsze chyba zimne bo ocieplenie wiele nie daje, chyba że na gorsze.

          Piana na dłużej prawie zerowa, zapach niezły lekka przepalanka.
          Smak trochę pustawy z karmelem podpalanym na znikomej owocowości rodzynkowej - bo to raczej tanie piwo.

          Grafika bez zmian tylko inny kapsel - białe litery na niebieskim metaliku

          Comment

          • DariuszSawicki
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 08-2012
            • 2869

            #6
            Bardzo dobry ciemny lager.

            Zaskakuje duża paloność, jest coś z kawy, pachnie trochę jak stout.
            Piana beżowa, wysoka, bąbelki drobne, ale po minucie szybko zgrubiały.
            W smaku karmel, ale nie mdli, znów dużo palonych nut jak w aromacie, kwaskowate. Poziom goryczki średni jak na ten styl, popiołowa, palona i o smaku gorzkiej kawy.

            Godne polecenia. Data do 28.08.2016. Ja piłem w wersji z litrowej puchy.
            Attached Files

            Comment

            • Pivotal
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 05-2013
              • 671

              #7
              BARWA: Ciemny brąz z rubinowymi prześwitami widocznymi pod światło. [4.5]
              PIANA: Dość wysoka, niezbyt trwała, brązowa, drobnoziarnista, obklejała szkło, obecna do końca. [3]
              ZAPACH: Słodów palonych, karmelu i kawy. Przyjemny i intensywny. [4.25]
              SMAK: Słodów palonych, kawy, czekolady, karmelu, orzechów i kakao. Piwo lekko kwaskowe, wytrawne z małą goryczką. [3.75]
              NASYCENIE: Do końca. [4.25]
              OPAKOWANIE: Ciemna butelka, ładne etykiety z uniwersalną kontretykietą, kapsel firmowy. [3.5]

              UWAGI: Trwałość do końca września 2016, wypite 24.maja'16. Przyjemny DARK LAGER, zdecydowanie do powtórki. Kupiłem w Tesco, chyba we wrześniu...

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                kolor - czarny
                piana - bezowa, drobna, opada w zauważalnym tempie
                zapach - leciutki, delikatna paloność, też owocowy zapach
                smak - w miarę pełne choć treściwości do końca brak, lekka paloność, wytrawność, odrobina kawy, lekkie winno-owocowe nut
                gaz - trochę za duże

                Piwo w porządku, do wypicia, oczywiście rewelacja to nie jest ale stosunek ceny do jakości bardzo dobry (ok 5 zł za puszke 1l)
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                Przetwarzanie...