Fürstliches Brauhaus Ellingen, Fürst Carl Urhell Lagerbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 06-2011
    • 2648

    Fürstliches Brauhaus Ellingen, Fürst Carl Urhell Lagerbier

    Niemiecki jasny monachijski lager z bawarskiego browaru w Ellingen. Ekstraktu na opakowaniu brak, zawartość alkoholu 4,9%

    Barwa żółto-złocista. Klarowna.
    Wysoka, drobnoziarnista biała piana. Opada wolno, mocno oklejając ścianki szklanki.
    Aromat opary na miękkich słodowych nutach, o mocno słodkawym charakterze. Wyczuwalna pewna ziarnistość, która mnie się kojarzy z pestkami słonecznika.
    Gładkie, miękkie, mocno słodko-słodowe w smaku. Ta słodowość dość długo wygasa ziarnistymi, zbożowymi odcieniami. Goryczka niewielka nawet jak na styl, cień trawiastych chmieli daje się odczuć przy większym skupieniu. Wyczuwalna również delikatna mineralna, siarkowa nuta. Ale to już naprawdę niuanse.
    Nagazowanie średnie, ale takie właśnie powinno być.
    Butelka euro. Etykieta i krawatka tym razem w srebrnej kolorystyce. Całkiem elegancko. Na etykiecie generał Carl Philipp Fürst von Wrede na koniu. Kapsel z herbem.

    Bardzo sympatyczne piwo, o aksamitnym, wybitnie słodowym profilu. Nie ma tutaj żadnych niepotrzebnych wtrętów ani wad, choć jeśli chodzi o goryczkę to mogłaby być jednak o pół tonu wyższa. 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...