Bad Reichenhall Bürgerbräu, Unser Bürgerbräu Gustl

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 06-2011
    • 2648

    Bad Reichenhall Bürgerbräu, Unser Bürgerbräu Gustl

    Niemiecki lager z Bawarii. Bürgerbräu to minibrowar z gastausem i hotelem, mieszczący się w urokliwie położonej uzdrowiskowej miejscowości Bad Reichenhall w niemieckich Alpach. Tradycje warzenia piwa w tym miejscu sięgają roku 1633, kiedy to został założony pierwszy browar.
    Unser Bürgerbräu Gustl zaś jest piwem warzonym według ówczesnej receptury na cześć Augusta Röhma, który przejął browar w 1901 roku i którego zdjęcie zdobi etykietę.

    Jasnozłocista, w pełni klarowna barwa.
    Biała piana, o średniej trwałości i teksturze. Strzępi się opadając. Na ściankach nieznacznie krzaczki. Po kilku minutach cienka pierzynka na powierzchni.
    Niezbyt wyraźny aromat. Delikatna, miękka słodowość, trochę słodyczy, jakieś odcienie zbożowe.
    Smak jest również zbyt mało uwydatniony, o dużym udziale wodnistości. Jest pewna zbożowa, ziarnista słodowość, aczkolwiek z kartonowymi nutami. Bardzo nieznaczna goryczka i pewna trawiastość nieco ratują odczucia smakowe.
    Średnie w kierunku wyższego nagazowanie, które całkiem przyjemnie pracuje w ustach.
    Butelka euro z etykietą i krawatką w bawarskich barwach i podobizną o której pisałem wyżej. Elegancki kapsel firmowy.

    Piwo rozczarowuje swoją wodnistością. Pomimo tego, że wchodzi gładko brakuje mu krztynę charakteru i szlachetnej, chlebowej słodowości. W bardzo dalekich posmakach przebija też jakaś specyficzna warzywna nuta, która pojawia się kilkadziesiąt sekund po ostatnim łyku. 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • abernacka
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛
    • 12-2003
    • 10861

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio
    (...) Bürgerbräu to minibrowar (...)
    Fakt, prawdziwy z niego minibrowar: http://piwnyturysta.wordpress.com/20...d-reichenhall/
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • wpadzio
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼🍼
      • 06-2011
      • 2648

      #3
      A widzisz... wszystko to kwestia punktu odniesienia
      Dzięki za link do zdjęć
      Last edited by wpadzio; 13-07-2014, 15:48.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • abernacka
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛
        • 12-2003
        • 10861

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio
        (...)
        Dzięki za link do zdjęć
        Zawsze do usług.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        Przetwarzanie...