Zwönitz, Zwönitzer Whiskybock

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 09-2005
    • 9777

    Zwönitz, Zwönitzer Whiskybock

    Nazwa piwa pisana razem.
    Jak je zobaczyłem, aż się pośliniłem... Uwielbiam koźlaki, bardzo lubię też "rudą na myszach" .
    Piwo ciemnobursztynowe, klarowne. Piana kremowa, dość drobna, średniowysoka i średniotrwała.
    Zapachowo..., no, wali całkiem, jak torfowa whisky, ale nie taka ekstremalna - ja jednak wolę bardziej słodowe .
    W smaku orzechowa goryczka i posmak winny (koźlak), zmieszany z nutą torfową ("ruda"), lekkie tło (chyba) karmelowe.
    Gaz niezbyt duży. Seria "kraft", czyli - butelka 0,33, papier udający stary, tarcza tym razem bordowo-szara, kapsel "we love beer".
    Cóż, piwo niewątpliwie ciekawe, ale po raz kolejny w moim przypadku potwierdza się stara prawda - lepsza jajecznica i seta czystej niż ajerkoniak... .
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    #2
    8,0% alk.

    W aromacie i smaku sporo torfowej wędzonki.
    Wizualnie jak u Pancernika, tylko nie klarowne, choć pite już miesiąc po terminie, to wydaje mi się że nie filtrowane. Zmętnienie spore
    W smaku ponadto sporo paloności, minimalna wiśniowa cierpkość (taka troszkę winna), suszone owoce, kandyzowane wiśnie bardziej niż karmel, w ustach długi finisz torfowego dymu. Fajnie rozgrzewa i leciutko drapie w gardle.
    Wysycenie - nie jest wysokie, ale trochę musuje
    Treściwość - spora, ale nie jest specjalnie ciężkie w odbiorze.

    Przypomniało mi się Nogne z Norwegii:



    To piwo nie jest tak ekstremalne, ale też ma charakter i pazur. Z drugiej strony zachowuje pijalność. Butelka 0,3l. i z przyjemnością można sięgnąć po kolejną. W piwie chyba o to chodzi

    Moim zdaniem będąc w malowniczych Rudawach warto zwrócić na piwa z tego browaru

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      🍺🍺🍺
      • 02-2003
      • 12365

      #3
      Zdjęcie:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...