Dinkelacker-Schwaben Bräu, Schwaben Bräu Volksfestbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 11-2009
    • 6312

    Dinkelacker-Schwaben Bräu, Schwaben Bräu Volksfestbier

    Kolejne piwo do serii z tych browarów... to ma alko 5,5%

    Piana - większa startowa. Na dłużej cienka dziurawa warstewka. Lacing niewielki, prawie nie ma.
    Barwa - złoto.
    Gaz - średni.
    Aromat - łuska zbożowa, słód.
    Smak - ostrzejsza zbożowość, mała goryczka lekko łodygowa.

    Klasyka niemieckiego lagera i pilsa koncernowego. Pije się dobrze.
    Attached Files
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    #2
    Browar należał do InBev, Lidl go sobie upodobał, bo po ich pszenicy, hellesie czy ciemniaku, teraz trafiło to piwo. Po nazwie i parametrach widać, że chodzi o eksport helles (marcowe to nie jest, mają inne) - zatem ich volksfest jest spod znaku nieco lżejszego piwa 12,7% (5,5% alk.)



    Aromat - słodowy
    Piana - wysoka, niezbyt trwała, niewiele zostawia
    Barwa - jasne złoto/słomka
    Wysycenie - umiarkowane, pod koniec już go brakuje
    Smak - łagodny słód, trochę chlebowy, dość wyraźna goryczka (ale jak na styl, zresztą na kontrze informują, że goryczki mniej niż w pilsach niemieckich). Goryczka nie jest wysoka, ale ze względu na niską treściwość zdaje się być wyraźniejsza
    Treściwość - niska

    Ich lżejszy helles był wodnisty i to piwo też jak na styl ma znikomą wręcz treściwość.


    Auchan obecnie to piwo w ofercie:



    które mimo, że ma niższy ekstrakt jest dużo bardziej treściwsze.

    Da się wypić, oczywiście jest pijalne, bez wad, ale na tle niemieckiej klasyki spod znaku helles/export helles to daleko w tle.
    Last edited by darekd; 02-10-2017, 19:29.

    Comment

    • michael50
      Porucznik Browarny Tester
      • 06-2013
      • 325

      #3
      Spróbowałem, nie było źle. Zupełnie przyzwoity, jasny lager, z typową (jak mi się wydaje, jako że aż takim znawcą nie jestem) dla niemieckich trochę twardszą wodą, niż gdzie indziej. Może minimalnie rozwodniony począwszy od połowy butelki, ale ogólnie mogę polecić z czystym sumieniem. Trafiony w Lidlu.

      Comment

      Przetwarzanie...