Schmilka, Bernstein

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    Schmilka, Bernstein

    Mały browarek z 2015 roku w urokliwej miejscowości Schmilka w Szwajcarii Saksońskiej, tuż przy granicy z Czechami.



    Browar jest całkiem nowy, z zewnątrz obiekt jeszcze nie całkiem wykończony. Stanowi część mini-kompleksu z fajnym ogródkiem, barem - kawiarnią, pensjonatem, własnym młynem i piekarnią



    Warzą bio piwa, dolna fermentacja (helles, bernstein - półciemne, dunkel oraz sezonowa pilsa i bocka).

    Butelka 0,75 l. dość droga - 5 euro.

    Ekstr. 12,4%
    Alk. 4,9%

    Chmiele: Hallertauer Smaragd, Hersbrucker Perle

    Aromat - słodowy, początkowo sporo karmelu, potem przyjemne owoce
    Piana - wysoka, ale niezbyt trwala
    Barwa - miodowo-miedziano-ciemnozłota, zmętniona
    Wysycenie - nie jest zbyt wysokie, ale wyraźne, żywe, musujące
    Smak - Słodowa podstawa lekka, bardziej owocowa, lekki kwasek, potem trochę karmelu, końcówka z dość wyraźną choć nie silną goryczką.
    Treściwość - stosunkowo niska

    Aromat zapowiadał pełne, krągłe, treściwe piwo a w smaku nawet trochę wodniste. Jest dobrze pijalne, poszczególne akcenty są miłe w odbiorze, jednak całości brakuje pełni (według mnie to największy mankament tego piwa) Podobne w smaku do wielu piw z tego typu browarków niemieckich, które są fajnym miejscem dla turysty, a tu dodatkowo okolica urocza. W takich okolicznościach przyrody miło się je pije, jednak na tle wielu podobnych wypada dość blado.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    #2
    Zdjęcie:
    Attached Files

    Comment

    • karol1000
      Major Piwnych Rewolucji
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Darku da sie jakos obejrzec instalacje browaru bez zapisywania sie na platna wycieczke?
      Czy warzelnie jest w jakiejs sali restauracyjnej?
      Miejscowka wyglada na zdjeciach naprade rewelacyjnie.
      LP

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 02-2003
        • 12365

        #4
        Szczerze pisząc nie wiem. Byłem tam na chwilę.
        Z zewnątrz budynek zdawał się być jeszcze niewykończony. Część z tankami była przeszklona więc zrobiłem miejsce.
        Całość to kompleks z odtworzonym historycznym młynem. Jest też piekarnia (gdzie mają też lodówki z piwem). Staliśmy w długiej kolejce, oprócz piwa kupiliśmy po kawałku jakiegoś tradycyjnego ciasta, które smakowało. Jest też ogródek. Więcej niestety nie wiem.
        Jednak na piwno-rowerowe wycieczki miejsce idealne
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...