Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2002.10
    • 5205

    Faktycznie, wędzonka w tym piwie jest mniej intensywna niż dawniej. Ale mi to nie przeszkadza, dzięki temu piwo stało się bardziej zrównoważone.
    W zapachu zdecydowanie króluje wędzonka podbita palonością, jednak smak tego nie oddaje. Tu równoważne wędzonce są słodowość i zaskakująca, całkiem wydatna goryczka.

    Świetne piwo w świetnej cenie (Zofmar 5 pln/0,5 l).
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • TomX
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2004.09
      • 1035

      Piwo - legenda. Wędzonki - same w sobie niszowe - pokochałem od pierwszego łyka (a był to łyk Goller'a), więc teraz, znając już kilka Rauch'ów, z wielką ciekawością podszedłem do osławionej Schlenkerli.

      Piwo o głębokim, ciemnym kolorze, z bardzo mizerną pianą i słabym wysyceniem (u mnie), w zapachu delikatnie dymne. O ile zapach nie był zbyt intensywny, o tyle smak jest intensywny jak prawy sierpowy prosto w szczękę. Oczywiście silna dymność, pod nią wyraźne akcenty palone i lekka goryczka. Po przeczytaniu ostatnich wpisów muszę się zgodzić, że wędzoność przypomina w tym piwie wędzony ser (choć sam bym na to nie wpadł), zaś posmaki palone przywodzą na myśl przypaloną grzankę (na ognisku oczywiście ). Piwo treściwe, szlachetne w smaku ale jednak z kategorii ekstremalnych - nie na każdą okazję, na nie trzeba mieć ochotę.

      I jeszcze się pochwalę: Niedawno uwarzyłem sobie mocno wędzone szkockie Ale - nazwałem je "Wędzony Szkot", choć nazwa "Klon Schlenkerli" byłaby jak najbardziej adekwatna Naprawdę podobne natężenie wędzonki, też mam w swoim posmaki palone, tylko kolor u mnie trochę jaśniejszy.

      Comment

      • Kamień
        Porucznik Browarny Tester
        • 2007.07
        • 361

        Kolor: ciemnomiedziany, wpadający w rubin.
        Piana: bezowa, drobna, dosyć wysoka, oblepiająca szkło.
        Smak: Bardzo wyraźne, złożone wędzone posmaki, dymna goryczka i słodowe tło.
        Zapach: Po prostu wędzność.

        Znakomite, bardzo smaczne piwo. Mimo specyficznego smaku i solidnej wędzności, oceniłbym, ze to piwo wchodzi bardzo gładko. Kupione za 5zł () w Zofmarze.

        Comment

        • baania
          Porucznik Browarny Tester
          • 2009.10
          • 317

          W Gorzowie Wlkp. w sklepie Bronek świat piwa jest za 5.50zł
          Last edited by baania; 12-07-2011, 06:41.
          Podcast o piwie
          Podcast o piwie | Facebook

          Comment

          • tomolek
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2006.05
            • 1752

            Piękny ciemny, brązowo rubinowy kolor. Ładna piana, obfita na początku zostawia wyraźny kożuszek i ślady na szkle. Zapach hmm, no wędzonka Smak mocno wytrawny, wyraźnie czuć to wędzenie, piwo dosyć lekkie niezbyt treściwe. Charakterystyczne opakowanie, dedykowany kapsel - podoba mi się. Piwo wybitnie specyficzne, degustacyjne, całkiem mi smakowało, ale raczej nie będę do niego wracał zbyt często.
            Kupione w Almie, po terminie w cenie promocyjnej 10,99 za dwa piwa.
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • coder
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2006.10
              • 1347

              Aromat: dymne fenole, wędzony boczek, spod spodu wychodzi słód

              Piana: raczej niska, gęsta, dość trwała

              Barwa: Jasnorubinowe, klarowne

              Smak: charakter słodowy z lekkim karmelowym posmakiem, wszystko zanurzone w wędzonych posmakach. Bogaty, złożony smak. Pełne, ciężkie, ciemne piwo o wyraźnie
              wędzonym charakterze. W wersji beczkowej czułem wyraźne posmaki drewna dębowego, w butelce ich nie czuję. Dobrze zrównoważone, ale posmaki słodowe wygrywają z goryczką. Końcówka słodowo-wędzona.

              Goryczka: niewysoka, jakby przypalona

              Odczucie w ustach: pełne, nagazowanie niewysokie, lekko szorstkie

              Ogólne wrażenie: świetne piwo, złożone i pełne smaku, a zarazem smaczne i pijalne, o wyraźnym charakterze wędzonym, ale bez przesady - poza wędzonką jest w tym piwie jeszcze 1000 ciekawych posmaków.

              Comment

              • sandacz
                Porucznik Browarny Tester
                • 2007.01
                • 345

                W moim piwie (beczka, Piwoteka Narodowa) wyczułem wędzoność w wariancie serowym, nie mięsnym. Niestety, pewnie dlatego że b. rzadko pijam piwa na słodach wędzonych, przesłoniła ona całą, być może i bogatą, resztę elementów.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 2012.09
                  • 2089

                  Piwo zakupiłem po przeczytaniu wpisów na forum i nie żałuję.
                  Piana poczatkowo dość wysoka szybko opada do cienkiej warstewki, pozostawiajac ślady na szkle.
                  Zapach początkowo mocno wędzony, który nie do końca mi się spodobał, potem czuć palony słód, po pewnym czasie wyczułem także suszone śliwki.
                  Smak świetny, na pierwszym planie wędzonka, w tle palony słód, goryczka początkowo praktycznie nie wyczuwalna, po dłuższym czasie na sam koniec dość mocna.
                  Wysycenie niewielkie, ładna etykieta i kapsel.
                  w skali od 1-5 ocena 4,5

                  Comment

                  • kurgan
                    Gość
                    • 2004.04
                    • 315

                    wyśmienite, wędzonka nie drażni ani trochę, szkoda że kolega przywiózł tylko jedno
                    Attached Files

                    Comment

                    • x57
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2011.05
                      • 247

                      Piana marna, barwa ciemnobrązowa.
                      Aromat mocno dymiony, bardziej ogniskowy niż wędlinowy.
                      Smak dymiony z lekką słodowościa, goryczka średnio-niska, nagazowanie średnio-wysokie.
                      Pijalność spora, mogłoby być niżej nasycone.

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2010.05
                        • 727

                        Kolor: Ciemnobrązowy z rubinowymi refleksami pod światło.
                        Piana: Jasnobeżowa, dosyć gęsta, średnio trwała.
                        Zapach: Bardzo mocna wędzonka, w oddali słodowość i karmel.
                        Smak: Treściwe. Słodowość z wyraźną karmelową nutą balansowana solidną porcją wędzonki i średnią, lekko przypalaną goryczką.
                        Wysycenie: Dosyć wysokie.
                        Ogółem: Intensywna wędzoność, która jednak nie przytłacza i daje się przebić też innym posmakom, które świetnie dopełniają całość. Co tu dużo mówić - klasyk gatunku.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • erudyta
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2008.11
                          • 189

                          Barwa: ciemnobrązowe, pod światło rubinowe przebłyski
                          Piana: beżowa, wysoka, opada dość szybko, pozostaje jednak do końca, pozostawia niewielkie ślady na szkle
                          Zapach: intensywny wędzony aromat, podobny do oscypka, w tle słód,
                          Smak: wyraźna wędzonka na pierwszym miejscu, która mimo, że intensywna nie przeszkadza, wyczuwalne również palone słody, goryczka na średnim poziomie nie narzuca się, wszystkie smaki dobrze ze sobą współgrają.
                          Wysycenie: na średnim poziomie
                          Opakowanie: jak na zdjęciach, bez zmian, ładne

                          Cena: 1,11 €
                          Piwo treściwe, pije się go naprawdę bardzo dobrze.
                          Jest moc.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2009.11
                            • 6312

                            Już wiele dobrego napisano o tym piwku... ciężko o jakąś oryginalność...
                            Jest to piwo naprawdę smaczne... nie zadymione więcej niż trzeba...
                            Wszystkie elementy dopasowane... nic nie dominuje... po prostu chce się wypić kolejny łyk...

                            Comment

                            • Sekator
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2013.06
                              • 269

                              Największą moją obawą jeżeli chodzi o piwa z Bamberga, było to że za sprawą wędzonego słodu zatracą one swoje stylowe charakterystyki. Na szczęście tak się nie stało. Zarówno w weizenie, jak i marzenie oraz urbocku, da się wyczuć charakterystyczne smaki dla stylu, który reprezentują. Dym nie przysłania innych nut. Marzen w smaku skojarzył mi się ze słodkim rogalem z mocno wędzoną szynką. Teoretycznie nie powinno współgrać, w praktyce wychodzi świetnie. Genialne piwo na jesienny wieczór.
                              http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                              Comment

                              • yoxik
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2012.10
                                • 427

                                Marzen Schlenkeria
                                Piana gęsta pozostaje na długo ładnie oblepia szkło. Kolor herbaciany klarowny. W aromacie wędzonka szynkowa przyjemna. Smak dominuje wędzonka nuty szynkowe dymne, pełnia, słodowość, na finiszu nuty od chmielu lekko metaliczne ale goryczka nie wysoka. Całość pije się dobrze choć nie szybko. Piwo do degustacji nie sesyjne. Bardzo dobra wędzonka.
                                Attached Files
                                Również tutaj
                                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                                Comment

                                Przetwarzanie...