Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 2001.02
    • 20221

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukaszzbud
    nie moge znaleźć
    No nie żartuj

    Jak się zamówi 20 sztuk to wychodzi 10 zł za pół litra, to nie jest jakaś wielce atrakcyjna cena...
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • franekf
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2004.06
      • 944

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
      Jak się zamówi 20 sztuk to wychodzi 10 zł za pół litra, to nie jest jakaś wielce atrakcyjna cena...
      Biorąc pod uwagę, że to cena z transportem, i że np. w Warszawie to piwo kosztowało ok. 11 złotych, to jest to cena dość rozsądna moim zdaniem. Tym bardziej że dostarczą to do domu, nawet na największe, za przeproszeniem, zadupie, gdzie o kupnie takich piw można pomarzyć.
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • Marusia
        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
        🍼🍼
        • 2001.02
        • 20221

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf
        Biorąc pod uwagę, że to cena z transportem, i że np. w Warszawie to piwo kosztowało ok. 11 złotych, to jest to cena dość rozsądna moim zdaniem. Tym bardziej że dostarczą to do domu, nawet na największe, za przeproszeniem, zadupie, gdzie o kupnie takich piw można pomarzyć.
        Tak, ale musisz zamówić 20 sztuk, żeby uzyskać taką cenę. Za 10 sztuk już płacisz ok. 12 zł od butelki. Jako, że nie zamierzam kupować w takiej ilości tego piwa, to oferta słabo interesującą dla mnie jest
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • franekf
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2004.06
          • 944

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
          Tak, ale musisz zamówić 20 sztuk, żeby uzyskać taką cenę. Za 10 sztuk już płacisz ok. 12 zł od butelki. Jako, że nie zamierzam kupować w takiej ilości tego piwa, to oferta słabo interesującą dla mnie jest
          Zawsze można sobie znaleźć jakiegoś fana wędzonki do spółki Poza tym zamawianie mniejszych ilości nawet w naszych sklepach wysyłkowych nie ma sensu, bo zazwyczaj koszty wysyłki i tak liczą za karton.
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • Żywiec
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2001.12
            • 1571

            #80
            W ostatni weekend zawitałem na targi Brau Beviale do Norymbergi a następnie na 2 dni zacumowałem w Bambergu niesiony nieodpartą chęcią zobaczenia tego kultowego dla miłośników piwa miasta. Muszę przyznać, że nie zawiodłem się ani trochę. Miasto przepiękne (pomimo listopadowej aury) a poza tym to prawdziwa Mekka piwna. Najlepszą rekomendacją jest ilość 11 browarów w mieście a do tego browar pilotażowy w słodowni Weyermanów z którego również degustowałem kilka wyśmienitych piw. Oczywiście gwoździem jest wizyta w kultowej piwiarni serwującej ciemne wędzone Rauchbier Marzen Schlenkerla. Miałem już wcześniej przyjemność degustować to piwo w wersji butelkowej ale dopiero pite z beczki w tym historycznym miejscu ukazało wszystkie swoje jak dla mnie niekwestionowane zalety. Cena jak Niemcy przyzwoita bo 2,20 euro, klimat miejsca podkreśla tylko wyjątkowy charakter tego piwa a wyśmienity smak, gesta piana to rzeczy których nie jestem w stanie opisać. Zakochałem się w tym piwie i będę mu dozgonnie wierny.

            W lodówce w domu czekają jeszcze na degustację Weizien, Urbock i Lager z tego browaru...

            Comment

            • Pancernik
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2005.09
              • 9778

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec
              W ostatni weekend zawitałem na targi Brau Beviale do Norymbergi a następnie na 2 dni zacumowałem w Bambergu niesiony nieodpartą chęcią zobaczenia tego kultowego dla miłośników piwa miasta. Muszę przyznać, że nie zawiodłem się ani trochę. Miasto przepiękne (pomimo listopadowej aury) a poza tym to prawdziwa Mekka piwna. Najlepszą rekomendacją jest ilość 11 browarów w mieście a do tego browar pilotażowy w słodowni Weyermanów z którego również degustowałem kilka wyśmienitych piw. Oczywiście gwoździem jest wizyta w kultowej piwiarni serwującej ciemne wędzone Rauchbier Marzen Schlenkerla. Miałem już wcześniej przyjemność degustować to piwo w wersji butelkowej ale dopiero pite z beczki w tym historycznym miejscu ukazało wszystkie swoje jak dla mnie niekwestionowane zalety. Cena jak Niemcy przyzwoita bo 2,20 euro, klimat miejsca podkreśla tylko wyjątkowy charakter tego piwa a wyśmienity smak, gesta piana to rzeczy których nie jestem w stanie opisać. Zakochałem się w tym piwie i będę mu dozgonnie wierny.

              W lodówce w domu czekają jeszcze na degustację Weizien, Urbock i Lager z tego browaru...
              No..., no..., no i już Cię normalnie nie lubię... .
              Zzieleniałem z zazdrości - mniej więcej tak:

              Comment

              • anteks
                maruda
                🥛🥛🥛
                • 2003.08
                • 10754

                #82
                smak tego piwa powala ( na plus oczywiście ) piwo jest już troche po terminie ale super smakuje ' przywiezione w zeszłym roku z Niemiec
                Piękny rubinowy kolor , klarowne z małą pianką
                co za zaaaaaaapach i smaaaaaak , podobne było piwo z Ediego , już nie mogę się doczeka kiedy p.Edward uwarzy następną warkę
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • adam16
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2001.02
                  • 9865

                  #83
                  Jest teraz w Katowicach w Bomi (9.39 zł). Napiszę tylko teraz, że nadal należy do moich ulubionych - spożyte w towarzystwie obowiązkowego oscypka.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Seta
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2002.10
                    • 6964

                    #84
                    Wędzone to ono jest... Mi na myśl przychodzi boczek. Zarówno w smaku jak w zapachu. Można też doszukać się śliwki suszonej, a w tle lekka goryczka, chociaż nie dam głowy, że chmielowa.
                    Piana u mnie słaba. Reszta bez zarzutu.
                    Ciekawe piwo. Cieszę się, że mogłem spróbować. Chyba ciekawsze od lambika...
                    Kupione w gdańskim Bomi za ok. 9zł.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • kishar
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2003.10
                      • 1691

                      #85
                      Jedno z piwek przywiezionych z Bambergu.
                      Po otwarciu wyraźny wędzony dymny zapach.
                      Piana ciemna, potężna długo się utrzymuje.
                      Ładna ciemna barwa.
                      W smaku w pierwszej chwili uderzają wędzone aromaty, które z czasem łagodnieją i do gry dochodzi przyjemna goryczka na której końcu jest ten wędzony posmak. Całość tworzy ciekawą kombinację smakową. Mi pasuje.
                      Nasycenie bardzo dobre.
                      Opakowanie stylowe charakterystyczne dla browaru.
                      Ocena to 4.7

                      Comment

                      • zgroza
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2008.03
                        • 3605

                        #86
                        Piłem już szwedzkiego wędzonego portera, duńskie piwo okrętowe (lekkie, coś jak grodzisz bez pszenicy) i wędzoną pszenicę Schlenkerla. Dzisiejsze marcowe, mimo że bardzo dobre, najsłabsze ze wszystkich wymienionych. Piana i gaz ok, kolor ciemnowiśnowy, zapach wędzony z nutami palonymi, smak wędzony z lekką goryczką.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • JAckson
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          🍼🍼
                          • 2004.05
                          • 6122

                          #87
                          Bardzo smaczna wędzonka.
                          Obfita piana dość mocno oblepiająca szkło.
                          Lubię ten gatunek piwa, bo można się napić i najeść

                          Zakupione we Wrocławiu w Almie w Arkadach.
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • porek388
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2008.11
                            • 213

                            #88
                            Bardzo dobre piwo

                            Kolor ciemobursztynowy.
                            Zapach oczywiście wędzony - ciekawy choć pewnie nie każdemu pasuje (mojej żonie np. nie choć uważa że smakowo jest piwo jest dobre).
                            Piana obfita - po około 2 minutach opadła do 0,5 cm kożuszka.
                            Nagazowanie niezbyt duże, ale w tym piwie to pasuje.
                            Smak pełny treściwy, słodowy z bardzo lekkimi nutami goryczkowymi. W porównaniu z zapachem w smaku wędzoność prawie niewyczuwalna.

                            Piwo spożywane 2 dni po terminie.
                            Zakupione we Wrocławiu w Almie w Galerii Centrum za ok 6 zł (było już 1 dzień po terminie).
                            Za taką cenę to bym je pił często.

                            Comment

                            • kopyr
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2004.06
                              • 9475

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika porek388
                              Zakupione we Wrocławiu w Almie w Galerii Centrum za ok 6 zł (było już 1 dzień po terminie).
                              Za taką cenę to bym je pił często.
                              Dzień po terminie, to powinno kosztować poniżej 5tki.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • tomek35
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2007.02
                                • 497

                                #90
                                I tak dobra cena w Almie. W Bomi w Gdańsku kosztuje powyżej 10 zł

                                Comment

                                Przetwarzanie...