Reichenbrand, [Ritterguts Gose] Lichtenhainer Ritterguts Weisse

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    Reichenbrand, [Ritterguts Gose] Lichtenhainer Ritterguts Weisse

    Ekipa kontraktowego Ritterguts Gose wyszła w warzeniu poza Gose i w saksońskim browarze Reichenbrand odtworzyli recepturę z Turyngii.
    Lichtenhainer to stary górnofermentacyjny styl, który podobnie jak Grodzisz jest nieco wędzone i podobnie jak Berliner Weisse do brzeczki dodano bakterie kwasu mlekowego.
    Dzięki temu mamy kwaśniejszą, lekko wędzoną pszenicę.

    Ekstr. 10,9%
    Alk. 4,3%
    IBU 16

    With Lichtenhainer Weisse we want to revive the Old Jena sour beer tradition. This beer presents an interplay of smoky notes and acidity.


    Aromat - cytryna, drożdże, łagodny słód, aromat dymiony na granicy wyczuwalności
    Piana - zdecydowanie wysoka, średnia trwałość z dłuższą koronką
    Barwa - ciemna cytryna, zmętnione
    Wysycenie - wysokie, wyraźnie musujące
    Smak - kwaskowość jabłek i cytryn, lekkie drożdże, łagodny wygładzający słód, bardzo subtelna nuta wędzenia (niższa niż w znanych mi piwach grodziskich), goryczka właściwie niewyczuwalna, nieco zostaje w ustach wraz z bardzo minimalną wędzonością.
    Treściwość - łagodna pełnia

    Rześkie, nuty owocowe początkowo mocno dominujące, tak że pomyślałem, że będzie trudno je pić. Bardzo szybko okazało się jednak, że jednak nie. Piwo jest dobrze pijalne, subtelnie złożone, w idealny sposób łączy tak odległe smaki jak owocową rześkość i tony wędzone. Butelka szybko się skończyła i z przyjemnością sięgnąłbym po kolejną.

    To mój pierwszy Lichtenhainer. Z niemieckich podobnych stylów piłem Gose, Berliner Weisse, Preussen Weisse i jakoś to nie moja bajka (ani Grodziskie). Lichtenhainer jednak podszedł mi najbardziej. Rześkie, lekkie i smaczne piwo. Przynajmniej takie jest uwarzone przez ekipę Ritterguts.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1110569.JPG
Views:	36
Size:	22,0 KB
ID:	2328918

    Comment

    Przetwarzanie...