Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Rauchbier Weizen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2002.10
    • 5205

    #16
    Mam słabe doświadczenie w degustacji rauchbierów i jedyne piwo tego typu które dotychczas próbowałem - weizen rauchbier od Joes Plzen Beer Garage - było dla mnie lepiej zbalansowane niż opisywane w tym temacie. Tutaj dominująca zarówno w smaku jak i zapachu jest wyrazista wędzonka, pszeniczne akcenty natomiast zepchnięte są na dalszy plan. Bardziej mi odpowiada subtelniejsze "wędzenie"...
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • zgroza
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2008.03
      • 3605

      #17
      Moje pierwsze piwo wędzone i powiem krótko: zostałem fanem.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • M-kwadrat
        Porucznik Browarny Tester
        • 2004.07
        • 304

        #18
        Miałem okazję tylko spróbować ze szklanki kumpla ale bardzo mi podpasowało - ten aromat wędzony wprowadza pewne nowum ale nadal jest to smaczne piwo. Kupione w Berlinie w Mommseneck Haus Der 100 Biere w maju - zdjęcie z tamtąd.
        Attached Files
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • docent
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.10
          • 5205

          #19
          Piana w partii którą aktualnie można nabyć chociażby w olsztyńskich 'Piwach Regionalnych' to kompletna porażka. Nawet się zastanawiałem czy piwo nie uległo rozszczelnieniu ale poza pianą (tzn. jej brakiem) wszystko jest w jak najlepszym porządku. Świetne połączenie piwa pszenicznego ze smakiem i aromatem 'wędzonki'.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Kamień
            Porucznik Browarny Tester
            • 2007.07
            • 361

            #20
            Nareszcie, moja pierwsza wędzonka

            Kolor: Szlachetny, miedziany, należycie mętny.
            Piana: Beżowa, bardzo obfita, drobnoziarnista, oblepia szkło.
            Zapach: Dominuje przyjemny zapach wędzonki. Ale nuty bananowe i drożdżowe także są wyczuwalne.
            Smak: Mimo wszystko, w smaku dominują akcenty "weizenowe". Przyjemny, wędzony posmak nie zakłóca aromatów bananowych, goździkowych i drożdżowych. Spodziewałem się troszkę większego "kopa" wędzonki, ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Aromaty wędzone zupełnie nie zakłucają piwnego i "pszenicznego" charakteru.
            Wysycenie: Jak na pszeniczniaka, raczej niskie, ale nie przeszkadza to w konsumpcji.
            Opakowanie: Bardzo charakterystyczne. Czarno - czerwona gotycka czcionka. Może tylko ten czerwono - zielony kapsel nie jest najbardziej udany.

            Bardzo smaczne piwo. Bałem się, czy ten styl mi podpasuje. Zupełnie niepotrzebnie. Szybko lecę do Zofmaru po Marzena .

            Comment

            • deupol
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2009.10
              • 5

              #21
              A ile kosztuje butelka Marzena Aechtschlenkerla w Zofmarze ?

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2004.06
                • 6310

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika deupol
                A ile kosztuje butelka Marzena Aechtschlenkerla w Zofmarze ?
                Pewnie jakieś 5-6 zł

                Comment

                • Kamień
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2007.07
                  • 361

                  #23
                  Hmm, chyba 5,80zł jeśli dobrze kojarzę.

                  Comment

                  • Tapir
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2009.10
                    • 730

                    #24
                    Kolor - brunatny, mętny.
                    Piana - wysoka, bardzo gęsta, długo się otrzymuje.
                    Zapach - intensywny, wędzone akcenty na pierwszym planie, dalej nuty pszeniczne: drożdże, trochę banana.
                    Smak - Na początku czuć prawie tylko intensywne, wędzone smaki, dopiero po kilku łykach, kiedy już się oswoiłem z wędzonością, wychodzi pszeniczna część kompozycji: banany, nuty drożdżowe i lekka cytrusowa kwasowość.
                    Wysycenie - niskie jak na pszenicę.
                    Opakowanie - jak na zdjęciu, jedyna różnica to kapsel z kulawym piwowarem.

                    Zdobyte dzięki uprzejmości kolegi adi_999 (razem z Urbockiem i Märzenem z Heller-Trum) - dziękuję
                    Bardzo ciekawe piwo, może nie tak ekstremalne jak Märzen (bo wędzoność jest zrównoważona przez pszeniczne nuty) ale nadal bardzo oryginalne i warte spróbowania. Poza tym po prostu mi smakuje.
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • chitos
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2009.02
                      • 195

                      #25
                      Parametry: alk. 5,2%, eks.: brak.

                      Kolor: Rdzawy, mętny.
                      Piana: Drobnopęcherzykowa, beżowa utrzymuje się do końca centymetrowa warstewka.
                      Zapach: Wyczuwalne typowe aromaty w piwach pszenicznych czyli goździki oraz banan ale również pojawia się nuta wędzona.
                      Smak: Na pierwszy plan na pewno wysuwa się wędzony posmak, trochę słabsze wyczuwalne banany i goździki oraz drożdże. Ogólnie smakowo żaden posmak nie góruje nad resztą ale wspólnie tworzą one pewną spójną całość.
                      Wysycenie: Wysokie, typowe dla tego gatunku.

                      Piwo zakupione podczas giełdy Birofilów w Żywcu.

                      Kolejne piwo wędzone które dobrze się piło. Kto nigdy nie miał styczności z piwami wędzonymi, śmiało może spróbować to piwo a raczej nie powinien się zawieść.
                      Last edited by chitos; 17-08-2010, 19:38.

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        #26
                        Dziwne, że jeszcze nie oceniałem.



                        piana: bardzo obfita i bardzo trwała, sztywna,
                        kolor: herbata,
                        zapach: wędzoność,
                        smak: na pierwszym planie wędzonka, mało bananów i goździków,
                        wysycenie: dość małe.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • deupol
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2009.10
                          • 5

                          #27
                          Mieszkam w Bambergu, wysle kazda ilosc Aecht Schlenkerla Rauchbiera w kartonach po 10 lub 22 butelki, w cenie 1,30 euro za butelke + koszty przesylki.

                          Comment

                          • skitof
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2007.11
                            • 2478

                            #28
                            Mnie osobiście to piwo nie bardzo przekonało. Co prawda kasztanowy kolor i obfita piana prezentują się bardzo dobrze, ale spodziewałem się większego zdecydowania w smaku i aromacie. Niektórzy powiedzą pewnie, że piwo jest świetnie zrównoważone, ale dla mnie jest ono rozmyte. W tym dymionym pszeniczniaku ani dymioność ani charakterystyczna pszenność nie są wyraźnie zaznaczone, są trochę stłamszone, zredukowane. Gdzieś w tle wszystkich tych smaków można się doszukać, ale efekt końcowy jest dla mnie nieprzekonujący. Zdecydowanie wolę klasyczne wersje piw dymionych i pszenicznych.

                            Comment

                            • Kwadri
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2009.10
                              • 1216

                              #29
                              Kolor: Ciemnobrązowy, mętny.
                              Piana: Wysoka, drobna, gęsta. Lekko szara. Cienka powłoka trzyma się prawie do końca.
                              Zapach: Średniointensywny. Wędzoność słabo wyczuwalna, dużo słabiej niż w marcowym i koźlaku. Czuć w tle pszeniczną słodowość i lekko karmel.
                              Smak: Lekko kwaskowy, orzeźwiający początek. Wędzoność i posmaki pszenicy słabe. W tle majaczy orzeźwiająca kwaskowość, ale miesza się ze słabym goryczkowym finiszem.
                              Wysycenie: Jak na pszenicę w dolnych granicach przyzwoitości.
                              Opakowanie: Podobne jak w marcowym, z tym że etykieta i kapsel w jaskrawo zielonej otoczce.
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2010.07
                                • 1784

                                #30
                                Bardzo smaczny wędzony pszeniczniak. Piwo długo przeze mnie wyczekiwane. Bardzo ładny brązowy kolor, pod światło ciemny bursztyn, mętny. Po dodaniu drożdzy widać jak ładnie się rozpływają w piwie. poezja Piana dosyć mocno i szybko wybuchająca, trochę mnie zawiodła. Zapach wędzona pszenica Wędzonka z początku niezbyt intensywna, nabiera mocy wraz z ogrzewaniem trunku. Smak typowy dla pszenicy, ale z dodatkiem nut wędzonych. Ciekawe połączenie dosyć ciężkiego rauchbiera z lekkim pszeniczniakiem. Wypada to ciekawie i zaskakująco bo myślałem, że jednak te nuty dymne zdominują piwo.
                                Kolejny rarytas z Szchlenkerli, choć Marzen chyba bardziej do mnie przemówił. Czekam ze zniecierpliwieniem na Urbocka, póki co nie mogę go w Polsce znaleźć (jakby ktoś wiedział gdzie jest to może dyskretnie dać znać na PW).
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...