Dinkelacker-Schwaben Bräu, Schwaben Bräu Das Echte Märzen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2001
    • 1915

    Dinkelacker-Schwaben Bräu, Schwaben Bräu Das Echte Märzen

    Piwo jak za dobrych starych czasöw o zawartosci Alk.5,5%
    Zlotawo-bursztynowa Barwa.
    Piana obfita i srednio dlugo sie utrzymujaca.
    Smak przyjemny goryczkowaty z przyjemna Aroma
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • zythum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Naprawdę dobre klasyczne piwo z wyraźnym aromatem słodu i wyraźną goryczką. Gęsta zwarta piana. Pełne piwo o bursztynowej barwie i sile w sobie - nie wiem jak to przekazać. Jak napisał Andi piwo w starym stylu co oznacza, że dzisiaj trudno o takie piwa. Niby zwykłe a z charakterem. Myslę, że blisko stylowi helles/marzen - takie połączenie.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • Dreamer
      Major Piwnych Rewolucji
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 5,7%, but. 0,5 l.
      (do zdobycia w Polsce)

      Piwo, które ja testowałem, charakteryzowało się głęboką złotą barwą (jednak nie bursztynową) i wysoką, aczkolwiek strzępiastą i w ogóle mało gęstą pianą. Natomiast to co, odnalazłem w tym piwie wyjątkowego (zachęcony wcześniejszymi opiniami) to jego smak - głęboka nuta słodowa z mnóstwem drobnych "półnutek" owocowych. Zwłaszcza intensywność słodu - dla mnie rewelacja! - przyćmiła gorzki posmak chmielowy, który jest tutaj bardzo delikatny. Dzięki temu piwo pozostaje treściwe, a jednocześnie staje się bardzo orzeźwiające (zwłaszcza dzięki tym półnutkom owocowym). Delikatna, wręcz ledwo wyczuwalna słodycz w posmaku, podkreśla jeszcze bardziej jego treściwy, słodowy charakter.
      Rzeczywiście potwierdzam - pycha !
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • grzech
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Butelka 0,5 l, zamknięcie patentowe, alkoholu 5,7%. Kupiona w Białymstoku na Kilińskiego.

        Piana wysoka, gęsta, biała, ale średnio trwała (4). Nasycenie gazem idealne - na początku burzliwe, dalej aż do końca bąbelki fruwały w szklance (5). Kolor to głębokie złoto, jak na piwo marcowe nieco brakowało mi tu czerwieńszych odcieni (4,5). Zapach wyrazisty, ale ... chmielowy (4). Podobnie w smaku, słodowe akcenty zgaszone były solidnym chmieleniem. Tak więc przeżyłem małe rozczarowanie, bowiem zamiast chlebowych posmaków miałem sporo chmielowego aromatu i znaczną goryczkę (4). Ogólnie jednak piwo mi smakowało. Etykieta estetyczna, utrzymana w typowym nostalgiczno-biesiadnym klimacie (5).

        Comment

        • piwo
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 08-2001
          • 810

          #5
          Na moim nie było wzmianki o Carlu Dinckelakerze... tylko Schwaben brau.
          Zacne piwo - ale raczej rzemieślniczy wyrób - brak czegoś nowego.

          Jeśli to faktycznie produkt CD (Carl Dincke..) to spodziewałbym się czegoś więcej

          Comment

          • lzkamil
            Major Piwnych Rewolucji
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Kupione w Konstancji.
            Moje ma 5.7%, szata graficzna jak na zdjęciu Andiego.
            Ciemnozłote, wysoka i dosyć trwała piana, nie za wysokie nagazowanie.
            Zapach słodowy, może minimalnie owocowy, średnio intensywny.
            Smak bardzo treściwy, słodowy, chlebowy, a jednocześnie z wyraźną goryczką.
            Smakowało mi tak jak przedpijcom.
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • Pancernik
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 09-2005
              • 9777

              #7
              Hm, mój napój ma "zwykły", złotobursztynowy kolor, bez śladu "marcowych" odcieni... Trochę się zawiodłem. Piana za to bardzo ładna, białokremowa, dość drobna. Bardzo powoli opada... Zapach też taki jakiś... zwyczajny , w smaku dość zbilansowane, spod słodu intensywnie wygląda chmielowa goryczka. Wysycone jest optymalnie - wyczuwalne, pomocne w smakowaniu, acz nie nachalne. Opakowanie strasznie "daje po wyobraźni", dlatego też miałem wielkie nadzieje na "marcowe" szaleństwo. A tu - bardzo dobre piwo, ale gdyby nie było opisane jako marcowe, potraktowałbym je jak przyzwoitego "bogatego" lagera. I tyle, poza tym, że drogie... (Alma ). Co do "marcowych" - ech... Smoka se otworzę.

              Comment

              • zgroza
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 03-2008
                • 3605

                #8
                Zakupione, tak jak w przypadku lzKamila, w Konstancji.
                Piana porządna, ale po kwadransie ślady są zdecydowanie śladowe.
                Gazu mogłoby być ciut więcej
                Kolor już marcowo brązowożółty, ale w niskich stanach średnich marcowości
                Zapach: słodowy z nutką karmelu
                Smak: dość wyraźna słodowość, lekka goryczka, lekka kwiatowość.
                Poprawne, wypić, zapomnieć.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • erudyta
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 11-2008
                  • 189

                  #9
                  Barwa: ciemnozłota, klarowna, jednak dużo jaśniejsza niż na zdjęciu Adniego, (dla porównania daje swoje foto)
                  Piana: biała, gęsta, wysoka, opada nie za szybko, do końca pozostaje mała warstewka, zostawia ślady na szkle,
                  Zapach: przyjemny, słodowy, średnio intensywny, w tle nuty owocowe
                  Smak: słodowy, przyjemna, nienarzucająca się goryczka, pozostaje przez moment na języku, zakończenie wytrawne
                  Wysycenie: średnie, czuć na języku, bąbelki cały czas pracowały w kuflu, jakby było troszkę większe, też by było dobrze
                  Opakowanie: etykieta bez zmian jak na zdjęciu, butelka z plastikową "porcelanką"

                  Ekstrakt: 13,3% (wg strony internetowej)
                  Poziom alkoholu: 5,7%

                  Cena: 0,79 €

                  Piwo bardzo przyjemne, pije się go bardzo dobrze, aż chce się napić kolejnego łyka. Bardzo mi smakowało polecam
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...