Berliner Kindl, Bock Hell

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2001.12
    • 2052

    Berliner Kindl, Bock Hell

    Berliner Kindl Brauerei AG
    Bock hell
    but. 0,5 l (NRW)
    alk. 7,0 %
    cena 0,59 EUR
    Berliner Kindl sorgt seit über 150 Jahren für Berliner Biergeschmack! Erlebe echten Biergenuss, auch in alkoholfreier Variante.


    zapach: w zasadzie niewyczuwalny
    piana: obfita, gruboziarnista, kremowa
    kolor: złoty (myślałem, że będzie trochę ciemniejszy)
    gaz: dobrze nagazowane
    smak: treściwy, czyć moc tego piwa, choć nie czuć alkoholu, sporo goryczki, słodowe nuty na drugim planie.
    Ogólnie niezłe, ale bez fajerwerków. Ciemny koźlak z tego browaru jest znacznie lepszy.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 2005.01
    • 10386

    #2
    Aktualna fotka piwa:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • scoroop
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2006.08
      • 54

      #3
      właśnie piję... otóż całkiem niezłe, gdyby nie jeden szczegół, o którym dalej, byłoby nawet więcej niż niezłe. chociaż nie przypomna do końca koźlaka.
      kolor: bardzo przyjemny, ale faktycznie jakby za jasny. daję 4.
      zapach: bardzo dziwny... dlugo nie mogłem zlokalizować co to... i w końcu doszedłem na co składają się zapaszki i konstatacja nei ejst najlepsza. kojarzycie farbę do malowania pasów na ulicy? kojarzycie jej zapach? to tak właśnie pachnie to piwo... ma do tego nutkę słodową, trochę ziemistości. ogólnie średni. 3
      piana: dość grubooczkowa, szybko się redukuje, zostaje nieco na szkle. kolorek, lekko złamana na kremowo biel. niezła. 4
      smak: duuużo goryczki, dość ciężki, wiele obcych posmaczków - pozytywny, ale niestety zapach farby do malowania pasów w zapachu to nie poprawi. dlatgego 4.
      wysycenie: w sam raz, może minimalnie za małe. 4,5
      opakowanie: jak widać na zdjęciu. nic nadzwyczajnego, ale też nie odstrasza. 3,5


      ogólna konstatacja jest taka, iż warto tego piwka spróbować, ale nie zachwyca. nie nadaje się na pierwsze pite piwo, kiedy wszystkie zmysły są czułe na 150% normy.
      Last edited by scoroop; 2006-08-23, 21:04.
      wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

      Comment

      • M-kwadrat
        Porucznik Browarny Tester
        • 2004.07
        • 304

        #4
        Kupione w Berlinie w Mommseneck Haus Der 100 Biere w maju - zdjęcie stamtąd. Butelka 0,5l 4,40 Euro. Jak widać mój wypadł ciemniejszy niż na poprzednich zdjęciach ale za to nie udało mi się uzyskać piany... ?
        Attached Files
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛
          • 2005.01
          • 10386

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat
          Kupione w Berlinie.... 4,40 Euro
          Chyba 0,40 euro
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • M-kwadrat
            Porucznik Browarny Tester
            • 2004.07
            • 304

            #6
            Sprawdziłem notatki i jeśli tam się nie pomyliłem (a raczej nie bo wyjazd był mniej piwny niż bym chciał, a już na 100% nie jest to błąd o rząd wielkości) to niestety w tym lokalu kosztowało 4,40E.
            Pozdrawiam, Maciek

            Comment

            • karol1000
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2007.09
              • 1823

              #7
              o kolego ale wtopę cenową zaliczyłeś. Chyba coś lepszego mogłeś znaleźć w tej restauracji.
              W berlińskich sklepach dostępne praktycznie wszędzie po ok 0,7 euro

              barwa: piękne złoto
              piana: ładna wysoka, drobnopęcherzykowa, po pierwszym łyku znika szybko zostawiając pierścień.
              zapach: pełny słodowy, z tyłu lekko kwiatowy i karmelowy
              smak: silnie słodowy, lekko gorzkawy, mi strasznie wykrzywia twarz. Bocki raczej mi nie smakują a ten smakował wyjątkowo słabo
              Attached Files
              LP

              Comment

              • Rzeszowiak
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2009.04
                • 1597

                #8
                Wysycenie tego piwa przypominało mi szampana. W smaku żadnej goryczki, jakiś trudny do zidentyfikowania posmak. Trafiło do zlewu.

                Moja ocena: 1.

                Chyba najgorsze piwo jakie oceniałem na browar.bizie.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  🍺🍺🍺
                  • 2003.02
                  • 12381

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak
                  W smaku żadnej goryczki
                  Ale to jest bock, koźlak! To jest enty post, który zarzuca koźlakom brak lub niską goryczkę...

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 2009.04
                    • 1597

                    #10
                    Ok, zgoda, ale poza potężnym nagazowaniem ten płyn nie miał i tak żadnego smaku.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.09
                      • 9782

                      #11
                      Piwo o złotej barwie, klarowne. Tworzy białą, średniowysoką i średniodrobną pianę, jednak nietrwałą.
                      Pachnie słodem, karmelem, orzechami, winem i w ogóle alkoholem (lekko). W smaku piwo jest "lekkotępe" z orzeźwiającą goryczką, śladem karmelowym i rozgrzewającym alkoholem.
                      Nagazowanie średnie, w sumie - jak na bocka - dość wysokie. Butelka NRW, kapsel dopasowany do piwa, złota metaliczna eta, takaż krawatka z kozą blondynką, ciemnozłota kontra.
                      Po raz kolejny się przekonuję, że kozy blondynki rzadko mają w sobie "to coś" .

                      Comment

                      • gramak
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2012.08
                        • 267

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
                        Po raz kolejny się przekonuję, że kozy blondynki rzadko mają w sobie "to coś" .
                        Ta blondynka absolutnie nie powala na kolana (chyba że mocnym posmakiem alkoholowym)
                        Piwo dla mnie nie do powtórzenia. Chyba lepiej bym postąpił wybierając ciemną wersję. No, ale wybrałem jasną i dzięki temu jest okazja do spróbowania tej drugiej
                        http://www.ohbeautifulbeer.com/

                        Comment

                        • kenny
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2009.04
                          • 712

                          #13
                          Ciemnozłote, piana słaba. Zapachu brak, smak ubogi, słodkawe, słodowe. Bliżej mu chyba do marzena niż do bocka. Szkoda czasu na nie.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            🍺🍺🍺
                            • 2003.02
                            • 12381

                            #14
                            16,3% ekstr.
                            7,0% alk.

                            Aromat - słodowy, troche jasnego pieczywa z kandyzowanymi owocami
                            Piana - wysoka, niezbyt trwała, trochę dłuższa koronka
                            Barwa - ciemne złoto wpadające w jasny bursztyn
                            Wysycenie - średnie, musujące
                            Smak - słodowe tony suszu owocowego (morela, jabłko), pszeniczna bułka, chałka z odrobiną miodu, ciut chmielu, finisz z bardzo delikatną nutą kandyzowanych owoców
                            Treściwość - solidna pełnia, choć jak na koźlaka

                            Jak na masową produkcję ma przyjemne niuanse, ale mogłyby być wyraźniejsze, pełniejsze. Łatwo się pije, alkohol schowany. Całkiem przyzwoicie.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              🍺🍺🍺
                              • 2003.02
                              • 12381

                              #15
                              Click image for larger version

Name:	P1110026 (Copy).JPG
Views:	55
Size:	17,5 KB
ID:	2325964

                              Comment

                              Przetwarzanie...