Küppers, Kölsch

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2001
    • 1915

    Küppers, Kölsch

    Küppers Brauerei GmbH Köln
    Typowy kölsch o zawartosci Alk.4,8%
    Barwa slomkowo bursztynowa.
    Piana obfita srednio dlugo sie utrzymujaca.
    Mocna goryczka i przyjemna Aroma
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Sven
    Major Piwnych Rewolucji
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Smak bardzo miły, goryczkowy z silnymi akcentami słodowymi! Świetne piwko, warto było je targać aż z Kolonii do Bielska!
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • Piotras
      Porucznik Browarny Tester
      • 08-2003
      • 307

      #3
      Piłem je w pubie na Camden w Londynie, jako jedyna alternatywa dla lagerów. Pierwszy Kölsch i troche rozczarowanie. Nie znałem cech tego gatunku ale smakowo, wzrokowo i zapachowo odczucia jak przy lekkim słabym pilsie i to nie najwyższych lotów.Taka czeska desitka. Delikatny smak, zero zapachu.Podejrzenie rozwodnienia.Może było podane za zimne bo zupełny brak piany. Mozliwe że to wszystko wina Anglików i z butelki lub w Dortmundzie smakuje lepiejm ale jednak było słabe.Na szczescie na Camden pubów i klubów dostatek więc obok piłem już Ale z londyńskiego Fullersa. Biło Kuppersa na głowe.

      Comment

      • lzkamil
        Major Piwnych Rewolucji
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Alk. 4.8%, but. 0.5 l dokładnie taka jak na zdjęciu Andiego. Mgliście pamiętam że chyba piliśmy je też z kija w Kolonii z Żąlenonem 3 lata temu jako jednego z kilku Koelschów.
        Złociste, dosyć mocno nagazowane, piana drobnobąbelkowa, średniej wielkości i trwałości.
        Zapach chmielowy, słodowy i owocowy, zrównoważony, umiarkowanie intensywny.
        W smaku zaraz po nalaniu prosto z lodówki czułem tylko goryczkę i nic więcej, przez co mi się wydawało dosyć płaskie, jednak chwilę później dołączył całkiem konkretny słodowy posmak, dobrze harmonizujący z cały czas obecną goryczką.
        Bez specjalnych wodotrysków ale spoko do przyjemnego wypicia.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • VanPurRz
          Major Piwnych Rewolucji
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Wyraźna goryczka, trwała i mocna piana, słomkowa barwa (idealna dla stylu). Delikatność i wyrazistość goryczki, no dla mnie silna 4.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Tapir
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 10-2009
            • 730

            #6
            Kolor - słomkowy, idealnie klarowny.
            Piana - niezbyt wysoka ale za to dość trwała, zostawia trochę śladów na szklance.
            Zapach - Średnio intensywny, słodowo chmielowy z wyraźnym akcentem owocowym.
            Smak - Dominuje chmielowa goryczka, lekko słodowe tło i bardzo przyjemna, delikatna słodko-kwaskowa owocowa nuta na finiszu (zielone jabłko). Mimo, że intensywnie goryczkowe i orzeźwiające w smaku to jednak w pewien sposób delikatne.
            Wysycenie - średnie.
            Opakowanie - jak na zdjęciu.

            Kupione za 6.50zł "U Joli".
            Mój drugi koelsch w życiu, wcześniej piłem tylko również dostępnego w tym sklepie koelscha z browaru Reissdorf, wydaje mi się, że tamten jeszcze bardziej mi smakował. Niemniej jednak i Küppers mi podszedł, warto było kupić i spróbować.
            Last edited by Tapir; 11-03-2010, 20:14.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • leona
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Kolor bardzo jasnej słomki, wręcz bladej. Piana solidna, drobna, spory czas utrzymuje się. Wysycenie wysokie.
              Zapach chmielowy, z dalekim echem kwiatowym. Niestety jest też coś niepokojącego, jakby lekka piwniczka. Smak chmielowy, nie pozbawiony słodowej podstawy. Goryczka niska, końcówka nieco kwaskowata.

              Oczekiwałem czegoś lepszego. Piwo jest płaskawe i zbyt mało goryczkowe. Trójka z plusem.

              Comment

              • karol1000
                Major Piwnych Rewolucji
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                barwa: jasne złoto
                zapach: słodowy z lekkim chmielem
                piana: wysoka przy nalewaniu, średnie i grube pęcherze, dość gęsta, silnie oblepia szkło
                smak: dobre słodowe podbicie, delikatna, chmielowa goryczka, dosyć lekkie ale i smaczne. Dobrze weszło do meczu
                LP

                Comment

                Przetwarzanie...