Dithmarscher, Achtern Diek Landbier Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Major Piwnych Rewolucji
    • 12-2001
    • 2052

    Dithmarscher, Achtern Diek Landbier Pils

    Privatbrauerei Karl Hintz, Marne in Holstein
    Achtern Diek
    Landbier
    alk. 4,8% vol.
    but. 0,5 l (NRW)
    cena 0,38 EUR

    Kolor jasny, słomkowy. Piana biała, drobnoziarnista, początkowo dość obfita. Zapach dość intensywny, chmielowo - goryczkowy. Smak płaski, goryczkowy. Wydaje się nagazowane w sam raz, jednak zalega na żołądku.
    W sumie nic specjalnego.
    Najmocniejszym punktem tego piwa jest chyba etykieta:
    Attached Files
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Aktualna fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Khian
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 01-2006
      • 122

      #3
      Dlaczego piwo wystepuje w browarze Dithmarscher skoro na etykiecie widać jak byk: Privatbrauerei Karl Hintz

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 02-2001
        • 23858

        #4
        pewnie dlatego że pełna nazwa browaru to Dithmarscher Privatbrauerei Karl Hintz,
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Pancernik
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 09-2005
          • 9777

          #5
          Po latach od poprzedników potwierdzam - piwo nadal istnieje .
          Jest jasnozłote, mam wrażenie, że niemalże wpada w kolory cytrynowy... Piana biała, bardzo drobna, dość wysoka, ale nietrwała.
          Pachnie niezbyt silnie, słodowo. W smaku delikatna goryczka zrównoważona, rozwijającą się w trakcie picia, słodowością.
          Gaz średni. Opakowanie się nie zmieniło, butelka NRW, elegancka eta z owalnym obrazkiem latarni morskiej, krawatka w kształcie litery "V", z herbem i postaciami kosiarza i piwowara, wszystko w tonacji zielono-złotej, takiż też kapsel.
          Fajne piwo do picia, bardziej w stronę landbiera niż pilsa, ale mnie to odpowiada.

          Comment

          Przetwarzanie...