Leikeim, Schwarzbier / Schwarzes

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2001
    • 1915

    Leikeim, Schwarzbier / Schwarzes

    Kolejne Piwo z tego browaru-tym razem Czarne.
    Kolor bardzo ciemno brazowy prawie czarny.
    Piana obfita i trwala
    zawartosc Alk.4,9%
    przyjemna Aroma chmielowa troche slodkawe ale w smaku wodniste
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 09-2005
    • 9777

    #2
    Także i to piwo doczekało się fejsliftingu (jak to będzie po niemiecku? ). Teraz nazywa się Leikeim Feines Schwarzes, nadal ma 4,9% alko i 11,5*.
    Jest pod światło rubinowe (zauważyłem, że w Niemczech nie występuje kolor "czarny-czarny", jak piwo jest "czarne", to jest właśnie rubinowe ).
    Buduje bardzo ładną, beżową, drobną i sztywną pianę, którą można czapować. Pachnie lekko palonym słodem z kawowym akcentem. Smakowo jest lekkie, delikatnie słodowe i... niewiele więcej.
    Gazu też jakoś mało. Opakowanie to klasyczna linia browaru (jak tak lubię ): butelka z krachlą, zunifikowane wzornictwo, tym razem także zmiana etykiety, ale niewielka.
    Lekkie ciemne piwo w stylu niemieckim, ale dla mnie jakoś nieco bezpłciowe...

    Comment

    • GaryFisher
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Kolor: Bardzo ciemny, prawie czarny, pod światło śliwkowo-wiśniowy [5]

      Piana: Piękna, kremowa czapa drobnoziarnistej piany opada umiarkowanie wolno, w połowie gruby pierścień i parę plamek, zostawia kilka krzaczków głównie na szczycie szklanki [4]

      Zapach: chlebowość, trochę bardziej z tyłu śliwki i truskawki i solidna baza słodowa, bardzo przyjemny ale niezbyt "ciemny" [4]

      Smak: na pierwszym planie słód i stonowana owocowość podszyta jakby pestkami z dyni i prażonego słonecznika, po czym dochodzą nutki chlebowe i wyraźna, mocna chmielowa goryczka. Zostawia długi goryczkowo ziarnisty posmak. Dobre. [4.5]

      Nasycenie: dosyć wysokie, mi pasuje [5]

      Opakowanie: brązowa flaszka 0.5l z wytłaczanym herbem, krachla z plastikową piłką zamiast tradycyjnej porcelanki, elegancka czarno srebrna etykieta ze złotymi nadrukami i krwistoczerwony napis "Schwarzez" [5]

      Uwagi: Degustowane 12.04.2011
      Zakupione w: Getrunke Arena w Weeze, Niemcy
      Data Ważności: 14.04.2011
      Soundtrack: "Rosenrot" by Rammstein
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • Kwadri
        Major Piwnych Rewolucji
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Leikeim, Feines Schwarzes

        Kolor: Ciemny, niemal czarny. Pod światło ciemnowiśniowy.
        Piana: Średniopęcherzykowa, wysoka. Opada do grubej powłoki. Niepełna warstwa zostaje do końca.
        Zapach: Razowy chleb z chmielowym tłem. W oddali lekka słodycz, później czuć też palone słody.
        Smak: Na początku lekko metaliczny posmak, później znika. Początek lekko wodnisty, z delikatną kwaskowością od palonych słodów. Później dociera palona goryczka, niezbyt mocna, ale długo zostawia palony posmak. Lekkie, niezbyt treściwe, ale całkiem przyjemne.
        Wysycenie: Średniowysokie.
        Opakowanie: Wizualnie niewielka zmiana od fotki Andiego. Nieco inne logo na zamknięciu.
        Attached Files
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • wpadzio
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼🍼
          • 06-2011
          • 2648

          #5
          Barwa bardzo mocnej kawy z rubinowymi przebłyskami.
          Spodziewałem się większej piany, jednak nieco się rozczarowałem, bo po kilku minutach pozostały tylko gluty na ściankach.
          Zapach nieprzenikniony, intrygujący, niestety wykraczający poza granice mojej racjonalnej percepcji.
          W smaku delikatne, by nie powiedzieć, że nieco wodniste. Wyczuwalna palona słodowość i znikoma goryczka.
          Wysycenie prawidłowe.
          Opakowanie jak na zdjęciach. Pasujące do piwa.

          Ten ciemny niemiecki lager mnie specjalnie nie zachwycił. Z takich ciemniaków to już wolę Krušovice Černe.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Tapir
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 10-2009
            • 730

            #6
            Kolor - Czarny, przy brzegach kufla pod mocne światło wiśniowe przebłyski.
            Piana - Dość obfita, gęsta, o dobrej trwałości, warstwa utrzymała się do końca.
            Zapach - Mało intensywny a szkoda bo przyjemny: ciemne słody, kawa, lekkie owoce.
            Smak - Wyraźna paloność, kwasowość mocno palonej kawy, lekkie nuty zbożowe, delikatny chmiel i znowu owoce (śliwka i może wiśnia). Palona goryczka intensywna chociaż mogłaby nieco dłużej zostawać w ustach. Całość lekka ale wyrazista w smaku.
            Wysycenie - Wysokie, chyba odrobinę przesadzone.
            Opakowanie - Jak na zdjęciu Kwadriego.

            Kupione w Piwonii za ok. 6zł.

            Niezłe piwo chociaż przez te nuty owocowe chyba wybiegające poza swój styl.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • tofas
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 11-2007
              • 131

              #7
              Mnie to piwo rozczarowało. Bardzo słaby aromat, podszyty w moim mniemaniu DMS-em. Na początku czuć ziołową chmielowość ale po bardzo szybkim opadnięciu piany pozostaje tylko bardzo odległa nuta prażonego ziarna, z odrobiną karmelu. Smak też blady, ziemista i tępa paloność połączona ze słodką kukurydzą. Bardzo wodniste, nie sprawiło mi przyjemności.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Kupione w Rodzince-Bis za 7,50 zł.

                Pite 28 czerwca 2012 r.

                Kolor: Bardzo ciemny brąz, ledwo przejrzysty pod światło.
                Piana: Średnio wysoka, beżowawa, trwała.
                Zapach: Średnio silny, owocowo-palony.
                Smak: Z początku wyraźna treściwość, potem wchodzi solidna, lekko kwaskowata paloność. Piwo jest raczej wytrawne, dzięki temu dobrze czuć tę paloność.
                Opakowanie: Jak na zdjęciu Kwadriego z postu #4.
                Uwagi: Solidny, charakterny szwarc.

                Comment

                Przetwarzanie...