Lindenbrauerei Unna, Grafenwalder Premium Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Falsmile
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2002.10
    • 32

    Lindenbrauerei Unna, Grafenwalder Premium Pils

    Na puszce widnieje napis : wyprodukowano w Niemczech. Nie ma słowa jednak o browarze to piwo warzącym, importuje to sieć Lidl.
    Zaw. alkoholu 4,8%, ekstrakt 11%
    W kolorze bardzo jasne, widać bąbelki CO2(nie robi dobrego wrażenia). Jest gęsta piana jednak nie utrzymuje się zbyt długo.
    W smaku jak dla mnie średnio-gorzkie, taki przeciętny pils do wypicia w lato.
    Być moze powróce jeszzce do tego piwa.
    Memento Mori
  • zAjkA
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.12
    • 1089

    #2
    Kiedyś Grafen Waldera nabyłem w firmowym sklepie Browaru Dojlidy. Z tego co pamiętam to było to przyzwoite piwo. Wydaje mi się że zarówno oceny jak i opisy tego piwa są już na forum.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2001.02
      • 23860

      #3
      to piwo było produkowane przez browary w PL, niemiecka wersja nie była opisywana.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • zAjkA
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.12
        • 1089

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
        Kiedyś Grafen Waldera nabyłem w firmowym sklepie Browaru Dojlidy. Z tego co pamiętam to było to przyzwoite piwo. .
        Dziś przyszła pora na spróbowanie wersji z Lidla.
        Piana na 2 palce. Na początku drobno pęcherzykowa, gęsta. Szybko jednak opada do postaci kożuszka pozostawiając ślady na ściankach kufla. Barwa zdecydowanie za jasna jak na pilsa. Zamiast złocistego koloru mamy do czynienia z jasnym cytrynowym.
        W smaku dominuje chmielowa goryczka ciut gorzka. Pozatym jest troche wodniste. Opakowaniem w jakim nabyłem piwo była złota puszka z napisem GRAFEN WALDER Premium Pils na białym tle. Ogólnie nic ciekawego. Wysycenie całkiem przyzwoite w sam raz niewiele bąbelków.Ogólnie piwo to da się wypic ale żaden smakosz nie bedzie miał z tego przyjemności. Myślałem że chociaż choc troche orzeźwi mnie to piwko ale myliłem sie. Na pewno więcej do niego nie powróce. Wolę wypić na to miejsce Złote Dojlidy niż Grafen Waldera. Porównując go z tym Dojlidzkim to toatalna porażka.

        Moja ocena: [2,5]
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • Doodeck
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.05
          • 1612

          #5
          Jedno pytanie:
          Skąd wiadomo, że jest to Lindenbrauerei Unna ? Prześwietliłem puszkę, ale nazwy browaru nigdzie nie było.
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2004.06
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
            Jedno pytanie:
            Skąd wiadomo, że jest to Lindenbrauerei Unna ? Prześwietliłem puszkę, ale nazwy browaru nigdzie nie było.
            Gdzieś to znalazłem, już nie pamiętam gdzie. Jeśli ktoś dowiedzie że robi to inny browar, to zawsze można zmienić.

            Comment

            • Seta
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2002.10
              • 6964

              #7
              Napis na puszke głosi dokładnie: "Wyprodukowano w niemczech. Importer Lidl Polska Sp. z o.o."
              Piwo o bardzo dziwnej pianie - bardzo drobniutkie pęcherzyki; po ostrożnym nalaniu połowy kufla zajmuje pozostałą połowę tworząc dziwną koronkę. Po 2 minutach znika prawie do zera dziwnie brudząc szkło...
              W smaku goryczka z dziwnym (kukurydzianym(?) ) posmakiem, plus posmak metaliczny. Nasycenie za słabe, chmielowy, wyraźny zapach, jasnozłoty, klarowny kolor.

              Chociaż patrząc obiektywnie na powyższy opis wychodzi nie najgorzej, to jest coś co mi w tym piwie nie podchodzi... Jak sok z substancjami o smaku moreli. Nie jest może obrzydliwe, ale jakieś takie... nieprawdziwe...
              Nie wrócę raczej do niego.
              Drugie piłem z sokiem.
              Chyba wolę Głubczyce.
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • jerzy
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2001.10
                • 4707

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                Skąd wiadomo, że jest to Lindenbrauerei Unna ? Prześwietliłem puszkę, ale nazwy browaru nigdzie nie było.
                Wśród metryczek tego piwa w różnych językach, w jednym z nich - HR (chorwacki?) - jest napisane: "Proizvedeno u Njemačkoj. Proizvodač: Gyártia: Oettinger Brauerei GmBH, Leinastr. 50, Gotha/Deutschland"
                Z pewnością to piwo jest produkowane gdzie popadnie, jak każda marketówka. Ta warka z Gotha jest moim zdaniem całkiem niezła. Piwo dokładnie opiszę w terminie późniejszym - ale zastanawiam się, czy zakładać nowy wątek, czy pisać tu...
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • granat862
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2004.12
                  • 945

                  #9
                  Piana Drobnopęcheżykowa, wysoka,szybko opada.
                  Kolor jasnozłoty, klarowny.
                  Zapach slodowo-chmielowy, nawet przyjemny.
                  W smaku płytkie wyczuwalne delikatne słodowe nuty,slabowyczuwalna goryczka,pozostawia metaliczny posman.
                  Opakowanie to puszka, zakupiona w Lidlu za niecałe 2 złote.
                  W stosunku cena/jakośc nie wypda źle.
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • Pendragon
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛
                    • 2006.03
                    • 13952

                    #10
                    Pokazało się u mnie po raz pierwszy i to od razu w lodówce! Żadne piwo do tej pory nie zasłużyło na ten zaszczyt w starogardzkim Lidlu Cena za puszkę 1,89.
                    Lepiej smakuje niż pachnie. W smaku przypomina standardowe piw z CP, np. Bosmana, ale w wersji ulepszonej, dlatego właśnie można wypić...
                    Wg strony www.ratebeer.com piwo to może być produkowane we Frankfurcie nad Odrą, czyli byłoby klonem Askanii.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • dryx
                      † 1966-2017 Piwosz w Raju
                      • 2002.04
                      • 1735

                      #11
                      Puszka zakupiona w Grecji - napisy po grecku, hiszpańsku i portugalsku. Widocznie ta sama puszka trafia do sieci Lidl w tych krajach . Produkcja w Niemczech bez konkretnej lokalizacji. Alkoholu 4,9 %. Puszka stalowa, standardowy, kiepski design. Kolor jasno-słomkowy, piana gruboziarnista, średnio-trwała, utrzymuje się przez jakiś czas . Ładny zapach, nagazowanie w sam raz. W smaku typowe dla piw koncernowych, nic szczególnego, ale też nie odrzucającego jak w piwach z polskiej edycji - mam na myśli głubczycki Grafen Walder.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2004.06
                        • 6310

                        #12
                        Kupione w Lidlu za 1,79 zł.

                        Nie wiem, czy opisywać to piwo w tym temacie, czy na przykład tutaj, ale niech będzie tu.

                        Kolor: Zaskakująco ładne złoto.
                        Piana: Dość wysoka, opada jednak szybko do marnych resztek i słabo osadza się na ściankach.
                        Zapach: Silny, głównie słodowy, zaskakująco przyjemny.
                        Smak: Tu już gorzej. Owszem, piwo ma fajną treściwość, ale zakłócają ją lekka ściera oraz nieprzyjemna goryczka.
                        Opakowanie: Puszka trochę inna niż na zdjęciu Dryksa.
                        Uwagi: Wypić się da, ale bez przyjemności.
                        Attached Files

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          🍺🍺🍺
                          • 2003.02
                          • 12378

                          #13
                          Wydaje mi się, że to całkiem sympatyczne piwo znika z Lidla. Już jakiś czas temu czytałem, że Lidl kończy współpracę z Oetkerem, do którego należy zakład LU. A teraz piwo znika z półek. Ostatnio kosztowało w Lidlu chyba poniżej 1,80. W smaku nie do końca szlachetne, ale niewątpliwie pijalne (mi nawet nieco bardziej smakuje od Perlenbachera). Chyba czas się pożegnać z tym piwkiem. Szkoda, bo zbliża się cieplejszy okres. Chyba, że to przejściowa przerwa w dostawach. Mój ostatni egzemplarz z datą 27.10.2012.

                          Comment

                          • dlugas
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2006.04
                            • 4014

                            #14
                            Są 2 wątki chyba o tym samym http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=85679

                            Aktualnie puszka przeszła zmianę i wygląda już inaczej (fotka poniżej)

                            W smaki szału nie ma, kiedyś wydawało mi się goryczkowe ale albo mi się tylko zdawało albo takie jak teraz było od zawsze.
                            Lekka goryczka się gdzieś przebija, ale dominuje dziwny akcent słodowy. Tragedii nie ma ale skojarzył mi się z niektórymi wyrobami Van pura i raczej już go nie zakupię ponownie.

                            Za te 2zł lepiej kupić coś innego
                            Attached Files
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Feti
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2010.10
                              • 801

                              #15
                              Po 3 maja w Lidlu ostało się tylko to piwo, to zakupiłem. Piany nie ma, mało to smaczne. Nie polecam.

                              Comment

                              Przetwarzanie...