Erdinger, Weissbier Kristallklar

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Erdinger, Weissbier Kristallklar

    Ja piję Erdingera weisbier kristallklar.Z początku piana doprawdy niesamowita.Nalałem 1/5 zawartości flaszki do odpowiedniego naczynia i ledwo się zmieściła.Potem zaczęła pomału znikać i stała się dziurawa.Smak taki słodkawy,ale miły ,lekko kwiatowy.W sumie okolice cztery.Cena około 0.65 €


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
    Cena około 0.65 €
    I za tą cenę to piwo jest ok, tyle, że we Wrocławiu ono kosztuje w przeliczeniu 1,75 €. Trzykrotne bicie Coś te obiecane benefity z obecności w UE nie mogą do nas dotrzeć.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      🥛🥛🥛
      • 06-2004
      • 5014

      #3
      Erdinger, Weizen Crystal Clear

      Butelka 500 ml, alk. 5,3 %
      Bardzo dobre piwo.
      W smaku lekko kwaskowo (cytrynowo) - slodowe z delikatna goryczka. Piana rewelacyjna i bardzo trwala, gruby kozuch do konca picia. Wspaniale wysycenie i ladny bursztynowy kolor dopelniaja pozytywnej oceny tego piwa.
      Attached Files
      5440 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • zgroza
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 03-2008
        • 3605

        #4
        Wczorajsze podejście do tego piwa nie wypadło pozytywnie. Piana w porządku, bąbelki gazu pracowały do samego końca. Kolor raczej ciemnożółty, właściwie jasnobursztynowy. Zapach słabiutki, smak pilsowy z lekko bananowo-cytrusowym posmakiem.
        To nie jest to.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛
          • 01-2005
          • 10386

          #5
          Wersja niemiecka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • porek388
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 11-2008
            • 213

            #6
            Kolor: bursztyn
            Piana: bardzo wysoka, drobnopęcherzykowa, utrzymuje się długo
            Wysycenie: dużo
            Zapach: słaby banan
            Smak: bardzo słaby smak bananów, delikatny smak słodu, bardzo gładkie jest to piwo, smakuje nieźle.

            Smaczne ogólnie na 4,5 - ciekawe doświadczenie w porównaniu do zwykłych pszeniczniaków. To mój pierwszy kristall muszę spróbować innych

            Cena 0,85 EUR w getrenku w Goerlitz.

            Comment

            • GaryFisher
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 10-2009
              • 739

              #7
              Erdinger Kristall

              Zapach: lekko kwaskowy, mało intensywny. Typowo pszeniczne
              akcenty jakby nieco schowane.

              Piana: wysoka, średnioziarnista, wolno opada i zostawia
              obfite ślady na szkle

              Smak: Treściwy, lekko słodkawy w sumie. Na początku wydał mi się tylko
              słodki i nic poza tym ale później nabrał charakteru. Tu tak samo jak w zapachu akcenty pszeniczne subtelniejsze ale piwo jest pełne w smaku. Dla mnie 4.5

              Nasycenie: trochę niższe mi się wydaje niż w wersji Hefe

              Opakowanie: butelka NRW, etykieta typowa Erdingerowa tyle że srebrna; dedykowany kapsel

              Zakupione w: "Drink hali" w Weeze, Niemcy
              Wydaję mi sie, że nie jest to mój pierwszy Kristall (musiałbym spojrzeć w archiwa a te zostały w kraju ) ale ten wypada bardzo dobrze więc do tego gatunku jeszcze wrócę nie raz.
              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

              Comment

              • wpadzio
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼🍼
                • 06-2011
                • 2648

                #8
                Barwa złocista, w pełni klarowna, jak w wersjach filtrowanych.
                Piana śnieżnobiała, wysoka, trzyma klasę, choć nie do samego końca.
                Zapach jest niby pszeniczny, jednak brakuje typowych charakterystycznych akcentów.
                W smaku jest też dość słabo i jednostronnie. Praktycznie niewyczuwalny balans estrów i fenoli. Lekka słodowość i chlebowość. Nieznaczny kwasek. Za to w posmakach niepokoi jakaś opiekana nuta (!)
                Nagazowanie prawidłowe.
                Opakowanie w stylu Erdingera, jak u sibarha powyżej. Estetyczne - klasyczna nuda. Kapsel dedykowany.

                Piwo bardzo przeciętne i nudne niczym germańska jedenastka kopana. Brakuje mu jednak charakteru. W smaku też nie zachwyca, a zadziwia obecnością specyficznych elementów nie pasujących do piwa pszenicznego. Ode mnie 6 w skali 1-10.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • erudyta
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 11-2008
                  • 189

                  #9
                  Piwo przeciętne, ale do wypite z przyjemnością, w smaku lekkie nuty bananowe, goździki słabiej wyczuwalne, lekko kwaskowe, subtelne nuty chlebowe. Nie było wodniste. Wysycenie też ok. Do wypicia.

                  Comment

                  Przetwarzanie...