Sternquell, Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Sternquell, Pils

    Sternquell-Brauerei GmbH, Plauen
    Pils
    alk. 4,9% obj.
    ekstrakt 11% (dane ze strony www.sternquell.de)
    but. 500 ml
    cena 0,55 EUR

    Kolor jasny, słomkowożółty. Piana obfita, opada bardzo powoli. Dobre nagazowanie. Intensywny chmielowy zapach. Smak lekki, zdominowany przez wyraźną goryczkę. Bardzo przyzwoity pils, ale do wybitności jeszcze trochę mu brakuje. Niemniej kupować można bez obaw.
    Attached Files
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Piłem to piwo bodajże w 1991 r. w małym barze w małej miejscowości na Mazurach. Moje wrażenia są pozytywne. No cuż, po tylu latach, trzeba powiedzieć, że wrażenia nie dotyczą piwa lecz okoliczności. Piwo zaś też było co najmniej pozytywne.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Zakupione w Pasewalku,cena coś kole 0,50 €. Piana bardzo intensywna ,robi się bardzo ładna czapa,potem staje się lekko dziurawa.Zapach chmielowo-słodowo-metaliczny,intensywny.
      Gaz-no cóż raczej słaby,pęcherzyki strasznie drobniutkie i strasznie leniwe.
      Barwa-taka jaśniuteńka,w/g mnie słomka z lekkim odcieniem cytrynki.
      W smaku wodnisty chmielek z takim dziwnym posmaczkiem jakby skórki pomarańczy,leciutko się pije.
      Opakowanie-takie samo jak pokazał na zdjęciu yendras.
      Jak ocenić to piwko...daję 3 z plusem.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Piwo piłem z butelki w Lipsku już kilka miesięcy temu. Smakowało wyśmienicie i to chyba nie tylko że byłem na piwnym głodzie w piękny upalny dzień (piłem nieschłodzone). W pamięci utkwiła mi pyszna charakterystyczna słodka nuta. Chętnie powtórzyłbym test ale w Berlinie tego piwa jeszcze nie spotkałem.
        LP

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9775

          #5
          Piwo bladozłote, wydaje mi się nieco zbyt blade. Piana biała, obfita, krótkotrwała, zostaje po niej trwalszy centymetrowy kożuszek.
          Pachnie intensywnie chmielowo. Podobnie w smaku - ostra, choć przyjemna goryczka, dalekie echa słodowe.
          O dziwo, gazu całkiem niedużo... Butelka inna, niż na focie - longneck, kapsel browaru, dość prosta, ale estetyczna etykieta w stylu browaru (z jakimś wiaduktem/akweduktem?).
          To typowy pils made in DDR, co nie znaczy, że niesmaczny... .

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2648

            #6
            Barwa słomkowa. Doskonała klarowność.
            Piana całkiem zwarta, gęsta, choć niespecjalnie wysoka. Redukuje się do cienkiego ale trwałego kożuszka, zostawiając ślady na szkle.
            W zapachu niewiele da się wyczuć. W końcu udaje się złapać nieznaczną słodowo-zbożową nutę, w towarzystwie aromatów mineralnych.
            Smak jak na niemieckiego pilsnera dość mało ciekawy. Miast wyraźnej goryczki mamy mało wyrafinowaną słodową tępą podstawę, o posmakach kojarzących się z przeleżanym ziarnem.
            Mam też zastrzeżenia do ogólnej rześkości. Jest trochę zbyt niska.
            Butelka oklejona w moim mniemaniu wyjątkowo estetycznie. Od czasów zdjęcia yendrasa nieco podrasowana etykietka a złotko zastąpiła owijka. Kapsel z logo browaru, czyli dwiema nałożonymi na siebie sześcioramiennymi gwiazdami. Alkohol klasycznie dla stylu 4,9% Ekstraktu nie podano na etykiecie, strona browaru podaje, że 11°.

            Piwo do sympatycznego wypicia pod warunkiem, że podane w anonimowej szklance jako masowy produkt z Rosji, Ukrainy czy choćby z Polski. W przypadku klasycznego niemieckiego pilsa, za jaki uchodzić chce ten Sternquell, poprzeczka postawiona jest znacznie wyżej. W tym przypadku nawet jej nie muśnięto, przelatując pod spodem. 6 w skali 1-10.
            Ale opakowanie w towarzystwie 20 innych przypadkowych niemieckich pilsnerów naprawdę się wyróżnia
            Last edited by wpadzio; 07-03-2013, 19:46.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6304

              #7
              Piana - średnia, dłużej to cienka warstewka.
              Aromat - kwaśnawy słód.
              Barwa - jasna słomka.
              Gaz - średni, ostry.
              Smak - słód, goryczka nie duża... lekka zbożowość.

              Zwykły pils, klasyka "zwyczajnych" niemieckich pilsów...
              Attached Files

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12349

                #8
                Aromat - początkowo trochę chmielu, potem ciut słodu, na chwilkę lekka siarka
                Piana - wysoka, dość gęsta, niespecjalnie trwała
                Barwa - słomkowa
                Wysycenie - wysokie
                Smak - wyraźna goryczka, dość tępa, lekki słód, lekki kwasek, przez chwilę lekkie żelazo. W ustach goryczka
                Treściwość - umiarkowana

                Nuda.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12349

                  #9
                  Pilsner

                  Od ostatniego razu piwo nieco zmieniło wizerunek (opakowanie) i nazwę- "Pilsner".

                  Ekstr. 11,4%
                  Alk. 4,9%

                  Aromat - lekki słód obecnie na czele, potem leciutki słód
                  Piana - wysoka, dość gęsta i trwała
                  Barwa - jasne złoto/słomka
                  Wysycenie - wysokie, musujące
                  Smak - dość wyraźna goryczka, ale już nie tępa, bez żelaza, minimalny słodowy posmak chlebowy z kwaskiem. Finisz rześki, goryczkowy, dość długi
                  Treściwość - średnia pełnia

                  Wydaja się przyjemniejsze niż pięć lat temu, bez wad. Poprawna klasyka.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12349

                    #10
                    Obecnie:
                    Attached Files

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6304

                      #11
                      Piwo jest raczej nie zmienione w smaku... etykietka też taka sama.

                      Słodkawe, zbożowe, kwaskowe z małą goryczką... czyli jak na niemieckiego pilsa to OK

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12349

                        #12
                        Aromat - lekki chmiel (zioła, łąka), potem leciutki słód
                        Piana - wysoka, zwarta i trwała
                        Barwa - jasne złoto/słomka
                        Wysycenie - wysokie, musujące
                        Smak - dość wyraźny chmiel (ziołowe nuty), średnia goryczka, trochę kwaskowe, lekki słód. Dłuższy goryczkowy finisz
                        Treściwość - średnia pełnia

                        Opakowanie i parametry bez zmian. Zawartość też.

                        Saksońska, przyzwoita klasyka z przyjemnym posmakiem nadającym mu rześkości.

                        Ein Stück Heimat aus der Flasche: Vom klassischen Pils, über das legendäre Spezial bis zum süffigen Schwarzbier. Im Vogtland gebraut mit Erfahrung und Leidenschaft. Jetzt entdecken!


                        Comment

                        Przetwarzanie...